Bošnjaci i Srbi u Sandzaku decenijama se pomažu i u dobru i u zlu

Monoteizam

Aktivan član
Poruka
1.159
Bošnjaci i Srbi u Novom Pazaru decenijama se pomažu i u dobru i u zlu
2007-06-18 15:12:37

NOVI PAZAR - Stara i osvedočena istina da humanost ne poznaje verske, nacionalne ili rasne razlike pokazuje se svakodnevno na međusobnoj pomoći u nevolji između Bošnjaka i Srba bez obzira na to što političari decenijama pokušavaju da ih zavade.



Među običnim ljudima život se odvija normalno i korektno, a postoje i primeri neobične pažnje, razumevanja i međusobne pomoći u nevolji.

Poznati dobrotvor i pokretač mnogih humanitarnih akcija Hido Muratović posetio je selo Pajsi Potok na Rogozni i našao na muci teško bolesne braću Predraga (31) i Ivana Tomovića (21), koji su paralizovani od rođenja.

- Oni su živeli u straćari, nisu imali novac ni da odu do lekara. U Novom Pazaru sam pozvao medije, zvao prijatelje Stevku Stefanović iz Švajcarske, Darka Dimitrijevića iz Raške, Mustafu Šehovića, Asmira Dupljaka, Ruždiju Aguševića i Milanka Mijailovića. Kupili smo Tomovićima veš-mašinu.

Nevzo Alibašić im je poklonio dva kauča, a hadžija Rasim Ujkanović televizor - kaže Hido Muratović. On ističe da ljudi na ovim prostorima, kada je nevolja u pitanju, ne pitaju ni za naciju ni za veru, a ni za boju kože. U akciji zbrinjavanja Tomovića pomogla je i opština Novi Pazar.

Težak život žive braća Esnaf (21) i Elvis (19) Kurbašević iz sela Netvrđa. Dok su sa roditeljima živeli u Nemačkoj, otkazali su im bubrezi.

Kurbaševićima je jedan bližnji rođak napakostio, zbog čega su proterani iz Nemačke. Danas cela porodica živi u kući koja nije potpuno opremljena.

Roditelji Ismet i Nemka sve su potrošili za lečenje sinova. Ali tu su dobri ljudi da pomognu. Prvi je priskočio komšija Radun Avramović koji nije žalio ni novac ni trud.

- Mnogo ih je puta vozio do bolnica širom zemlje. Voli ih i pomaže kao da su mu sinovi, neka mu Bog vrati najboljim - kaže otac Ismet Kurbašević.

Bolesnim mladićima Radun je, da bi lakše išli u bolnicu, poklonio „zastavu 101“, a spreman je i da proda deo imanja da bi se lečili Esnaf i Elvis.

- Komšija komšiji mora da pomogne. Teško mi pada njihova bolest i nemaština. Nadam se da će se naći leka za ove mlade ljude - kaže Radun .

Blic


http://www.sanjak.org/
 
Pa sta je ovde cudno...to je i normalno...??? :shock:

Ni u ludilu ne smemo poistovecivati novokomponovane muslimane - Bosnjake, koji zive u Bosnjakistanu sa nasim postenim gradjanima Srbije, muslimanima koji oduvek zive sa nama i medju nama... :smile:

Meni je sve to normalno, a sto se tice vehabija i ostale gamadi...napolje s njima...misomor baciti il' sta se vec upotrebljava za unistavanje gamadi, a nasi gradjani su nasi gradjani i ne bih navodila kao posebne primere nas divan, komsijski i sugradjanski zivot...pa nismo mi pakosne i zle zveri k'o oni " Anamo", pupupu...daleko im kuca od nase... :? :twisted:
 
SANDRINAbg:
Pa sta je ovde cudno...to je i normalno...??? :shock:

Ni u ludilu ne smemo poistovecivati novokomponovane muslimane - Bosnjake, koji zive u Bosnjakistanu sa nasim postenim gradjanima Srbije, muslimanima koji oduvek zive sa nama i medju nama... :smile:

Meni je sve to normalno, a sto se tice vehabija i ostale gamadi...napolje s njima...misomor baciti il' sta se vec upotrebljava za unistavanje gamadi, a nasi gradjani su nasi gradjani i ne bih navodila kao posebne primere nas divan, komsijski i sugradjanski zivot...pa nismo mi pakosne i zle zveri k'o oni " Anamo", pupupu...daleko im kuca od nase... :? :twisted:

Највећи део муслимана из Рашке подржавају муслимане србомрзачке у Босни. Муслимане као Силајџић. Блиц ко да га правио Кпј.
 
Obersturmfuehrer:
Nije Sandzak, nego Raska...
Тп ти је поента чланка.
Састоји се од два дела
1. Приче (вероватно искрене и истинине)
2. Наслова који у себи садржи назив "САНЏАК"

Значи пси-оп

Замисли наслов:

"У Ујвидеку Срби и Мађари се помажу и живе сложно"
"Вовођани и Срби граде мостове пријатељства"

Схваташ?
 
Viorija:
Највећи део муслимана из Рашке подржавају муслимане србомрзачке у Босни. Муслимане као Силајџић. Блиц ко да га правио Кпј.

To jos ne znam ali ovih dana ekipa ide dole...pa, videcemo rezultate ankete...mada sumnjam da obican svet tako razmislja...k'o sto rekoh videcemo... :?

I nasi muslimani...kakve veze oni imaju sa novokomponovanim Bosnjacima..??? :shock:
 
SANDRINAbg:
To jos ne znam ali ovih dana ekipa ide dole...pa, videcemo rezultate ankete...mada sumnjam da obican svet tako razmislja...k'o sto rekoh videcemo... :?

I nasi muslimani...kakve veze oni imaju sa novokomponovanim Bosnjacima..??? :shock:

Питајте их обавезно шта сматрају о независном Косову, о Силајџићу, Изетбеговићу, Ратко Младићу, Војсци републике Српске, независна Република Српска.
 
Viorija:
Питајте их обавезно шта сматрају о независном Косову, о Силајџићу, Изетбеговићу, Ратко Младићу, Војсци републике Српске, независна Република Српска.

Nesto mi ti lose baratas srpskim jezikom, za jednog Srbina...dosta je ovde provokatora, a sta ce i ko koga da pita...pa ne trebaju nam sufleri...hm...jos uvek... :lol:
 

Back
Top