Podznak i sl. za jednojajcane blizance?

S obzirom na to da blizanci (naročito jednojajčani) obično imaju približno isto vreme rođenja, obično imaju i isti podznak i ostatak natalne karte. U takvim slučajevima prvorođeni od blizanaca gleda se kroz I polje, dok se drugorođeni gleda kroz III polje - i tumači u skladu s tim ostatak natala.
NARAVNO - i jednom i drugom i dalje ostaje isti Asc i natal - natalna karta je takva kakva jeste, za oboje (morali bi zaista imati jako mnogo toga zajedničkog s obzirom na iste uslove života, genetski deo, ...), ali se u konkretnijem tumačenju na taj način opisuju razlike između njih dvoje.
 
kikki:
Kako pravilno odrediti podznak jednojajcanim blizancima, sa razlikom od 5 minuta pri rođenju? Isti - ali potpuno razliciti. Šta to određuje u astrologiji? Kako se tumace njihovi horoskopi? Hvala na odgovoru :)
Исти, а потпуно различити?? Не бих се сложио. Ево ја рецимо имам у фамилији двојајчане близанце и не да су слични, него просто боде очи. Не постоји за њих сличнија особа на овом свету, него што су они међусобно. Наравно, може се десити да им је АСЦ у различитом знаку, некада и Месец, али то је онда друга прича. Разлике које ипак постоје су резултат тога што се АСЦ помера за 1° на свака 4 минута и тиме се практично не дозвољава да две особе буду потпуно идентичне, чак и ако су близанци, јер је установљено да и степени играју значајну улогу у дефинисању хороскопа (самим тим и судбине) као целине.
 
Elle_77:
S obzirom na to da blizanci (naročito jednojajčani) obično imaju približno isto vreme rođenja, obično imaju i isti podznak i ostatak natalne karte. U takvim slučajevima prvorođeni od blizanaca gleda se kroz I polje, dok se drugorođeni gleda kroz III polje - i tumači u skladu s tim ostatak natala.
NARAVNO - i jednom i drugom i dalje ostaje isti Asc i natal - natalna karta je takva kakva jeste, za oboje (morali bi zaista imati jako mnogo toga zajedničkog s obzirom na iste uslove života, genetski deo, ...), ali se u konkretnijem tumačenju na taj način opisuju razlike između njih dvoje.

sjajno je sto ste se dosetili da i ovde postavite isto pitanje - slazem se sa elle u potpunosti, to je pokazatelj ozbiljnog astroloskog angazovanja, spoja prakse i edukacije :) bravo elle, upravo isto sam vec opisala na drugom forumu.

ne znam da li ovde na forumu ima jednojajcanih blizanaca pa da ostave podatke i da se pokaze kako ova teorija funkcionise u praksi.
 
Elle_77:
Hm, nisam još imala prilike da vidim takav slučaj ... :wink:
ali po logici stvari, trebalo bi da je trećerođeni opisan V kućom - uvek se ide po 2 kuće unapred (opšti princip koji važi i za mnoge druge stvari).

Tako sam i ja nesto mislila, imam trojke u okruzenje, tri sestre...dve su jednojajcane, a treca je dvojajcana u odnosu na njih dve!
Inace, sve su se rodile sa pauzom od pola sata.
Ima li uopste veze to sto su jednojajcani ili dvojajcani blizanci?

Jedino sto znam, jeste da se sve potpuno razlikuju.
Dobro, ove dve jednojajcane lice fizicki potpuno, a karakterno ne.
Dok treca nema veze ni fizicki ni psihicki s njima!
 
U astrološkom smislu nema veze da li su jednojajčani ili dvojajčani blizanci - više ima veze kad je ko tačno rođen (ako to menja asc i sl.) i ko je prvi a ko drugi, treći ...

A btw i sama znaš da dvojajčani blizanci mogu jako ličiti kao i jednojajčani ali da među njima može biti i razlike koliko i između dva "obična" brata/sestre.

Ja znam primer dvojajčanih blizanaca gde je razlika u vremenu rođenja promenila Asc - karakterno i fizički to su osobe - nebo i zemlja :wink: ali doslovno.
 
sevilja:
Jedino sto znam, jeste da se sve potpuno razlikuju.
Dobro, ove dve jednojajcane lice fizicki potpuno, a karakterno ne.
Dok treca nema veze ni fizicki ni psihicki s njima!
Јел могуће да се баш потпуно разликују и поред тога што имају Сунце, Месец и остале планете у истом знаку (многе у истим пољима), укључујући заједнички подзнак за барем две сестре :confused: Ја рецимо имам брата и сестру, двојајчане близнанце и јако су слични карактерно. Додуше временска разлика је била свега 5 минута, можда је то разлог?
 
Astral-Blade:
Јел могуће да се баш потпуно разликују и поред тога што имају Сунце, Месец и остале планете у истом знаку (многе у истим пољима), укључујући заједнички подзнак за барем две сестре :confused: Ја рецимо имам брата и сестру, двојајчане близнанце и јако су слични карактерно. Додуше временска разлика је била свега 5 минута, можда је то разлог?

Rece ti Elle!
I ne samo sto se razlikuju, vec imaju i potpuno razlicit zivot.
Jedna je u petogodisnjoj vezi, jedna non-stop menja momke, a treca nikad nema momka! :lol:
Ili, prva, sto ima petogodisnju vezu- super student, visok prosek, sve stize...druge dve ne mogu da joj prismrde!
Ima toga jos mnogo!
 
sevilja:
Rece ti Elle!
I ne samo sto se razlikuju, vec imaju i potpuno razlicit zivot.
Jedna je u petogodisnjoj vezi, jedna non-stop menja momke, a treca nikad nema momka! :lol:
Ili, prva, sto ima petogodisnju vezu- super student, visok prosek, sve stize...druge dve ne mogu da joj prismrde!
Ima toga jos mnogo!
Било би интересантно погледати те карте, пола сата није мала ствар. А посебну пажњу би требало обратити на степене.
 
Moje bratičine su jednojajčane bliznake i liče k'o jaje jajetu fizički...vrlo teško ih je razlikovati na prvi pogled, ali su totalno dva različita karaktera...

Interesovanja im se isto razlikuju, a i uspeh u školi..."starija" je intelektualno daleko jača od mladje, a postoji još niz drugih razlika.

Znači sem izgleda koji je indentičan, njih dve su totalno dva sveta.

Razlika medju njima je oko 5 minuta...mislim da je tačno 5 min.
 
SANDRINAbg:
Moje bratičine su jednojajčane bliznake i liče k'o jaje jajetu fizički...vrlo teško ih je razlikovati na prvi pogled, ali su totalno dva različita karaktera...

Interesovanja im se isto razlikuju, a i uspeh u školi..."starija" je intelektualno daleko jača od mladje, a postoji još niz drugih razlika.

Znači sem izgleda koji je indentičan, njih dve su totalno dva sveta.

Razlika medju njima je oko 5 minuta...mislim da je tačno 5 min.
И баш никакве сличности? Искрено, тешко ми је да поверујем у то. Морао бих лично да их познајем/видим, па да се уверим. Јер они близанци које знам (не знам их пуно додуше) личе жестоко, не само физички него и по карактеру.

Узмимо на пример да обе имају Месец у Водолији у наравно истим аспектима. Заиста не видим како би се то оне могле тако драстично разликовати по питању емоција, бриге и пажње за одређене ствари или људе, маштовитости, импресија, доброте, праштања и свега осталог што Месец као планета доноси човеку.
 
pa naravno da je sve razlicito kada taj isti mesec vlada potpuno razlicitim poljima natalnog horoskopa u ta dva slucaja (ako je kod jednog vladar 1. kod drugog je vladar 3.)
i nadalje svaki aspekat nije zapravo "isti" jer i sve sto primaju su uticaji vladara razlicitih polja, kombinacije razlicitih serija
 
krinka:
pa naravno da je sve razlicito kada taj isti mesec vlada potpuno razlicitim poljima natalnog horoskopa u ta dva slucaja (ako je kod jednog vladar 1. kod drugog je vladar 3.)
i nadalje svaki aspekat nije zapravo "isti" jer i sve sto primaju su uticaji vladara razlicitih polja, kombinacije razlicitih serija
Чуо сам наравно за ту технику тумачења када су близанци у питању, али је нисам још тестирао. Дакле, испада да млађи близанац нема свој самостални хороскоп? Ок, може бити. Што се тиче твог објашњења, рецимо да је тако ко што кажеш, али тај Месец им је ипак у истом знаку, па би оне морале да поседују многе заједничке особине и емоционалне потребе, без обзира којим пољима влада.

Можда људи сувише пажње фокусирају на њихове разлике, а при томе губе из вида оно што им је заједничко. Ништа не тврдим, само гласно размишљам :)
 
Astral-Blade:
Чуо сам наравно за ту технику тумачења када су близанци у питању, али је нисам још тестирао. Дакле, испада да млађи близанац нема свој самостални хороскоп? Ок, може бити. Што се тиче твог објашњења, рецимо да је тако ко што кажеш, али тај Месец им је ипак у истом знаку, па би оне морале да поседују многе заједничке особине и емоционалне потребе, без обзира којим пољима влада.

Можда људи сувише пажње фокусирају на њихове разлике, а при томе губе из вида оно што им је заједничко. Ништа не тврдим, само гласно размишљам :)

da li su svi ljudi rodjeni u rasponu od 48 sati sa istim "osobinama i emocionalnim potrebama"? naravno da ne, jer mesec u znaku je samo jedan pokazatelj iz serije 4, a pored toga za opis onoga sto trazis (kakva je covekova majka, kuca, zena...) simbolikom 4-ke ces konsultovati i ono sto govori vladar 4 iz natalnog horoskopa, njegov dispozitor i znak raka. a u slucaju blizanaca vladari 4. kuce i dispozicija su razliciti, aspekti koje primaju iz drugih serija takodje.

naravno da svaki od blizanaca ima svoj horoskop - tako je jednom blizancu asc u skorpionu a drugom npr u jarcu, pa se menja sve - i aktivacija sfera horoskopa i aktivnost kuca (kod jednog su mozda naglasene kardinalne a kod drugog fiksne ili promenljive)... sve se menja, ostaju samo planete u znacima, najcesce i na istim stepenima. a to sto imaju razlicite vladare kuca daje i da imaju razlicite vladare "kuce", "bracnog partnera", "profesije", "zdravlja", "nacina razmisljanja"... svega ;)
ne teoretisem - govorim iz iskustva
 
krinka:
da li su svi ljudi rodjeni u rasponu od 48 sati sa istim "osobinama i emocionalnim potrebama"?
То је сасвим друга ситуација, јер овде говоримо о близанцима где се распон рођења најчешће мери минутима, а то значи гомилу истих показатеља. Зато ми та прича о "тоталном разликовању" не пије воду. Ако је неко рођен у нпр. знаку Овна, то ће се кад тад уочити, без обзира на поља и аспекте. Зашто би то код близанаца био изузетак? Питање је само ко колико има дара да уочи сличност. Да није тако, ја не бих до сада имао преко стотину погођених знакова из прве наравно и без икакве дилеме, за разне познате и мање познате личности. Једино што су имали заједничко (преко чега сам их и тражио и препознавао) јесте сунчев знак и то јако лепо функционише. А камоли кад имају масу заједничких показатеља као што је случај са близанцима.
 
добро, о твом "познавању" астрологије смо већ имали прилике да читамо на другим темама, на исто су се позивали (за исто су те прозивали) и други са других подфорума.
а знање и "дар уочавања" сунчевог знака немају везе једно са другим - да погоди знак може и нека баба, али да би урадила предикције мора познавати двадесетак астролошких техника, то није дар већ знање. колико до близанаца није само астрологија заслужна за то што они имају сличан лик не значи - не заборави да и генетика чини своје, а да су њихови животи из корена различити је већ навело неколико људи на овом форуму.

моја мајка је из близаначке трудноће, супруг има сестру близнакињу, његов рођени брат близанце, а јако добра пријатељица сестру близнакињу.
не теоретишем - говорим о ономе што пратим.
 
krinka:
добро, о твом "познавању" астрологије смо већ имали прилике да читамо на другим темама, на исто су се позивали (за исто су те прозивали) и други са других подфорума.
Слободно реци на шта мислиш и какве примедбе имаш, а што се тиче оног теста погађања, било је то само на основу постова, што није ни мало лако, а резултат је свеукупно био одличан, поготово што сам први пут радио тако нешто. Само ти ниси пажљиво читала и објективно мерила резултат.
krinka:
а знање и "дар уочавања" сунчевог знака немају везе једно са другим - да погоди знак може и нека баба, али да би урадила предикције мора познавати двадесетак астролошких техника, то није дар већ знање. колико до близанаца није само астрологија заслужна за то што они имају сличан лик не значи - не заборави да и генетика чини своје, а да су њихови животи из корена различити је већ навело неколико људи на овом форуму.
Погодити знак не могу ни многи астролози, а камоли нека баба :rolleyes: Но то није толико битно, већ сам тиме хтео да нагласим да се карактерна сличност јасно може уочити код људи који нису ни у каквом сродству, припадају различитим генерацијама и долазе са различитих меридијана, а заједнички им је само сунчев знак. Код близанаца би ово морало бити посебно уочљиво. Ја се сећам неколико близнакиња док сам студирао и све су биле карактерно сличне (рекло би се сасвим очекивано), тако да те приче о "тоталним разликама" не могу да прихватим. Исто као што то важи и за људе који нису у сродству, а рођени у кратком распону на истом подручју.
krinka:
моја мајка је из близаначке трудноће, супруг има сестру близнакињу, његов рођени брат близанце, а јако добра пријатељица сестру близнакињу. не теоретишем - говорим о ономе што пратим.
Ово највише уважавам од свега што си рекла, али сасвим је могуће да ти пажњу одвлаче међусобне разлике, па не примећујеш евидентне карактерне сличности. Ако је мала разлика, рецимо 5 минута, ја тврдим да на овом свету не постоји сличнија особа неким близанцима, него што су они сами међусобно.
 
Astral-Blade:
... карактерна сличност ce јасно може уочити код људи који нису ни у каквом сродству, припадају различитим генерацијама и долазе са различитих меридијана, а заједнички им је само сунчев знак.

a jednako se i razlikuju te je najcesce pitanje ljudi koji se astrologijom ne bave "kako to da su i on i ona rodjeni u istom znaku a nemaju slicnosti"... a i ovo mogu da podrzim argumentom - moj bivsi je rodjen u znaku blizanca, i njegov rodjeni brat je tri godine mladji ali rodjen u istom znaku. jedan je zavrsio fakultet, drugi samo zanat, jedan pije, pusi a i droge mu nisu strane... (cak je jednom odvozen na klinicni na ispiranje jer je podosta prekardasio sa ko-zna-kakvim kombinacijama opijata i alkohola) dok drugi nikada nije zapalio cigaretu, o alkoholu da i ne govorim, jedan je imao jako dugu vezu jos pre 18, drugi svo nto vreme nije imao ozbiljnu vezu vec je imao nekolicinu "drugarica" i stalno su se pojavljivale nove, jedan jako puno trosi na sebe (iako ne radi i nikada nije bio zaposlen nije mu strano da na firmiranu duksericu potrosi 100 evra), drugi garderobu kupuje bukvalno dva puta godisnje (tada potrosi stotinak evra na dva para farmerki i nekoliko majica, dukseva ili dzempera, i ako pitas njega kupovina garderobe je bacanje para na gluposti), i dok je jedan sve vreme bio zaposlen za stalno drugi se za 15-godina koliko sam ih pratila nikada nije zaposlio.
a ti reci da je sve to isto opisalo jedno sunce u blizancima, pritom su braca rodjena, dakle, genetika - isti majka i otac... nije astrologija samo sunce i suncev znak
 

Back
Top