Sex - da li ga stvarno zelimo ili nam je on 'nametnut' od neke 'vise sile'?

*Mihal*

Domaćin
Poruka
4.181
Ovo pitanje bi verovatno bilo za forum filozofije ali posto se ovde prica o sexu stavicu temu ovde.

Da li se neko ponekad i malo zamisli po pitanju sexa te sebe zapita, -da li sexualnost koja se danas praktikuje je proizvod nasih svesnih motiva, nesto sto stvarno doprinosi kvalitetnom i ispunjenom zivotu? Ili je sve to samo deo nekog mehanizma nama od nikakve koristi, u kojem je nasa uloga samo da napravimo male bebe te se brinemo o njima a uz to nadjemo i neki 'poslic' i radeci 'doprinosimo' celom covecanstvu...

Dakle, ako jes sex 'lep', da li je to 'lepo' zato sto smo ziva i svesna bica, te kroz sexualnost kao i kroz druge odnose koje se zasnivaju na meduljudskoj bliskosti, postizemo jedinstvo i celinu sa univerzumom...

...ili smo 'isprogramirani' kojekakvim manipulatorima te sex nam je lep samo zbog jakog pokretackog programa: "rodite se i mnozite i napunite zemlju + i to po svaku cenu".
 
*Mihal*:
Ovo pitanje bi verovatno bilo za forum filozofije ali posto se ovde prica o sexu stavicu temu ovde.

Da li se neko ponekad i malo zamisli po pitanju sexa te sebe zapita, -da li sexualnost koja se danas praktikuje je proizvod nasih svesnih motiva, nesto sto stvarno doprinosi kvalitetnom i ispunjenom zivotu? Ili je sve to samo deo nekog mehanizma nama od nikakve koristi, u kojem je nasa uloga samo da napravimo male bebe te se brinemo o njima a uz to nadjemo i neki 'poslic' i radeci 'doprinosimo' celom covecanstvu...

Dakle, ako jes sex 'lep', da li je to 'lepo' zato sto smo ziva i svesna bica, te kroz sexualnost kao i kroz druge odnose koje se zasnivaju na meduljudskoj bliskosti, postizemo jedinstvo i celinu sa univerzumom...

...ili smo 'isprogramirani' kojekakvim manipulatorima te sex nam je lep samo zbog jakog pokretackog programa: "rodite se i mnozite i napunite zemlju + i to po svaku cenu".
gusnarg!!!
 
sevilja:
Covek je , valjda, svesno bice! :)
Zna sta mu treba, godi, sta voli i zeli!
Znaci, covek kao svestan , zna za cari seksa i zato ga rado primenjuje...e, jos nesto, kod nas ljudi, pravljenje dece je u opadanju...opada nagon za produzenjem vrste...logicno...nismo u riziku od izumiranja....

Jeste svesno bice ali kad nespava.

A sat voli zna i kad spava.

Ono sto kazes 'cari sexa', mene bas to interesuje, sta je to kod sexa car: -snosaj? opijanje mozga endorfinom? provala energije nakon orgazma? Ovo sam nalupao, no interesuje me kako svesno bice definise 'car' ili 'ono lepo' sto proilazi iz sexualnosti.
 
*Mihal*:
...ili smo 'isprogramirani' kojekakvim manipulatorima te sex nam je lep samo zbog jakog pokretackog programa: "rodite se i mnozite i napunite zemlju + i to po svaku cenu".
pa koliko ja znam seks je ljudima lep kao nagrada za razmnozavanje,e a sada sto ga ljudi koriste u svrhe zabave i uzitka to je vec valjdastvar civilizacijskog "napretka" ( kazem pod navodnicima jer ne znam kako da ga nazovem).

sto se mene tice jedino sto ja moram da radim je da spavam i jedem,evo malo pre sam se probudila od gladi posle manje od tri sata sna i shvatila kako juce nisam nista skoro jela,a ni prekjuce i spremila (pre)rani dorucak,a to mi se ni zbog cega drugog jos nije desilo :) e to se zove potreba :lol:
 
btw, nismo jedini koji se sexaju zbog uživanja. I delfini rade isto.
jedino ne znam ko ga njima (na)metnu :D

NovaIsta:
tema me podseca na vic:
vojnik - nema koga a i nema gde
student - ima gde ali nema koga
covek filozof - ima koga, ima gde, ali - cemu sve to??!!
teoretičar - ima gde, ima kad, ima čime, zna kako, ali NEMA KOGA :lol:

al, jbg, opet bolje nego filozof...
 

Back
Top