stanovi i plate

Moguce da ce plate u vojsci biti povecane. Ali ne mogu da verujem da ce da oslobode stanove poreza. Evo bas ovih dana gradjani potpisuju peticiju da se poreza oslobodi bebi oprema i vidis da tesko ide. Nece da se odreknu poreza od cucli i pelena a hoce od stanova!!! tesko brate
 
sutjeska:
da li se sluzbeni stanovi u vojsci koji se otkupljuju posle 1.jula oslobadjaju poreza,i da li imate info kada ce povecanja plata u Vojsci Srbije..........??????

Odakle ti informacija da se sluzbeni stan uopste moze otkupiti?
Koliko ja znam mogu da se otkupe stanovi koji su dati u zakup na neodredjeno vreme,a sluzbeni nikako,jer nece da izvrse preimenovanje.
Ako znas kako da se preimenuje,podeli to sa nama jer me takodje interesuje.
Pozdrav!
 
Plata,kako to dobro zvuci,stan,koji drzava da vojniku da je brani i to dobro zvuci,ali oni koji odlucuju o tome kada bi se posvetili onom zasto ih je narod izabrao,a ne sopstvenom "bogacenju"vojnici bi imali plate a ne nadnice i bili stambeno zbrinuti,a ne bili podstanari ili stanovali u kolektivne centre.Drzava je bogata kolko su svi pojedinci bogati.Za slobodu i cast Otadzbine
 
dani.i:
Bila je danas pomoc.Da li imate informacije koliko ce biti povecanje plate?

oko 4% od 01.08. .........

Ukoliko se plata ne poveca do novembra ... a suska se za onih 20ak % ....nece ni biti onda povecanja .... posto je guverner narodne banke Srbije rekao da se sve plate zamrzavaju na godinu dana .... sto znaci od povecanja nista . Radi se na tome da vojne penzije izjednace sa civilnim ( sto je totalni apsurd i debilizam ) .... tako da vojnim licima povecaju plate .... a penzionere smeste u isti kos sa ljudima koji su radili sasvim opusten i cool posao . Nas posao je ipak specifican u odnosu na ostale civilne firme ....ali vidis za ovu drzavu je to sve isto ....tako i poslanik u skupstini ima platu 100.000,00 dinara ..... direktor JATa 490.000,00 platu .....ali drago mi je sto je u javnost izaslo da vojna lica i policajci imaju najmanje plate ....cak se i zdravstvo poboljsalo ,a nekad su oni bili ispod proseka ..... skolstvo je isto imalo korekciju plate .... tako da videcemo sta je drzava odlucila ..... !!!
 
Ma najbolje da vam povecaju plate jedno 100.000 posto. Kako mozete da se bunite za penzije kad su vase penzije po 60.00 dinara. Zar samo vi radite specifican posao? Mi ostali se ladimo jel da?Zar vam nije glupo kad vidite civilnog penzionera kako uzima svojih desetak hiljada dinara mesecno, a odmah iza njega ide vojni sa penzijom od 70.000 dinara? Jednom ne treba hrana, a drugom treba? Ili ste vi suvise vredni u odnosu na ostatak sveta?Sta od toga? Vi ste odabrali svoj poziv sami. Niko vas nije terao. Koliko sutra vecina vas bice placeni vojnici (kad usledi profesionalizacija koju je najavio ministar Sutanovac). Meni niko nije povecao platu vec pet godina, a radim sest dana u nedelji i to takodje specifican posao. U kakvom nam je stanju drzava, glupo je da tako nesto trazite. Ajde da ste rekli do deset procenata, ali vi biste sad da svi mi radimo za vas. Sta da kacu lekari i medicinske sestre?Koliko je meni poznatio ( a dobro mi je poznato) specijalci nemaju male plate.
 
whitenicky:
oko 4% od 01.08. .........

Ukoliko se plata ne poveca do novembra ... a suska se za onih 20ak % ....nece ni biti onda povecanja .... posto je guverner narodne banke Srbije rekao da se sve plate zamrzavaju na godinu dana .... sto znaci od povecanja nista . Radi se na tome da vojne penzije izjednace sa civilnim ( sto je totalni apsurd i debilizam ) .... tako da vojnim licima povecaju plate .... a penzionere smeste u isti kos sa ljudima koji su radili sasvim opusten i cool posao . Nas posao je ipak specifican u odnosu na ostale civilne firme ....ali vidis za ovu drzavu je to sve isto ....tako i poslanik u skupstini ima platu 100.000,00 dinara ..... direktor JATa 490.000,00 platu .....ali drago mi je sto je u javnost izaslo da vojna lica i policajci imaju najmanje plate ....cak se i zdravstvo poboljsalo ,a nekad su oni bili ispod proseka ..... skolstvo je isto imalo korekciju plate .... tako da videcemo sta je drzava odlucila ..... !!!
Vase penzionere da smeste u isti kos sa ljudima koji rade opusten i cool posao?Apsurd i debilizam? A sta - samo je vas posao stresan i specifican. Ako vam ne valja radite nesto drugo. Izvezbani ste, pa imate mnogo opcija.
 
antilopa ....ups gazela :))))

tebi je neko ocigledno drmao jutros kavez ;) ... ali kako moze vojno lice da bude isto sto i prodavac iz supermarketa ili zidar , pekar ..... ne kazem da taj zanat nije tezak ....ali posao koji mi radimo nije nimalo lak ...ali kad neko gleda iz nekog pogresnog ugla .... sve mu je u zivotu lako .... Sto se tice drugih poslova ...nista u zivotu mi nije tesko da radim ... necu sigurno kad odem danas - sutra u penziju ..........spavati kod kuce :)))
 
whitenicky:
antilopa ....ups gazela :))))

tebi je neko ocigledno drmao jutros kavez ;) ... ali kako moze vojno lice da bude isto sto i prodavac iz supermarketa ili zidar , pekar ..... ne kazem da taj zanat nije tezak ....ali posao koji mi radimo nije nimalo lak ...ali kad neko gleda iz nekog pogresnog ugla .... sve mu je u zivotu lako .... Sto se tice drugih poslova ...nista u zivotu mi nije tesko da radim ... necu sigurno kad odem danas - sutra u penziju ..........spavati kod kuce :)))
Kakav kavez, pa ja sam ona fina vrsta, koja se ne zatvara u kavez.
Pa jesam se malo naljutila kad sam procitala, al proslo me je kad videh ovo namigivanje...Nisam mislila na pekare, zidare i to. Mislim da ima i drugih profesija koje su takodje rizicne i specificne, pa jedva sastavljaju kraj sa krajem. Takodje mislim da razlika izmedju vojnih i civilnih penzija ne sme da bude tolika. E, cekaj sad. Kad odes u penziju radices? Hmmm. To znaci- da ces da dobijas ogromnu penziju, a jos ces i da radis honorarno. A znas li ti koliko mladih je nezaposleno? A sad mi se i nametnulo pitanje - a gde ces da spavas ako ne kod kuce? Kod svalerke ili...? :p
P. S. Jedan od super drugova mi je zavrsio Vojnu akademiju i radi, tako da...
 
whitenicky:
oko 4% od 01.08. .........

Ukoliko se plata ne poveca do novembra ... a suska se za onih 20ak % ....nece ni biti onda povecanja .... posto je guverner narodne banke Srbije rekao da se sve plate zamrzavaju na godinu dana .... sto znaci od povecanja nista . Radi se na tome da vojne penzije izjednace sa civilnim ( sto je totalni apsurd i debilizam ) .... tako da vojnim licima povecaju plate .... a penzionere smeste u isti kos sa ljudima koji su radili sasvim opusten i cool posao . Nas posao je ipak specifican u odnosu na ostale civilne firme ....ali vidis za ovu drzavu je to sve isto ....tako i poslanik u skupstini ima platu 100.000,00 dinara ..... direktor JATa 490.000,00 platu .....ali drago mi je sto je u javnost izaslo da vojna lica i policajci imaju najmanje plate ....cak se i zdravstvo poboljsalo ,a nekad su oni bili ispod proseka ..... skolstvo je isto imalo korekciju plate .... tako da videcemo sta je drzava odlucila ..... !!!
ne mozes da uporedjujs jat i njihove plate, jer oni ostvaruju prihod kakav-takav, ali sigurno nije mali, vojska i policija a i zdravstvo su trosadzije mislim babe i zabe, ali niko ne spori da trebaju da imaju pristojna primanja
a poslanicu su druga prica oni su jednostavno luperde i lopovi koji nemaju obraza
 
gazela:
Ma najbolje da vam povecaju plate jedno 100.000 posto. Kako mozete da se bunite za penzije kad su vase penzije po 60.00 dinara. Zar samo vi radite specifican posao? Mi ostali se ladimo jel da?Zar vam nije glupo kad vidite civilnog penzionera kako uzima svojih desetak hiljada dinara mesecno, a odmah iza njega ide vojni sa penzijom od 70.000 dinara? Jednom ne treba hrana, a drugom treba? Ili ste vi suvise vredni u odnosu na ostatak sveta?Sta od toga? Vi ste odabrali svoj poziv sami. Niko vas nije terao. Koliko sutra vecina vas bice placeni vojnici (kad usledi profesionalizacija koju je najavio ministar Sutanovac). Meni niko nije povecao platu vec pet godina, a radim sest dana u nedelji i to takodje specifican posao. U kakvom nam je stanju drzava, glupo je da tako nesto trazite. Ajde da ste rekli do deset procenata, ali vi biste sad da svi mi radimo za vas. Sta da kacu lekari i medicinske sestre?Koliko je meni poznatio ( a dobro mi je poznato) specijalci nemaju male plate.


60-70000 dinara penzija? Ovi izgleda stvarno nisu zaključali ludnicu još od Nove godine, čim si se ti dokopala kompa...

Nemoj da lupaš neke cifrwe dok ne proveriš podatke. A to što ti radiš, šest dana u nedelji, jesi li sigurna da imaš veće radno vreme od mene i mojih kolega.

Da rezimiram: NE LUPAJ!
 
Rade, nemoj da rezimiras nista vise, molim te. Nacin na koji govoris dovoljno jasno ukazuje ko si i kakav si.
Procitaj samo svoje recenice. Pominjes sludnicu, lupetanje...Sve to jasno pokazuje na apsolutnu nekriticnost, neobjektivnost i stil "hvatanja na buku i uvrede'. Znam odlicno kakve su vojne penzije i plate. Jok, nego ti imas vece radno vreme. .
Tvoj recnik je apsolutno degutantan i cudno mi je da neko ko je zaposlen u vojsci govori na taj nacin. Ljudi koje ja poznajem, a rade tamo su kulturni. Ako je istina da radis u vojsci seti se da Ti ne predstavljas samo sebe, nego i ustanovu u kojoj radis, pa se prema tome potrudi da budes malo pazljiviji u izrazavanju.
 
Pazim dokle god neko ne počne da iznosi netačne podatke o mom i standardu mojih kolega.

Pun mi je kofer ljudi koji nas za sve napadaju, govore kako mi ubijamo vojnike (streljamo u krugu kasarni), opravdavaju sprovodjenje kojekakvih "reformi", civilno služenje vojnog roka u ustanovama koje nemaju nikakvog značaja za odbranu zemlje i tome slično.

Pitanje za tebe:
Kolike su plate i penzije?
 

Back
Top