stanovi i plate

Pa majke vam ga lopovske,za koga vi radite?Vi,koji ste pisali "Program dugoročnog stambenog kreditiranja PVL VS za 2009.godinu''!Umesto da poboljšate uslove kreditiranja nas vojnih grla,vi ste 'ladno banke častili sa povećanjem marže sa 2.5%+6M EURIBOR u 2008.godini na 3.5%+6M u ovoj!I gde ispariše pare za subvencije?Prošle godine ste se *určili da ste obezbedili subvencije za 1000-1500 pripadnika VS i MO,a do kraja 2008.godine realizovano je 165 kredita!Kamo novci,braćo?


Za koga radim? Da znaš prika često se i sam pitam.

Pošto kad pogledam oko sebe ispada da sam u vojsci jedne države, da mi je komandant iz neke sasvim pete države, načelnik generalštaba kao da je pao sa marsa, a ministar odbrane se pravi englez.
 
Za koga radim? Da znaš prika često se i sam pitam.

Pošto kad pogledam oko sebe ispada da sam u vojsci jedne države, da mi je komandant iz neke sasvim pete države, načelnik generalštaba kao da je pao sa marsa, a ministar odbrane se pravi englez.

Ministar je Velsanin,iz Velsa,greska kod vase konstatacije,pa valjda cujete kad prica cesto mu se omakne velski u njegovom kokni naglasku.
 
Bitno je da se zakoni moraju poštovati, a kod nas se ili ne poštuju ili izvrdavaju.
I pas može da preživi uz milostinju, ali to se zove 'pasji život'!
Nije bitno da 'imaš platu da možeš da živiš', nego da živiš dostojanstveno, kao ugledan član društva (državni službenik)... a kod nas ni kredit od nekih zelenaških banaka ne možeš dobiti kad im kažeš gde radiš i ko te i koliko plaća.
 
Većina nas u 'firmi' zaradi svoju platu, pa čak i kad 'ništa ne rade'.
Razni intelektualci su se školovali upravo za to da manje rade u životu, i zato nije retkost da na zapadu fizikalac ima veću platu od nekoga sa fakuletom!
Vojska se plaća zbog rata, a ne da bi 'privređivala' u miru.
 
Pa kad sam ja moje ubedio '93.god. dok je trajao rat u susedstvu, onda ne sumnjam da će tebi uspeti u ovo vreme kad je stav države da vojsku neće uporebiti ni po koju cenu. Skini Zakon o državljanstvu RS pa se pronađi. Uglavnom- bilo koji Zemljanin može dobiti naš 'Šengen'-pasoš, osim Srba sa KiM.
Inače, da se vratim temi- vojnik koji radi samo da preživi, nekritički posmatra svet oko sebe i bespogovorno izvršava svako naređenje- glup je vojnik, oficir, general...
Pravi borac treba da se bori i za svoja primanja, za svoja prava... a ne samo s puškom u rukama.
 
..aj da se vratimo..sta će srbiji vojska..za par godina cete uci u Na/to..zajedno cemo ..arapima lapati naftu(uz amere)..ako odes malo tamo na vojni odjel..(avijacija i vojska)..malo procitas..sta sve pisu.i ..sta sve traze..ebote koda su....dobili sve ratove u zadnjih 20js godina..hoce stanove..plate..uts..sta sve nece.samo traze povlastice...a niko nece motiku i lopatu ..u ruke...svi bi leba bez motike..eeeeee...nema...procitao sam negdje tamo..imate i admirala..:eek::eek::hahaha::hahaha:..pa di vam more..sunce ti...i on hoće stan..i on hoće placu..ma nemoj..a kapetan od belu ladju na Dunavu..ljudi moji manite se vojske..to je vreca bez dna..evo citao sam i ovasim vojnim penzionerima/umirovljenicima..to je tek koma..
..mladim ljudim bih preporučiio da se vataju ..škole..nauke...a za vojsku ionako ima dosta..ibanjeza,sančeza,rodrigeza,,munjoza..itd,..itd...

.....http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=8247907#post8247907
 

Back
Top