problem sa adsl - om

purpurna magla

Iskusan
Poruka
5.737
Obzirom da sam tek uzeo ADSL preko Telekom-a, a samim tim od njih dobio opermu za prikljucak i slicno, a sledeci upustva iz servisne knjizice koja je bila u paketu, povezao sam kablove i modem preko USB prikljucka na komp. Medjutim, startovanjem diska za instalaciju drajvera za konkretni modem javlja mi se problem...
Naime, kada ukljucim modem, pa komp, sistem detektuje novi hardwer. Pokrenem instalaciju 'USB installation' sa diska koji sam dobio od Telekoma, on krene da instalira i sama instalacija drajvera pocne, ali traje neoubicajeno dugo. Dodje do kraja i dobijem poruku ''the operating system couldn't install the modem's driver'' i trazim mi da izvrsim ''abort'' pa restart.
isto je svaki put ...
Da li je to u pitanju povezivanje sa telefonskom linijom, da li je do mog kompa?
Kako da resim ovo ???
pozz
 
Pogledaj na Verat netu uputstvo za podešavanje rutera.Koliko sam razumeo,važno je kojim redosledom povezuješ spliter i ruter u toku instalacije.Znači dok radiš instalaciju,telefonski kabl i USB moraju biti isključeni a kada se to zatraži u procesu instalacije,priključuješ.To se konkretno odnosi na Tompson ruter,gde je to bitno,inače od instalacije nema ništa.Ne znam za druge rutere,ali pogledaj,ima opis nekoliko modela.
 
jao izvinite ...
pa zvao sam telekom ... oni mi rekli da uzmem modem i kabal sto povezuje spileter i modem ... i da povezem direktno modem sa ukljucnicom ... da vidim dal ima link ... i posto su mi neke zice bile malo otkacane ..to sam popravio ...i video ima linka :D
i to je to ...
znaci ako imate ovako nesto ... il zovite telekom ili proverite zice...

pozz svima ...
 

Back
Top