Treba mi pomoc....cackala sam nesto sto ne treba :)

Ivanana

Gost
Poruka
653
Imam sledeci problem...prilikom ucitavanja razlicitih internet stranica stalno mi izlazi sledece obavestenje:

20o17196.jpg


Nekad je to stvarno nepodnosljivo jer kako stisnem ok i pomerim misa 2 cm levo ili desno eto ga opet.

E sad ja znam da sam pre par meseci nesto cackala u Internet options.. tacnije pratila sam neka uputstva za podesavanje sad se vec ni ne secam cega i od tad mi se pojavljuje ovaj problem...
AoU17818.gif


Ima li neko ideju kako da resim taj problem......meni samo macola pada na pamet ?!
 
dr_Bora:
Probaj ovo: Internet Options-Advanced: isključi Display a notification about every script error.

I to je vec u postavci iskljuceno.

I bila sam vec sto puta na tom sajtu, zato sam ga i izabrala za ovo pitanje i prikaz obavestenja jer mi se tu redovno pojavljuje.
To se pojavljuje i na drugim sajtovima, evo konkretno postoji jedan sajt, tacnije forum (phpBB) na kom sam svaki dan i tu mi skoro nikad ne izlazi obavestenje, ali opet pre par nedelja odjednom je i tu prilikom ucitavanja svake stranice pocelo da se pojavljuje ko ludo, pa se sad opet primirilo.Opet postoje neki sajtovi gde uopste ne mogu da mrdnem misem, a da mi ne iskoci prozor sa tim obavestenjem pa onda moram pazljivo da manevrisem misem kako bih uopste izasla sa tog sajta.

Na Krstarici mislim da mi se ovo nikad nije pojavilo.
 
Da se niste zapitali da je devojka dobila VIRUS? mrzim viruse, i pored tolikih antivirusa, svuda sta god na kompu da otvorim, a da sadrzi rec "virus, spy, STROKAV(?????).." izbaci me iz tog programa il foldera, al sad idem preko telefona - telefon nema virus ;) virusi mogu da se stvore cisto tako neprimetno, a imaju cudne posledice. E sad najbolje resenje ti je - reinstall system, tj formatiranje hard diska..jbga
 
Iskreno ne verujem da je u pitanju virus, ako me ne laze antivirus program :) . Zasto?...E pa zato sto sam ja ubedjena da sam ja prilikom tog cackanja u Internet options nesto zeznula jer mi je pojavljivanje tog obavestenja upravo i vezano za dan posle cackanja.

A sto se tice reinstalacije sistema znam otprilike sta ona podrazumeva i tu mi nesto nije jasno. Koliko znam pre reinstalacije treba uraditi backup svih neophodnih podataka u kojima takodje moze biti neki virus, i sad ja kao stavim sve svoje lupam na 10 dvd-a zajedno sa virusom, reinstaliram sistem, vratim podatke i sta onda biva sa tim virusom???

Ako uopste postoji mogucnost da cu tim vracanjem podataka vratiti i virus, cemu onda sve to?
 
Ivanana:
Iskreno ne verujem da je u pitanju virus, ako me ne laze antivirus program :) . Zasto?...E pa zato sto sam ja ubedjena da sam ja prilikom tog cackanja u Internet options nesto zeznula jer mi je pojavljivanje tog obavestenja upravo i vezano za dan posle cackanja.

Nije virus nego je problem sa njihove strane, obaveshtenje oznachava da je doshlo do greshke u izvrshavanju scripte na NJIHOVOJ strani, do toga dolazi zbog jako loshe kompatibilnosti starijih i novijih verzija Active X kontroli i Java Apleta. Tako sve u svemu probaj sa reinstalom Jave i Active X kontrola - jer je doshlo do loshe koordinacije njihove skripte i tvog sistema za izvrshavanje istih.

Ili najbolje predji na FireFox ko shto reche choek.
 
A.G!:
do toga dolazi zbog jako loshe kompatibilnosti starijih i novijih verzija Active X kontroli i Java Apleta.
:shock: U pitanju je Java script, ne applet-i... Stoga, ne vidim kako bi reinstalacija Java-e pomogla.
Da li je virus u pitanju? Možda... Ali činjenica je da na onoj gore pomenutoj stranici doista postoji JS error ( da je neko pokušao da otvori, video bi da je to tako... ).
Očito se IE ''pogubio'', i ignoriše one dve opcije koje sam spomenuo u prethodnim post-ovima. Problem je ponekad prouzrokovan neispravnim setovanjima za prava pristupa i/ili nepostojanjem ACL-ova za Administratorski account. Postoji fix za ovo i mnogima je rešio slične probleme. Postupak se svodi na ( više-minutnu ) softversku modifikaciju registra. Zbog same osetljivosti postupka ja za sada to ne bih preporučio. Mislim da je bezbolnije prvo odraditi reinstalaciju IE-a ( nećemo za sada formatirati disk... :wink: ).
@Ivanana: Znaš li kako uraditi reinst. IE-a?
 
Vrlo je prosto. Jedino što ti treba je windows cd. Mora biti ista verzija na disku kao i ona koja ti je instalirana sada ( znači, ako je instaliran npr. win. sa SP2, i cd treba da je win. sa SP2).
Ako nemaš, pribavi...
Ako imaš:
Control Panel :arrow: Add or Remove Programs :arrow: Add/Remove Windows Components: iz liste dečekiraj Internet Explorer ( ostalo ne diraj! :) ). Pa Next... I to će da ga ukloni.
Postupak instalacije se razlikuje samo po tome što treba da čekiraš IE i kasnije da ubaciš cd.
 
Uh. Hvala vama na komentarima i savetima, ali iskreno receno meni ta reinstalacija zvuci grozno :smile: , tacnije cini mi se da bi po nekom logickom redosledu to bila poslednja alternativa za resenje problema...
Eto ja sam mislila da je u pitanju neka banalnost nastala mojim cackanjem pa sam zato ovde potrazila pomoc, ali sad vec ipak mislim da je bolje da ja dovedem nekog strucnog da pogleda kompjuter i podesavanja, pa i ako treba reinstalirati sistem neka ga sam uradi.

Znam ljude koji su se posle reinstalacije zalili na potpuno isti ili cak i losiji rad kompjutera, pa sam zato skeptik.

U svakom slucaju hvala jos jednom.
 
dr_Bora: Prijatelju, ako tju da drzhim seminarski na dragom li mi Racunarskom Fakultetu koji studiram iz ovoga veruji mi pojasnitju ti svako slovo sa slike tako da necesh znati ni shta sam rekao - al cenim da je ovde pametnije da koristim shto manje tehnichki adekvatnih izraza i shto vishe publici poznatijih izraza.

A i poshto si tako pametan navedi mi razliku izmedju Active X, Java Apleta i Java Scripta.

Jer ko shto i sam vidish reinstalacija je strshna stvar koja prouzrokuje isti ako ne i losiji rad kopmjutera - sto je opet posledica generalnog ne znanja o kompjuterima i samih servisera koji su zavrshili kurs kod nekog majmuna ili su prochitali dve-tri strane na netu i sad misle da profesionalni serviseri.

@Ivanana: Pazi samo koga zovesh, ko shto rekoh ima masa nadobudnih servisera koji ti zapravo i ucine to sto si rekla da ti posle reinstalacije kompjuter radi gore nego pre - al to je samo znak da je serviser katastrofalan.

A ja ti josh jednom kazhem, skini FireFox sa interneta - i sve tje ti biti super.
 
A.G!:
@Ivanana: Pazi samo koga zovesh, ko shto rekoh ima masa nadobudnih servisera koji ti zapravo i ucine to sto si rekla da ti posle reinstalacije kompjuter radi gore nego pre - al to je samo znak da je serviser katastrofalan.

A ja ti josh jednom kazhem, skini FireFox sa interneta - i sve tje ti biti super.

Za ovo prvo znam, ali mislim da za reinstalaciju ima vremena, pa meni kompjuter sasvim normalno radi, eto imam taj problem sa internetom, a bas samo za to da radim reinstalaciju......recimo da mi za sad ne smeta toliko.

Sto se tice FireFoxa naravno da cu probati da sa njim, cak sam sinoc pokusala da ga skinem ali setup nije mogao da se pokrene...prijavljivao mi je corrupted file, te cu probati danas opet da ga skinem.
 
A.G!:
dr_Bora: Prijatelju, ako tju da drzhim seminarski na dragom li mi Racunarskom Fakultetu koji studiram iz ovoga veruji mi pojasnitju ti svako slovo sa slike tako da necesh znati ni shta sam rekao - al cenim da je ovde pametnije da koristim shto manje tehnichki adekvatnih izraza i shto vishe publici poznatijih izraza.
Prijatelju... ili je možda bolje da ti se obratim sa: mladi, budući kolega...
Ja ne sumnjam u tvoje poznavanje materije o kojoj pričamo, ali ne bih se složio da bi mogao da mi ''pojasniš svako slovo tako da neću znati ni šta si rekao''.
Inače, to čime se bilo ko od nas bavi u svom životu je potpuno nebitno na forumu. Svi smo mu ovde samo još jedan ''nick'' a pametne od glupih razdvaja samo ono što pišu ovde.
Zato nemoj da povlačiš buduću titulu bez potrebe. Opasna stvar oko mahanja diplomom po forumima je što nikad ne znaš šta onom drugom ukrašava CV.
I nemoj da koristiš uvredljiv ''ton'' jer to ne priliči mladom obrazovanom čoveku.
:shock: U pitanju je Java script, ne applet-i... Stoga, ne vidim kako bi reinstalacija Java-e pomogla.
Ovo nije bila nikakva uvreda, za razliku od tvog post-a... već mišljenje. A zbog iznošenja mišljenja smo svi mi ovde.
A.G!:
A i poshto si tako pametan navedi mi razliku izmedju Active X, Java Apleta i Java Scripta.
A jel' ti to hoćeš da ti ja seminarski radim? :wink:
Poštovanje...
 
I ja imam isto mišljenje da je reinstalacije IE najbolje rešenje , i da ono daje najbolje rezultate mada ja nisam siguran dali bi (bez uvrede mislim) dotična znala da to izvede. Što se tiče FF on jeste dobar browser ali će i posle njene instalacije ne njenom kompjuteru ostati isti problem koji i sada ima , znači zataškavanje problema i guranje smeća pod tepih!
 
Juče sam bio u fazonu ''biću fin''... al' danas baš i nisam...
Znači, u pitanju je Javascript error:
A.G!:
obaveshtenje oznachava da je doshlo do greshke u izvrshavanju scripte na NJIHOVOJ strani
Elementarno neznanje! Browser je taj koji izvršava Javascript, a ne server.
A.G!:
do toga dolazi zbog jako loshe kompatibilnosti starijih i novijih verzija Active X kontroli i Java Apleta.
Ovo je onaj tip rečenice koji ''stručnjaci'' koriste da impresioniraju nepismene. Inače, totalno off-topic, jer izvršavanje JS-a u browseru nema nikakve veze sa pomenutim.
A.G!:
Tako sve u svemu probaj sa reinstalom Jave i Active X kontrola
Java i Javascript su dva različita entiteta.
Java je jezik dizajniran od Sun Microsystems. Java skripte su unapred kompajlirane u kompaktni format i pohranjene na serverskoj strani konekcije. HTML dokumenti referiraju te mini-aplikacije korišćenjem <APPLET> tag-ova. Browseri download-uju kompajlirane Java aplikacije i pokreću ih.
Javascript predstavlja niz ekstenzija HTML jezika i dizajniran je od strane Netscape-a. To je interpreted jezik dizajniran za upravljanje browserom: ima mogućnosti otvaranja/zatvaranja prozora, menjanja setovanja browsera, download-ovanja i pokretanja applet-a...
ActiveX je pojam koji Microsoft koristi za opis većeg broja svojih COM tehnologija. ActiveX kontrole su Microsoft-ov ''odgovor'' na Javu. Kao i Java, spomenute su dizajnirane tako da budu download-ovane i pokrenute od strane browsera. Osnovna razlika je u tome što ActiveX kontrole poseduju veće mogućnosti interakcije sa Windowsom no Java, ali zato pružaju minimalan nivo cross-platform podrške.
@A.G!: Pročitaj ovo gore više puta... Nešto da naučiš.
@Ivanana: Ne treba da reinstaliraš Windows, već samo IE, što je vrlo prosto i za šta si dobila uputstvo. No, ti si gazda. Možeš prosto da pređeš na Firefox, Operu... Možeš i na Linux. Ti odlučuješ. I rest my case...
@domaćin_uzice: zaboravio si: ''Pozdrav!!!''
 
Dragi moji suprotstavljeni pomagaci, evo jos nisam uspela da skinem FireFox (dial-up .... :-( ), a opet mi je na nekom drugom sajtu izaslo obavestenje, pa da sad ne bih uploadovala sliku jer vidim da je i prethodna pukla ukratko cu vam prepisati sta stoji na obavestenju, a razlikuje se od prethodnog. Dakle:

An error has occurred in the script on this page

Line: 190
Char: 1
Error: 'style' is null or not an object / a bilo je Object expected
Code: 0

Eto mozda vam ta razlika pomogne da mi pomognete :smile: .

I ako bi neko mogao da mi kaze sta bi od opcija trebalo da mi stoji u Internet Options kod Microsoft VM...tj.Jave...tu mi npr. nije cekirana opcija Java console enabled i Java logging enabled.
 

Back
Top