srbima autonomija

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
"Nezavisnost, za sever autonomija"
24. jun 2007. | 11:39 | Izvor: Beta
Priština -- Bivši kosovski premijer Bajram Redžepi kaže da će severnom Kosovu biti ponuđena suštinska autonomija unutar nezavisnog Kosova.

Današnja etnička mapa Kosova

"Možemo čekati još najviše dva-tri meseca, a onda, ako Rusija u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija uloži veto na Ahtisarijev plan, što se očekuje, kosovski parlament će proglasiti nezavisnost", rekao je Redžepi. Prema njegovim rečima, pošto Skupština Kosova proglasi nezavisnost, Sjedinjene Američke Države i neke članice Evropske unije će priznati nezavisno Kosovo.

"Svesni smo da će problem biti integracija severa Kosova u kosovski sistem, a naša ponuda ljudima koji žive severno od Ibra, biće suštinska autonomija unutar nezavisnog Kosova", rekao je Redžepi.

Redžepi, koji je i potpredsednik Demokratske partije Kosova Hašima Tačija, rekao je da je ta stranka, kao najjača opoziciona partija, spremna da uđe u koaliciju sa pojedinim srpskim partijama registrovanim na Kosovu.

Drugi potpredsednik DPK-a Fatmir Ljimaj je pozvao građane Kosova da imaju strpljenja najmanje do sastanka predsednika SAD i Rusije, Džordža Buša i Vladimira Putina, 2. jula.

"Iako umorni od odugovlačenja procesa utvrđivanja statusa, građani Kosova moraju imati strpljenja i sačekati sastanak Buš-Putin, kako bi se znalo što će se dalje desiti" rekao je Ljimaj tokom sinoćneg sastanka sa građanima Lipjana.

"Očekujemo da se Rusija saglasi i da ne upotrebi veto. Ako se to ne postigne, onda će se ići na unilateralno proglašenje nezavisnosti, iako to nije najbolja varijanta jer posle možemo imati problema", rekao je Ljimaj.
demokratski i evropski nema sta
 
Lisica najvishe voli ratoborne petlove, dok se oni tuku, ona ih oba pojede.
Jedan strada pre drugi kasnije, ali obojica stradaju. Najbolje od svega je sto drugi petao misli da mu je lisica prijatelj, jer mu je ubila protivnika.

Razmisli malo o ovome, adem.

Kako vas nimalo ne uzbudjuje, kao muslimane, to sto SAD radi u Iraku, Avganistanu, sto se sprema da napadne Iran?
 
Vladimir Putin:
Ja cekam odgovor.
Znam da nisi dostojan diskusije sa mnom, al eto, dopustam ti.
zahvaljujem na dopustenju, ali dok pripremim odgovor jedno kratko pitanje, zasto je jedan tvoj prethodnik pobio vise osoba nego sto ih je rusija izgubila u WW II.
jos jednom zahvalan....
 
Ademe izgleda da si zaboravio da zivis u SRBIJI i da je Kosovo sastavni deo SRBIJE, pa nemoj mnogo da se uzrujavas oko pitanja kosova, to treba srbija da resi a ne albanija ili siposi!!! Pricas neke gluposti o davanju ultimatuma srbima na kosovu, a ustvari srbi na kosovu su gradjani svoje drzave u kojoj i zive SRBIJI"!!! A gde ti to zivis u tom tvom zakrzljalom mozgu samo bog zna!! Verovatno mislis da zasluzujes kosovo kao i tvoji istomisljenici, samo neznam ko vam je nametnuo to misljenje!! Pa svi znamo AMERIKA i ostali zlocinci poput vatikana i onih MUDZAHEDINA iz iraka, irana i drugih krvnika!!
 
tajna_smotra:
Ademe izgleda da si zaboravio da zivis u SRBIJI i da je Kosovo sastavni deo SRBIJE, pa nemoj mnogo da se uzrujavas oko pitanja kosova, to treba srbija da resi a ne albanija ili siposi!!! Pricas neke gluposti o davanju ultimatuma srbima na kosovu, a ustvari srbi na kosovu su gradjani svoje drzave u kojoj i zive SRBIJI"!!! A gde ti to zivis u tom tvom zakrzljalom mozgu samo bog zna!! Verovatno mislis da zasluzujes kosovo kao i tvoji istomisljenici, samo neznam ko vam je nametnuo to misljenje!! Pa svi znamo AMERIKA i ostali zlocinci poput vatikana i onih MUDZAHEDINA iz iraka, irana i drugih krvnika!!

http://forum.krstarica.com/newreply.php?do=newreply&p=4441959
 
adem_ks:
zahvaljujem na dopustenju, ali dok pripremim odgovor jedno kratko pitanje, zasto je jedan tvoj prethodnik pobio vise osoba nego sto ih je rusija izgubila u WW II.
jos jednom zahvalan....

Staljin nije pobio vishe Rusa nego shto je stradalo u Drugom svetskom ratu, ali je tachno da ih je pobio mnogo. Nadam se da ne moram da te podsecam da je Staljin Gruzin, a ne Rus. To je narod slichan vashem, uostalom, i vi potichete sa Kavkaza. Jedino ste on i vi masovno rushili verske objekte, shto pokazuje vash nivo kulture. Turci su, za razliku od vas, poshtovali tudje svetinje i nisu ih rushili vec konvertovali u svoje. Da nije rushio crkve i slao ljude u gulage, mozda bi taj poredak opstao, kao shto bi Kosovo mozda postalo nezavisno, da niste ubijali, rushili i palili.
 
Vrlo me raduje sto su sadasnji albanski vlastodrsci isti k'o nasi 90-tih. Kao, oni ce da proglase nezavisnost, a ko yebe UN. Idemo mi protiv celog sveta, ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine...

Naravno, EU ima prva da popizdi, a ondak smo mi u izuzetno povoljnoj poziciji. Albanci, u kapice vas ljubim. 8)
 
Vladimir Putin:
Lisica najvishe voli ratoborne petlove, dok se oni tuku, ona ih oba pojede.
Jedan strada pre drugi kasnije, ali obojica stradaju. Najbolje od svega je sto drugi petao misli da mu je lisica prijatelj, jer mu je ubila protivnika.

Razmisli malo o ovome, adem.

Kako vas nimalo ne uzbudjuje, kao muslimane, to sto SAD radi u Iraku, Avganistanu, sto se sprema da napadne Iran?

24.06.2007, SKOPLJE
Izvor: Beta
Putin tražio manju podršku Ahtisarijevom planu
Predsednik Ruske federacije Vladimir Putin zatražio je od makedonskog predsednika Branka Crvenkovskog da Makedonija ne podržava toliko glasno Ahtisarijev plan za Kosova, koji Moskva odbija, preneli su skopski mediji.
Predsednici Putin i Crvenkovski sastali su se danas u Zagrebu na marginama Energetskog samita zemalja jugoistočne Evrope, preneo je izveštač skopske televizijske stanice Kanal 5.

Putin je tokom sastanka, kako je prenela televizija, jasno stavio do znanje da je stav zvanične Moskve o Ahtisarijevom planu dijametralno suprotan od podrške koju tom planu daje zvanično Skoplje.

Putin je Crvenkovskom ponovio spremnost Rusije da investira u makedonsku gasifikaciju i da je zainteresovana da kupi termocentralu Negotino.
 
Vladimir Putin:
Lisica najvishe voli ratoborne petlove, dok se oni tuku, ona ih oba pojede.
Jedan strada pre drugi kasnije, ali obojica stradaju. Najbolje od svega je sto drugi petao misli da mu je lisica prijatelj, jer mu je ubila protivnika.

Razmisli malo o ovome, adem.

Kako vas nimalo ne uzbudjuje, kao muslimane, to sto SAD radi u Iraku, Avganistanu, sto se sprema da napadne Iran?

ove ezopove basne imaju naravoucenje, ali mislim da su u danasnje vreme prevazidjene.pa... ako onaj drugi ne uspe da uradi nista dok lija ponovo ogladni onda.... licno zao mi je svake osobe koja izgubi zivot, da li je to zbog bolesti ili rata, meni i nije toliko vazno, ali se zato trudim da nikada nicim JA ne doprinsem tome.
pocascen sam pitanjem i dopustenjem da mogu odgovoriti
 
Yopa:
Vrlo me raduje sto su sadasnji albanski vlastodrsci isti k'o nasi 90-tih. Kao, oni ce da proglase nezavisnost, a ko yebe UN. Idemo mi protiv celog sveta, ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine...

Naravno, EU ima prva da popizdi, a ondak smo mi u izuzetno povoljnoj poziciji. Albanci, u kapice vas ljubim. 8)
ne bih da te razocaram ali... ipak necu, samo ti nastavi ...
 
adem_ks:
ove ezopove basne imaju naravoucenje, ali mislim da su u danasnje vreme prevazidjene.pa... ako onaj drugi ne uspe da uradi nista dok lija ponovo ogladni onda.... licno zao mi je svake osobe koja izgubi zivot, da li je to zbog bolesti ili rata, meni i nije toliko vazno, ali se zato trudim da nikada nicim JA ne doprinsem tome.
pocascen sam pitanjem i dopustenjem da mogu odgovoriti

Poenta je u tome da vas podrzavaju samo Ameri, iz svog, vrlo prljavog interesa.
Pocnite se spremati za vremena kad taj interes nestane.
 
adem_ks:
vi nudite manje nego sto imamo [a zasluzujemo], a mi nudimo nesto sto oni nemaju [a zasluzuju]

Pa nije tacno,srbi i sad imaju nekakvu autonomiju,a ovo sad sto iamte na KIm je status kvo,nedefinisano stanje, a ono sto vam se nudi je da imate i zvanicno samoupravu i da vam se nista ne uzima od onoga sto iamte, tj. da postoji i predsednik i pokrajinska vlada i skupstina... a uz to nudimo i da se ne vraca vojska i policija srbije nego da bude demilitarizovana zona uz prisustvo medjuanrodne policije iz zemalja EU..

tj. nudi vam se skoro sve osim da imate stolicu u UN, da se naoruzavate itd i da i to malo Srba sto jos uvek niste proterali proterate i pobijete...

a bas 100% nezavisnost bi bila suprotna povelji UN, suprotno principima badinterove komisije da na prostoru ex sfrj vazi princip samoopredeljenja republika a ne naroda niti pokrajina...

osim toga eventualno otcepljenje potpuno osova bi bila jedna nezapamcena pljacka, jer je Srbija decenijama ulagala milijarde dolara u kosovo i metohioju, plus tamo postoje objekti mnogih preduzeca iz beograda, recimo NIS Jugopetrol, odnosno sad Nis petrol itd...

osim toga kolika je samo vrednost Trepce itd, pa plus svo ovo vreme Srbija placa i medjuanrodne dugove Kosova, a neki vsi politicari kazu da treba kim da postane nezavisno a Srbija i dalje da placa dugove Kim jos bar 5 godina kao dok kim ne stane na noge, pa mislim stvarno, hahah :D

.
 
nemas argumenata... srbija nudi maksimalno sto moze da ponudi i maksimalno sto je uskladu sa medjuanrodnim pravom i poveljom UN i odlukom badinterove komisije...

ono sto siptasko rukovodstvo trai, 100% nezavisnost je potpuno protivno i medjunarodnom pravu i povelji un i pomenutoj odluci komisije...

osim toga bezobrazno je proterati vecinu srba, a onda kad ih ostane sacica nuditi im vecu autonomiju, a pri tome opstruisati povratak ostalih...
 
ilkebgd:
nemas argumenata... srbija nudi maksimalno sto moze da ponudi i maksimalno sto je uskladu sa medjuanrodnim pravom i poveljom UN i odlukom badinterove komisije...
nuditi nekome maksimalno ne znaci i da je dovoljno, prost primer, idi na pijaci, ponesi 100 d. i kazi onom prodavcu da je to maksimalno sto mu mozes dati za....
ono sto siptasko rukovodstvo trai, 100% nezavisnost je potpuno protivno i medjunarodnom pravu i povelji un i pomenutoj odluci komisije...
mozda jeste, ali to ce odluciti ONI
osim toga bezobrazno je proterati vecinu srba, a onda kad ih ostane sacica nuditi im vecu autonomiju, a pri tome opstruisati povratak ostalih...
jeste bezobrazno, ali verujem da ce se i to regulisati, medjutim za brz povratak svih raseljenih mislim da je dobar znak sa srpske strane prihvatanje predloga MZ
p.s. nekoj bezobraznoj deci... mrzi me da odgovaram na "provokacije"
 
Yopa:
Vrlo me raduje sto su sadasnji albanski vlastodrsci isti k'o nasi 90-tih. Kao, oni ce da proglase nezavisnost, a ko yebe UN. Idemo mi protiv celog sveta, ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine...

Naravno, EU ima prva da popizdi, a ondak smo mi u izuzetno povoljnoj poziciji. Albanci, u kapice vas ljubim. 8)

hahahahahahah...najbolji post na temi...svaka cast... :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top