СРБОЉУБ- UNITED TOPIC

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dе Sisti

Stara legenda
Poruka
79.381
Да ли текстови које постује србољуб потичу са такмичења у писању састава у организацији СРС под називом "НАЈВЕЋА ПЉУВАЧНА ЖЛЕЗДА" а на које три првопласирана бивају награђени на следећи начин:
1) прво место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ШЕШЕЉА ПРВОГ РЕДА У ЧЕЛО И ПОТИЉАК
2) друго место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ТОМИСЛАВА СА ЛЕНТОМ У ОБРАЗ
3) треће место - ПОЉУБАЦ ГОСПОДАР ВУЧИЋА У РУКУ

докле ће којекакве "патриоте" да оцрњују и кваре идеју здравог и паметног српског патриотизма?
 
De_Sisti:
докле ће којекакве "патриоте" да оцрњују и кваре идеју здравог и паметног српског патриотизма?
Да, стварно.

Мислим да је ово једно од најбитнијих питања.

То нас је заправо у последњих двадесетак година највише упропастило.
 
Да ли текстови које постује србољуб потичу са такмичења у писању састава у организацији СРС под називом "НАЈВЕЋА ПЉУВАЧНА ЖЛЕЗДА" а на које три првопласирана бивају награђени на следећи начин:
1) прво место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ШЕШЕЉА ПРВОГ РЕДА У ЧЕЛО И ПОТИЉАК
2) друго место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ТОМИСЛАВА СА ЛЕНТОМ У ОБРАЗ
3) треће место - ПОЉУБАЦ ГОСПОДАР ВУЧИЋА У РУКУ

докле ће којекакве "патриоте" да оцрњују и кваре идеју здравог и паметног српског патриотизма?
Ima tema o Krletu i živa:D
DO KADA ĆE SRBI DA PLAĆAJU DOSMANLIJSKU GEBELSOVIZIJU ?

Dame i gospodo,

Ono što već od narkomansko-adžuvanske revolucije (5-i oktobar 2000) čini nekadašnja NACIONALNA RTS, a već dugi niz godina je to postalo dosmanlijsko, a naročito onih najgorih - žutih satrapa, gebelsovsko sredstvo antisrpske propagande na čijem čelu je kukavica sa više demonskih lica SVINJOGLAVI BUZDOVAN je nešto čega bi se svako od nas Srba i Srpkinja morao bar postideti . Do pre nekoliko meseci jedino što sam mogao da do kraja odgledam na tom anisrpski nastrojenom dosmanlijskom mediju je emisija "Upitnik" koju je vodila i uređivala (još uvek vodi)Olivera Jovićević. Istina je da je ta okorela dosmanlijka (prisetite se njene histerije iz 1995. godine kada je tada najbrutalnije nasrnula na Nebojšu Čovića) oduvek pravila nekakve demonske grimase kada-god je bilo potrebno izgovoriti reči Srbija, Srbi, a naročito SRPSKI RADIKALI, no to je ipak bilo onako uzgred kako bi se reklo, ali posle zadnjih izbora u Srbiji njena mržnja prema svemu što je SRPSKO i SRBINOVO je postala zapravo jedino čime se uopšte i bavi. Da zver dlaku menja, a ćud nikako se da dokazati i na primeru te Soroševske plaćenice (dokaz: antisrpsku karijeru je kalila u Soroševim glasilima kao što su NTV Studiju B, "Blic" i "Glas javnosti"). Pre nešto manje od godinu dana,(bilo je to odmah posle raspisivanja parlamentarnih izbora u Srbili prošle godine) verovatno se svi koji ste gledali tu njenu emisiju sećate, za vreme "duela" dosmanlija iz DS i DSS postavila je anketno pitanje za gledaoce koje je približno bilo:

"Da li ste za koaliciju između DS i DSS, ili ste za koaliciju između SRS i DSS ?"

posebno napomenuvši da će to anketno pitanje ponavljati u svakoj emisiji sve do izbora. Zanimljivo je napomenuti da je više od dve trećine gledalaca bilo za koaliciju SRS i DSS, a još zanimljivije da je antisrpski nastrojena dosmanlijka odmah progutala javno dato obećanje i nikada više nije postavila to pitanje Srbima i Srpkinjama.

Dame i gospodo, tu antisrpski nastrojenu nesrećnicu (Olivera Jovićević) uzeh kao primer, no to ne znači da nema čak i gorih antisrpski nastrojenih "novinara" na dosmanlijskoj gebelsoviziji - Nataša Jeremić, da to je ona kalaštura koja se je javno pohvalila da je presrećna što je samo 20% Srpkinja, je po svemu gora čak i od te jadnice. Meni lično smeta što povodom toga baš ništa ne čine SRPSKI RADIKALI. Taj medij kojega plaćaju Srbi i Srpkinje naprosto bi morao da bude objektivniji i da sve Srbe i Srpkinje bar gleda na isti način ako već ne dozvoljavaju da neke političke opcije koje nisu na vlasti nemaju mesta na tom mediju. Nemam ja ništa protiv dosmanlijske gebelsovske propagande, to je njihova jedina "politika", ali imam što tu svoju antisrpsku propagandu upravo plasiraju preko medija kojega plaćaju Srbi i Srpkinje. Iz tog razloga, opet kao i više puta do sada, pozivam braću SRPSKE RADIKALE da odmah izađu pred građane Srbije i zamole ih da:

DEMONSTRIRAJU GRAĐANSKU NEPOSLUŠNOST I PRESTANU DA PLAĆAJU ANTISRPSKI NASTROJENI MEDIJ - DOSMANLIJSKO GEBELSOVSKO SREDSTVO PROPAGANDE NA ČIJEM ČELU JE SVINJOGLAVI BUZDOVAN !

Draga braćo SRPSKI RADIKALI, to što sada činite nije dobro za Srbe i Srbiju. Ćutati i ne činiti baš ništa da se bar dostojanstvo Srba i Srpkinja sačuva nije ono što Srbi i Srpkinje od vas očekuju. Znam, draga moja braćo, da je strah kod svakoga od nas urođen, ali biti baš takva kukavica i ne činiti baš ništa da se Srbi i Srbija oslobode od ustaša, balija i dosmanlija je nešto što vam se više ne može i ne sme opraštati. Vi lično, draga moja braćo SRPSKI RADIKALI, ste upravo i najodgovorniji sa sadašnju percepciju koja se odvija na "nacionalki". Svinjoglavom Buzdovanu i drugim dosmanlijski zlotvorima ste već odavno morali da pokažete zube i te percepcije sigurno ne bi ni bilo. Za vlast se, draga braćo SRPSKI RADIKALI, kao uostalom i sve drugo mora boriti, ništa osim kiše i snega ne može da padne sa neba. Upravo na primeru dosmanlija morali bi se naučiti da nema vlasti bez medija koji su vam naklonjeni. Šarmom se možda može osvojiti dama, ali medij osvojiti time malo je teže - "malo morgen" rekao bi pokojni Slobodan Milošević. Iz svih tih razloga bratski vas molim, apelujem i savetujem da se izborite bar za jednakopravnost na "nacionalki". Verujem da kada bi milon vaših birača prestalo da plaća dosmanlijsko sredstvo propagande da bi priča bila sasvim drugačija. Svinjoglavi Buzdovan bi u tom slučaju svoju davorike-dajke "kulturu" mogao jedino još Bobiju Taćiju Pederoviću da šapće na uvce, a Olivera Jovićević i mnoge druge dosmanlijke koje su "ordinaciju pod mostom" zamenile za "nacionalku" bi umesto "Upitnika" sebi postavljale mnoga pitanja.
 
Да ли текстови које постује србољуб потичу са такмичења у писању састава у организацији СРС под називом "НАЈВЕЋА ПЉУВАЧНА ЖЛЕЗДА" а на које три првопласирана бивају награђени на следећи начин:
1) прво место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ШЕШЕЉА ПРВОГ РЕДА У ЧЕЛО И ПОТИЉАК
2) друго место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ТОМИСЛАВА СА ЛЕНТОМ У ОБРАЗ
3) треће место - ПОЉУБАЦ ГОСПОДАР ВУЧИЋА У РУКУ

докле ће којекакве "патриоте" да оцрњују и кваре идеју здравог и паметног српског патриотизма?

ja bih sve tri medalje dao nekima koji se i dalje druze sa nama. kao sto rekoh, onaj je bio makar interesantan, dok neki ovde nemaju ni "i" od toga
 
То да усташе, балије и досманлије у недостатку било каквих доказа ИЗМИШЉАЈУ НАЈРАЗЛИЧИТИЈЕ ПОГАНОСТИ КАКО БИ ГЕБЕЛСОВСКИМ МЕТОДАМА КОМПРОМИТОВАЛИ једног од најчеститијих интелектуалаца данашњице као што је уважени професор др. Крстан Ђ. Ковјенић је само њихов проблем, а права истина о њему изгледа овако:



**************************************************************************
РЕПУБЛИКА СРБИЈА
АУТОНОМНА ПОКРАЈИНА ВОЈВОДИНА
СКУПШТИНА ОПШТИНЕ ЖАБАЉ
Број: 06-13/93-I
Ж А Б А Љ

На основу члана 55. Статута општине Жабаљ („Службени лист општине Жабаљ, број 8/91) и члана 26. Привременог пословника општине Жабаљ („Службени лист општине Жабаљ“, број 5/92), Скупштина општине Жабаљ на својој I седници одржаној 05. марта 1993. године, донела је

Р Е Ш Е Њ Е
О ИЗБОРУ ЧЛАНА ИЗВРШНОГ ОДБОРА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ЖАБАЉ

I

Професор КОВЈЕНИЋ Ђ. КРСТАН, др. класичне филологије из Чуруга, БИРА СЕ за члана Извршног одбора Скупштине општине Жабаљ на мандатни период од четири године.
II

Ово Решење објавити у „Службеном листу општине Жабаљ“.

ПРЕДСЕДНИК СКУПШТИНЕ,
Раде Делић, с.р.
СЕКРЕТАР СКУПШТИНЕ,
Раденко Малетин
***************************************************************************

Дакле, покан може да лапрда до миле воље, али докази су оно што они не могу никако да промене. Жалосно је да неко некога мрзи само зато што је паметнији, храбрији и успешнији, а то је управо оно што УДБ-а зликовци који су "срби" само по занимању овде демонстрирају. Оно што је написано у прилозима "ДО КАДА ЧЕКАТИ ГОДОА" од стране професора Ковјенића је врхунац интелектуалне доречености. Да је то управо тако као што јесте не виде и разумеју само они чији је IQ на нивоу кишне глисте.

ЖИВИЈО ПРОФЕСОР КОВЈЕНИЋ И СВИ ДРУГИ ЧЕСТИТИ СРПСКИ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ КОЈИ СВАКОДНЕВНО СВОЈИМ ЧИЊЕЊЕМ ПОКАЗУЈУ ДА ЈЕ СРПСТВО, ХРИСТОВА ВЕРА И МАЈКА СРБИЈЕ НЕШТО НАЈСВЕТИЈЕ !

Krle je legenda....
 
ROMANA – BRATSVO SRBSKOG I SLOVENAČKOG NARODA


Spoštovani,

Pošto sam, hvala Bogu, veoma sam ponosna na te svoje korjene, po majci i sama nasledila četničke gene, moj rodjeni djeda je Karl I. Novak (1905, Pulj – 1975, Atene), četniški vojvoda in generalštabni polkovnik, veoma rado, to smatram najčasnijim svojim poslanstvom, širim Istinu o BRATSTVU SRBSKOG i SLOVENAČKOG naroda. Hiljadama godina Slovenci smo maštali da živimo skupaj sa svojom bračom Srbima (pročitajte ponešto od F. Miklošiča (makar Serbica), F. Prešerna, P. Trubarja, I Cankarja i svih drugih koje vatikanski antisrpski usmerjeni pedofili nisu usmerili protiv Srba i Srbije. Svi oni su nebrojeno puta napisali: "AKO BAŠ I NIJESMO BRAČA - PRVI RODJACI ZAISTA JESMO ! " Možda je na moj intelektualno-politički pogled na (pan)slovenstvo poseban pečat utisnuo profesor Krstan Dj. Kovjenič, ali osečajnost, bliskost i ljubav do Srba i Srbije sem genski nasledila. Na tako davno, mislim da se uskoro posvetim više toj temi, i sama sem na

http://users.volja.net/marijankr/clanki-c39.html

sa velikom ljubavlju pisala o "Ravnogorsko gibanje v Sloveniji 1941–1945" Mada moj pokojni djeda,vojvoda Karl I. Novak , nikada u toku Drugog svjetskog rata nije komandovao sa mnogo ljudstva ipak ostali su podatki o njemu i njegovim vojnicima. Te brojke govore sledeče:

Slovensko zavezo so sestavljale ilegalne polvojaške organizacije, in sicer:
• Slovenska legija (6.000–7.000 pripadnikov leta 1942, pozneje celo več) – ilegalna organizacija Slovenske ljudske stranke (SLS), ustanovljena 29. maja 1941; (03)
• Sokolska legija (700 pripadnikov) – ilegalna organizacija Jugoslovanske napredne stranke (JNS), ustanovljena 2. avgusta 1941;
• Narodna legija (300 pripadnikov) – ilegalna organizacija Slovenskega narodnega gibanja (SNG);
• Častniška skupina (okrog 400 častnikov in podčastnikov VKJ) in
• Pobratim (500 članov) – ilegalna polvojaška organizacija.

Iz svega što sam napisala je vidljivo da nisam Srbkinja, ali da jesam svakako daleko veča nego što su to izdajnici, kukavice i kriminalci u SRBIJI koji su OKUPLJENI u vatikansko-ustaškoj antisrpskoj udruzi DOS-manlija. B. Tadič, V. Draškovič, Labus i sve druge DOS-manlijske protuve ostače upamčeni kao največi izdajnici, lopovi i zlotvori otkad je Srba i Srbije.

Pozdrav svim Srbima i Srbkinjama.

Vaša Romana
_________________
Neka Bog sačuva Srbe i Srbiju !
----------------------------------------------------------------------------------

Управо овај прилог професорке Романе казује све о овом форуму - ТРАЈНО СЕ БАНУЈУ ОНИ КОЈИ ПОЗИВАЈУ ЉУДЕ ДА БУДУ ЉУДИ.

Поносна СРПСКА РАДИКАЛКА

Krle je uvek imao podršku ženskog roda:cool:
 
samo da kazem nesto, svi mi imamo u drustvu nekog ko "voli" da psuje, ali to radi iz "navike" i obicno niko se na njega ne ljuti, dok ako bilo ko to isto uradi [opsuje] mi se onda naljutimo. e takav je bio krstan, ovde neki kada nemaju sta da kazu, krenu sa "stoko, izdajico, prodana duso...." i da ne nabrajam, dok je to krstan sve to radio sa stilom
 
Поштовани господине, Ваша највећа несрећа је што Вам је мржња посве замрачила поглед, нагон управља Вашим рацијем и хормони Вашим осећањем. Кад не би било тога сигурно би се лакше са Вама дало дискутовати и много што-шта заједнички договорити. Молим Вас покушајте упамтити:

1. ДА НЕ ПОСТОЈЕ СЛАБИ И ДОБРИ НАРОДИ, ВЕЋ СЕ ТО УВЕК И СВАГДА ОДНОСИ НА ПОЈЕДИНЦЕ (појединац може да буде криминалац, издајник и злочинац, а не народ)

2. ДА НИКАДА НИ ЈЕДЕН НАРОД НЕ СМЕ ДА СЕ ОСУЂУЈЕ ЗА ЧИЊЕЊЕ ПОЈЕДИНАЦА и

3. ДА ПОШТОВАТИ ДРУГЕ ЗНАЧИ ВОЛЕТИ СЕБЕ !

Словеначки народ, ма шта Ви лично мислили о томе, ништа није ни бољи ни слабији од нас Срба. То што у том народу постоји Јанша, Дрновшек и многи други са чијом политиком се ни Ви ни ја не слажемо је сасвим нешто друго. Верујем, то је заиста моје мишљење које не желим никоме да намећем, да су Јанша, Дрновшек и други "јанези" који су сада на власти у Словенији мање зло од БОРИСА ТАДИЋА, МЛАЂЕНА ДИНКИЋА и ЧЕДЕ ЈОВАНОВИЋА. То што МЕРКАТОР-и, МЕРКУР-и и друга предузећа из "дежеле" ничу као печурке после кише у земљи Србији је свакако мање зло од онога што нам чине мафијаши БОРИСА ТАДИЋА...

То што Вам је Мојца рекла некада у Србији се догађа сада -

ГЕЈ-ПАРАДЕ ЈЕ ЈЕДИНА "ДЕМОКРАТИЈА" КОЈУ НАМ ДЕМОНСТРИРАЈУ ДОСМАНЛИЈЕ.

Верујем да је више педерчина у "нашој" влади од владе у Словенији. То су чињенице које би све нас морале да забрину...
.........
 
krstan1fu6.jpg

Ups....
 
Да ли текстови које постује србољуб потичу са такмичења у писању састава у организацији СРС под називом "НАЈВЕЋА ПЉУВАЧНА ЖЛЕЗДА" а на које три првопласирана бивају награђени на следећи начин:
1) прво место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ШЕШЕЉА ПРВОГ РЕДА У ЧЕЛО И ПОТИЉАК
2) друго место- ПОЉУБАЦ ВОЈВОДЕ ТОМИСЛАВА СА ЛЕНТОМ У ОБРАЗ
3) треће место - ПОЉУБАЦ ГОСПОДАР ВУЧИЋА У РУКУ

докле ће којекакве "патриоте" да оцрњују и кваре идеју здравог и паметног српског патриотизма?

Našli su jedino mesto na svesrpskom internetu da bi objašnjavali svojima u stranci kako pružaju prkos vlasti u kojoj ne mogu da krad... rade onaj unosan pos'o koji samo oni umeju... I svaki dan daju sve od sebe... Ne čine vlast ali se osećaju najvažnijim...


Bole njih pampur za Kosovo... Ni predstavnika da pošalju...
Kažu - niko nije tražio pa onda nisu 'teli.
A niko nije tražio ni da se majmunišu sa posterima po bulevaru i da podržavaju popa kog je crkva mogla da zameni da bi se služba nastavila. Mesec dana su vernici bili bez pravoslavnog Boga...
 
ROMANA – BRATSVO SRBSKOG I SLOVENAČKOG NARODA


Spoštovani,

Pošto sam, hvala Bogu, po majci i sama nasledila gene, moj je Karl I. Novak veoma rado, to smatram najčasnijim svojim poslanstvom, širim o naroda. Hiljadama godina smo maštali da skupaj sa svojom bračom vatikanski pedofili nisu protiv Srba i Srbije. Svi oni su nebrojeno puta napisali: "AKO BAŠ I NIJESMO BRAČA - PRVI RODJACI ZAISTA JESMO ! " Možda je na moj intelektualno-politički pogled poseban utisnuo profesor Krstan Dj. Kovjenič, ali osečajnost, bliskost i ljubav genski nasledila. Na tako davno, mislim da se uskoro posvetim više toj temi, i sama sem na sa velikom ljubavlju pisala nikada u toku Drugog svjetskog rata nije sa mnogo ljudstva ipak ostali su podatki o njemu i njegovim vojnicima. Te brojke govore sledeče:

Slovensko zavezo so sestavljale ilegalne polvojaške organizacije, in sicer:
• Slovenska legija (6.000–7.000 pripadnikov leta 1942, pozneje celo več) – ilegalna organizacija Slovenske ljudske stranke (SLS), ustanovljena 29. maja 1941; (03)
• Sokolska legija (700 pripadnikov) – ilegalna organizacija Jugoslovanske napredne stranke (JNS), ustanovljena 2. avgusta 1941;
• Narodna legija (300 pripadnikov) – ilegalna organizacija Slovenskega narodnega gibanja (SNG);
• Častniška skupina (okrog 400 častnikov in podčastnikov VKJ) in
• Pobratim (500 članov) – ilegalna polvojaška organizacija.

Iz svega što sam napisala je vidljivo da nisam Srbkinja, ali da jesam svakako daleko veča protuve otkad je Srba i Srbije.

Pozdrav svim Srbima i Srbkinjama.

Vaša Romana
_________________
Neka Bog sačuva
----------------------------------------------------------------------------------

Управо овај прилог професорке Романе казује све о овом форуму - ТРАЈНО СЕ БАНУЈУ ОНИ КОЈИ ПОЗИВАЈУ ЉУДЕ ДА БУДУ СРПСКА РАДИКАЛКА

Krle je uvek imao podršku ženskog roda:cool:


Jao što ja volim ove sugestivne tekstove. Samo izbaciš nebitno...
Pročitaj sad...
 
Jao što ja volim ove sugestivne tekstove. Samo izbaciš nebitno...
Pročitaj sad...
Pa svi su mu takvi.....Kao da želi da nam kaže suprotno od onog što na prvi pogled izgleda:)......Krle je u deželi naučio neke cake advertajzinga, kao onu kad ubace reklamu u par sekvenci filma i posle gledalac pođe rukom u radnji baš za pomenutim proizvodom.....Vešt je Krstan......Skoro jezuitski vešt:)
 
Text koji ću upravo postovati nosi sve oznake genijalnosti:D
МУЈО и ХАСО пиче на УСТАШКО-БАЛИЈСКИ БРЛОГ – »srpskinacionalisti« каХве
`ОЋЕ бона да се ОДТУРЧЕ



Драге моје и поштована господо, верујем да ћу вас том вешћу обрадовати, овом приликом покушаћу да не мислим на ДОС-манлијске издајнике, већ ћу мало буљнути с ону страну `ладне реке Дрине како бих видео шта нам то раде потурчена „браћа наша“, на чијим брњицама усташка, српском крвљу натопљена, рука написа „бошњо“. Не, нећу вас замарати са самим њиховим именом, баш ме брига како се говеда зову, да л` МУУУ, или МЕЕЕ исто је, већ ћу се покушати да концентришем на њихово кукавичко чињење. И ако је пролеће завирило и у вишевековну српску земљу коју давно још Латини прозваше Bosna, (из буле римског папе из 1188. године, коју написа и одпосла Србину, дубровачком архиепископу, шаљући му такође и свештеничке одеждне предмете као што су омофор и фелон, потврђујући на тај начин епископат Српске цркве у Дубровнику која је била прешла под јуриздикцију Ватикана, где је између осталог записано:

"regnum Servilie, quod est Bosna"

(српска краљевина која је Босна. Нешто слично се да установити и из „Летописа попа Дукљанина« („Барски родослов”XII век) где је латинским писмом и на латинском језику срочено руком тог српског свештеника из Бара следеће:

"Surbiam autem quae et Transmontana dicitur, in duas divisit provinciam: unam a magna flumine Drina contra occidentalem palagam usque and montem Pini, quam et Bosnam vocavit, alteram vero ab eodem flumine Drina contra orientalem plagam usque ad Lapiam et [ad paludem Labeatidem], quam Rassam vocavit".

(Србију, пак, која се зове и Загорје, поделио је на две покрајине, од којих се једна од велике реке Дрине према западу до планине (Пина“; њу назива Босном, а друга обухвата простор од речене реке Дрине према истоку до „Лупија“-е и Скадарског језера, њу назва Рашком)

не знам да ли су и „браћа Латини« уживали у оној српској умотворини као што је

„Боса Мара Босну прегазила“,

те је због тога баш тако назваше, то се у овој вукојебини коју су потурице сасвим упоганиле, укаљале и усмрдиле готово и не примећује. Над тамни вилајет потуричко-усташке педерације се надвила некаква демонска мрклина, неиздржив смрад и очај због којега ни нечастиви тамо ни нос да провири, нарочито после пресуде МСП-а где је утврђено да Срби нису ни за шта криви, већ да су те гадости о Србима измислили болесноуми манијаци, злонамерници и кукавице Алије Изетбеговић (Аљо ИЗМЕТЈЕДОВИЋ, познат по том имену код нас Срба) и Фрање Туђмана (Ујка Њофра га ми Срби називамо). Потурицама било баш зинуло дупе на српске новце, али после пресуде с пивском флашом ће очито морати да се почешу тамо где их највише сврби. Истина је да им је пресуђено да могу Србима да поћибукају ћуну, али и ту стоји услов, тек када поправе шкрбе, оперу погане лабрње и престану по лоју да заударају к`о прчевита марва.

Драге моје даме и поштована господо, за место ове радње о којој ћу сада да кажем неколико речи могао сам да изаберем било који крај тамног турског вилајета, пардон потуричко-усташке педерације, сви су исто унеређени, оскрнављени и упогањени, чак сви исто тукну по људском измету, но, не баш ненамерно, изабрах селендру ПРДЕНЦЕ, на два пушкомета удаљено од потуричке касабе коју Сарај`во турци зазваше. Није мој избор пао само због тога, истина јесте помало јер и то је напокон потребно нагласити, истине ради, што се је upravo тамо родио садашњи, Бога молим да не буде још дуго, „председник“ Мајке Србије, мој погани рођо, дабогда га мајка куком и кукњавом по ладној Дрини тражила, Боби Таћи – Педеровић, већ због свима вама добропознатих будалина од чијих глупости је свакога од вас бар једном у животу стомак заболио од смеха њиховој глупости, развратности и богохулности – Мујо и Хасо. Да, истина је, драге даме и господо, те развратне будалине живе управо у селендри Прденце и беху прве комшије Бобију Таћију – Педеровића, да ли скупа и илахије илакаше ћу вам ускоро дојавити, пре него ли је тај изрод одлучио да „бидне“ председник у Србији. Верујем да би свакоме од вас било милије да су на његовом месту налазе Мујо и Хасо јер би мање штете нанели Србима и Србији, али шта се може – били смо наивни, том изроду смо дали свој глас и сада морамо да дурамо. Гледам те сваколике налете и просто не могу, Боже, опрости ми грешноме уколико хулим, да одолим а да не изустим:

„Господе, какве ругобе. Не, дефинитивно не, ово није Рука Твоја саздала већ пакост, мржња и лудило нечастивог„

То да је код њих, као уосталом и код свих потурица, све базирано на животињском инстикту, ма ваљда знате оно ушкање, бушкање, ћушкање, у нос прст тушкање, чешање, завијање и „међедосвко“ неразговетно брундање, Боже ми опрости као да ни трунке људскости нема у њима, опште позната је чињеница да балијандери заправо имају само човекову образину испод које је сакривен нечастиви, но да им је и животињски нагон у комуникацију доказаћу вам на следећих неколико ономатопеја.

„Аааааааа“ – рече Хасо зевајући после дуго, дуго времена сеирења у Мују.

„Аааааааа“ – после мале вечности простења Мујо чешагијајући се по задњици.

Опет тајац који ту и тамо прекине тек прдење, смрдење и ригање потурица, завијање и марвињско стењање да би се ипак после дуго времена могло разазнати:

„Ааааа, рече ли то ааааааа, Хасо ?“- ћутњу прекинуше потуричко крештаве речи болесноумог Мује.

„Безбели да реко`“ - крмеће заскича Хасо.

„А што ? „ – упоран је Мујо.

„Како што матера те куком по Дрини искала ?Зар не видиш какав вакат и земан дође ?“ – љутито се обрецну Хасо.

„ Јес` вала. Од оне пресуде би слаба вајда те сам и сам као убоденик. Надо сам се, клањао поганом тусрком алаху и молио га да ми помогне да ме Срби издржавају до краја живота, али све би узалуд. Чини ми се да је и алах сада на српској страни. Нек је, матер му ***** погану. Сада просто не знам куд да се денем како би самоме себи патњу олакшао“ – би Мујин коментар.

„Како не знаш, матер ти ***** блесаву, па отиђи у зоолошки врт! „ – готово наређујући завришта Хасо.

„А шта ћу тамо ?“ – просикта Мујо

„Па да се научиш бонтона, ***** те блентава. Мене је Фата тамо наћерала. По цијели боговетни дан сеирим у оне комуњаре гологузијане (Ма зна Хасо да каже мајмун, јест блентав, ал није баш толико скроз-на-скроз као наш "љубљени" председник, бошњо изт села Прденце - Боби Таћи Педеровић, али потурица неће јер му то не дозвољава арапски Куран, турски ферман и ајвански земан) Морам да запамтим све што чине и када дођем кући са Фатом све то морам поновити јер сам ријешио да се бонтонизирам - нећу више да биднем блентави бошњо – занесено, забалављено и жмиркајући одговара Хасо.

„А, је ли ? Видиш добро си се досјетијо, јебо ти матер своју... Велиш све мораш да поновиш, а је ли мораш и да је одострага њушиш ?“ церекајући се добацује Мујо

„Реко баш све... Боље је да Фату одострага њушим него ли Србима да пушим“ – дочека га Хасо.

„Јест, вала, погане ми турске вјере“ – констатује Мујо и после неколико ригања, шмрцања и поганог грцања кавурине коју либа ко во наставља потурички дијалог речима:

„И ја ћу да пичим у зооврт како би се бонтону научио, а богме и одтурчио !“

„А кућеш ти ***** тамо, матер ти опандркам блесаву, зар не видиш колико си клемпав. Вјерујем чим те Срби соче има чакија испод врата да ти се зацакли јер биће сигурни да си крмак“ – опет ће Хасо.

„У на то нијесам мислио, поганог ми алаха турског. Е, да, мој блентави Хасо, за уши ме ономад подјеба и имам, матер му ***** шиптарску, јер и он се загледао у моје крмеће клемпаше.. А шта ми је чињети ? – зацвили Мујо

Тај потурички диван се ту нагло заустави. Опет тишина. Таман када сам био одлучио да те потурчене манијаке више не држим на нишану и не слушам моју пажњу привуче мелодично уздахивање, циктању и стењање була из суседне потуричке одаје. Ама, људи, овај » ЛУКАШЕНКО« (Да, то је та будалина којему је узор злочинац, кукавица и терориста Бин Ладен и зато му је и мото исписан његовом изреком и арапским фонтом. Чега се паметни стиде, тиме се „бошње“ поносе) начисто побеснио, навро ко сивоња у купус и неда ми бар мисао да завршим. Покушавам да га уразумим, али будалу је тешко опасуљити. Ево, чим споменух буле опајдаре тај Шаров штрангу хоће да покида. Чуло керче потурчено да се булиџе кускуне за џабалук па режи ли режи. Да, драге моје и поштована господо, покушаћу убудуће да се на тог манијака више не осврћем и да вам бар један прилог завршим онако како сам замислио. Буле, као што рекох, мелодично уздишу, цикћу и стењу из суседне собе, те не могу а да и тамо не завирим. Молим Вас свежите » ЛУКАШЕНКА« док вам о овоме пишем, јер бленто има да начисто пошандрца. Њих пет-шест, све опајдара до опајдаре, се натакарило на миндерлуке, канабета, а две-три се улегле ко бедевије на некакав никада орибани под. Док балије у другој соби бенаве оне се разгаћиле и удариле по оној драгој квасилици да их је милина погледати. Стењу буле, вриште од мерака и присећају се златних времена деведесетих прошлог века када је српских ћуна било колико су пожелеле.

„ Јоој, нано,“ - уздишући једва изговара осамнаестогодишња Севла –„ када ће Срби опет да наврате да се макар мало људски насладим „

„Јоoooј“ ,одговара јој једна дебела бедевија убрзавајући ритам чешагијања, „то и сама једва чекам. Полудићу ако се Срби ускоро не појаве „
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top