evo prilike za pljuvačenje, Tadić se izvinio Hrvatima

Enfroz2891.:
Da..dok on lize bulju Hrvatima oni slave kao dan pobede dan kada su proterali sve Srbe i etnichki ochistili drzavu...valjda im se i za to izvinjava?

Sigurno ne zato, ali iz onog texta, ako je tacno prenesen, vidi se da se izvinjava, dakle lepa gesta, ali ne i zbog cega, sto pokazuje koliko - toliko diplomatskog umeca.

X puta sam citao i cuo kako Mesic osudjuje zlocine Hrvata nad Srbima, gde je navodio i konkretne slucajeve. E sad zamisli, kako bi sve izgledalo da je Tudjman ostao ziv i da je bio jos duze na vlasti?
 
I treba da se izvini.

Samo i mi još primamo izvinjenja za Jasenovac. Ne kažemo, nema veze, šta je bilo bilo je. Ako ne od Mesića i Sanadera, može i od forumaša. Primamo izvinjenja i za Tompsonov koncert - ubiti i zaklati Srbe, pobacati stoku u jamu i sl.

To samo govori u prilog tvrdnji da naš predsednik i nije takva gnjida - lično nije moj favorit, ali za ovo mu skidam kapu.
 
hektorius:
Sigurno ne zato, ali iz onog texta, ako je tacno prenesen, vidi se da se izvinjava, dakle lepa gesta, ali ne i zbog cega, sto pokazuje koliko - toliko diplomatskog umeca.

X puta sam citao i cuo kako Mesic osudjuje zlocine Hrvata nad Srbima, gde je navodio i konkretne slucajeve. E sad zamisli, kako bi sve izgledalo da je Tudjman ostao ziv i da je bio jos duze na vlasti?


Nikad nisam čuo ni jednog hrvatskog političara da se javno izvinjava Srbiji i srpskom narodu za zločine koje su Hrvati počinili nad Srbima. Nikad. Osudjivali su zločine - okolo, naokolo, da se baš ne zamere svojim ekstremnim biračima, direktno izvinjenje - n i k a d a.
 
BG1109:
Nikad nisam čuo ni jednog hrvatskog političara da se javno izvinjava Srbiji i srpskom narodu za zločine koje su Hrvati počinili nad Srbima. Nikad. Osudjivali su zločine - okolo, naokolo, da se baš ne zamere svojim ekstremnim biračima, direktno izvinjenje - n i k a d a.

Nisam ni ja cuo javna izvinjenja, iskreno, nisam ih ni ocekivao, ali Mesic i ekipa iz njegove stranke, ako se ne varam, u vise navrata su kritikovali i osudjivali vlastite extremiste i njihove zlocine, ima tome dosta dugo tako da se ne secam detalja. Mozda Kyo ubaci neki link?
 
BG1109:
Nikad nisam čuo ni jednog hrvatskog političara da se javno izvinjava Srbiji i srpskom narodu za zločine koje su Hrvati počinili nad Srbima. Nikad. Osudjivali su zločine - okolo, naokolo, da se baš ne zamere svojim ekstremnim biračima, direktno izvinjenje - n i k a d a.
Ни ја.

А пошто сам за - РЕЦИПРОЦИТЕТ, у свему што се тиче односа Србија -Хрватска, или Срби - Хрвати, онда, некако, не могу ово Тадићево да "сварим".

Откуд знам, можда је он мислио у фазону: "нек ми будемо људи, ако су они гњиде".

Али, ипак, ипак, некад се прелазе границе. Већ и пуког - укуса, а о другом да не говорим.

Једно је неопходни протокол и дипломатија, а друго, ипак, кад то прелази, у, улизивање, непотребну снисходљивост...

Поготово кад је још увек толико разлога да се за многе ствари што се тиче односа хрватске према Србима, и данас, и у прошлости, управо са стране државе Србије реагује.
А не реагује се.
 
Појединачне извињотине помажу појединцима. Чак и кад је предесник једне државе у питању. Речи су речи а дела су дела. То што је Тадић председник и јавна личност - он може и трпеће критике а и похвале.

Yебе се мени што би Буш рекао да је Америка погрешила што је Србија бомбардована. Значај би имало кад би документовано показао како су манипулисали, који су циљеви били, и наравно, кад би се покренуо процес за материјално и морално обештећење.
 
viva las vegasos:
uh koje tesko priznanje..otvara mnoga pitanja... mnoga....pazi tamo pise NESREĆA..mnozina...znace ne jedna nego vise njih....medjutim treba se spustiti s grane na zemlju....a onima koji zele ostati na grani dati strik da si ga stave oko vrata kad se oskliznu da ne padnu i ne udare se....

Jedno od tih pitanja je kad ce se hrvatski predsednik ili bilo ko od vodecih ljudi RH izvinuti Srbiji za ubistva srpskih civila i etnicko ciscenje za vreme i posle "Bljeska" i "Oluje". Pa Pakracka poljana, Medacki dzep, itd, itd...
 
Norma Kampl:
Ни ја.

А пошто сам за - РЕЦИПРОЦИТЕТ, у свему што се тиче односа Србија -Хрватска, или Срби - Хрвати, онда, некако, не могу ово Тадићево да "сварим".

Откуд знам, можда је он мислио у фазону: "нек ми будемо људи, ако су они гњиде".

Али, ипак, ипак, некад се прелазе границе. Већ и пуког - укуса, а о другом да не говорим.


Mogu da te razumem, ja lično nisam siguran da bih mogao da se za takvu stvar izvinjavam u svoje ime, nisam nikog ubio, mučio, silovao, zašto ja da se nekom izvinjavam za nešto što je neki ludak uradio, ali ja sam u političkom smislu ništa.

Jedno je kad u jednom ratu pobediš, a drugo kada izgubiš. Mi smo ovaj poslednji izgubili. Moramo da se vadimo kako znamo, pa pretpostavljam da je ovo bio jedan od načina da se spere ljaga sa našeg imena, da se malo u svetu zaboravi na sliku koju svetska javnost ima o nama.

Čini mi se da je ovo samo diplomatija, nema tu baš nekih emocija. Šta ima Tadić, kao Boris Tadić - gradjanin da se izvinjava za nečije zločine, ali kao predsednik - trebalo bi.

Ali isto tako očekujem izvinjenje i sa druge strane - direktno izvinjenje, ne okolišanje i neko generalno osudjivanje zločina, već izvinjenje srpskom narodu za zločine koje su počinili Hrvati.

Mada, sve mi se čini to zadovoljstvo nećemo imati, dok je Tompsona i sličnih.
 
hektorius:
Pa u redu, sigurno da je bilo nepravdi koje su nasi nekad negde naneli Hrvatima, i ako se zbog takvih slucajeva izvinjava, to je ok. Nije naveo nista konkretno, ili bar nisam procitao u onom textu.
U svakom slucaju je pametnije OPREZNO raditi na nekom smirivanju emocija nego ih jos vise loziti.

Sad verovatno on i Mesic piju kafu i kavu i lepo se druze, he he...
nekad negdje...gdje je god ko mogao zavukao je onom drugom do balčaka..sam ak je mogao...
 
Tadić je jedan vrlo neprirodan i mutan tip. U svakom njegovom gestu se vidi da glumata nekakvu mirnoću i staloženost, a da iz njega samo što ne iskipi manijakalno ludilo. Nisam psiholog po zanimanju, ali dovoljno je samo obratiti pažnju na glas, držanje, pa onda taj izveštačen osmeh. Ponaša se kao da su mu ugradili čip. Najodvratniji je kad pokušava da ispolji neke emocije, npr. sažaljenje nad žrtvama, izbeglicama i sl., mnogo loše mu to ide. U stvari on je pravi reprezent budućeg čoveka-mašine po meri zapada: psihički slomljen, ne razmišlja i odrađuje šta mu se kaže. Doduše, posle iskali frustracije na svojoj jadnoj ženi. Tako svi treba da izgledamo jednog lepog dana. Tužno je što nam je takav jedan već predsednik države.
 
Ma DOLE TADIC :evil: :evil: :evil:

IAKO SAM GLASAO ZA NJEGA, ALI OVO NIJE SMEO DA IZJAVI... :evil:

Da su se Mesic i Kanader izvinuli obojica prvi, ja bih onda rekao, ok treba i on njima da se izvini...

ali ovako- ne.

Ne mozes ti biti fin sa nekim ko nije fin nego pokusava da falsifikuje istoriju- kao sto to rade u hrvatskoj... a jos i dan danas dozvoljavaju javno propagiranje zlocina nad srbima.

osim toga vise su zlocina pocinili pripadnici hrvatskog naroda nad srbima nego obrnuto...
 
hektorius:
Jedno od tih pitanja je kad ce se hrvatski predsednik ili bilo ko od vodecih ljudi RH izvinuti Srbiji za ubistva srpskih civila i etnicko ciscenje za vreme i posle "Bljeska" i "Oluje". Pa Pakracka poljana, Medacki dzep, itd, itd...
ja mislim da ce izvinjenje s nase strane doci u istom takvom stilu...."oni" tako "sitno" ne razmisljaju
 
Enfroz2891.:
Da..dok on lize bulju Hrvatima oni slave kao dan pobede dan kada su proterali sve Srbe i etnichki ochistili drzavu...valjda im se i za to izvinjava?

Strasno...ako je ovo istina...'ebote, za koga sam ja dala glas..? :roll: :? :confused:

Pa njima nije dosta 6 zivota da se iskupe za sve sto su nam uradili...poklali, proterali, nabijali na kolac, silovali, gusili u gasnim komorama, a i danas sve sa vodecim ljudima, ministrima i onim sto im vode drzavu slave fasizam, ustastvo, pevaju o Jasenovcu i Gradiski staroj, sve sa svojom decom na Tupsonovom koncertu i...Tadic takvima da se izvinjava..??????? :shock: :shock: :shock: :oops: :? :confused:

Ma moze...samo ne znam u cije ime...kreten... :twisted: :? :confused:
 

Back
Top