Nova konfiguracija prekid napajanja

demonijum

Početnik
Poruka
5
Sklopio sam sledecu konfiguraciju:

Intel Core 2 Duo E4300 1.8 800 2mb
Gigabyte GA-965P-DS4
Gigabyte GeForce 8600GTS
Kingston 1gb ddr2 800mhz
Seagate 350GB, 16MB buffer, S-ATA2
Napajanje: termaltake 550W

Dakle sam sam sve to spakovao u kuciste povezao jumpere (nije mi prvi put) i prilikom pritiska na dugme za paljenje na kucistu, racunar krene da se podize, i posle nekih 5 sekundi izgubi napon (struju). Potom se resetuje, ali opet isto.

Znaci komp ne dolazi do biosa, cak ni monitor ne reaguje na paljenje racunara, zato sto se on upali, krene sve po pravilu (lampice, cooleri rade itd. itd.) i onda - prekid napajanja (posle nekih 5 sekundi), cooleri staju, lampice se gase, racunar kao da se resetuje, pokusava sam ispocetka i tako u nedogled. Probao sam i bez rama, graficke, harda, pa kombinacije tih uredjaja, povadio jumper za resetovanje, resetovao bios, izvadio lit. bateriju, probao drugo napajanje, izvadio plocu izvan kucista, znaci na ekranu nista.

p.s. probao sam na jos nekim forumima da nadjem pomoc, ali nista.

Hvala unapred
 
Sve moguce varijante sam probao, jedino nisam stavio neki drugi procesor jer nemam trenutno. Sve mi se cini da ploca kao da ne preoznaje ovaj porcesor (mada bi morala), jos samo ako je ovo nacin da se zastiti sistem u slucaju da ne prepoznaje procesor (ovaj stalni reset) onda sam provali sta je. Hvala puno!
 
Dakle showroom se nastavlja!

Ujutru odmah odnesem u servis, konstatuje se da je procesor i to se zameni.

Donesem kuci, onako uzurbano, jedva cekam da je probam - kad opeti isto :((

Mojoj sreci nema kraja. Zovem likove, kazem da se isto ponasa, ponovo u servis.

Sad naravno nije procesor, vec ploca. Opet slog - nemaju moju plocu, vec 965g (integrisana grafika - ostalo sve isto)

Ja prihvatim tu plocu, serviser ponovo sve proba svoj procesor, pa moj i tako na kraju konstatujemo da sve radi!

Dodjem kuci onako jos brze nego sto sam krenuo, i opet sreca jupi - ne radi hdd

Stavim drugi, sljaka ko lud. Znaci POPIZDIM.

Nema veze instaliram ja na drugi hard OS, taman se smirim, kad jos jedna preidnfarktna situacija - U KOMPU MI JE OSTAO NEKI CELERON PROCESOR OD SERVISERA UMEOSTO MOG CORE 2 DUO INTELA!!!!


E tu vec nisam mogao nista, nemam snage, pukao sam......

Cekam sledece jutro, pa ponovo u servis - ovoga puta samo zbog nebitnog hard diska i pisljivog procesora (ironiji nikad kraj)

Sledi izvestaj sutra - nadam se konacni!
 

Back
Top