Umrežavanje i internet

Neboša91

Obećava
Poruka
62
Pozz svima.Pre par meseci sam uzeo ADSL kod neobee-a,posto uskoro kupujem laptop zanima me na koji način mogu da umrežim PC i laptop a da pri tome koristim internet na oba računara.Modem koji sam dobio od provajdera je U.S.Robotics.Da li treba da menjam taj modem ili je to moguće i bez zamene.Mozda je i ovo važno da kažem laptop poseduje
Mreža: 56K modem, Gigabit LAN, 802.11b/g WLAN
Hvala svima u napred!!!
 
dr_Bora:
Treba ti neki switch ( u njega ćeš prosto sve da pospajaš ).
Tako imaš internet na oba kompjutera ( nezavisno od od toga da li je onaj drugi upaljen ili ne ) i imaš LAN.
EDIT: Ovako nešto:
Ja kad sam pitao da li moze tako da radi net meni rekose da ne moze...
Kako se kofigurise ovo...
Imam switch 8 portova,Gde da ukljucim ADSL modem i kako da podesim parametre na ostalim racunarima pa da ovo radi kad je meni komp off,ovo bi mi pomoglo za Vistu posto vec ona mrezna od 10Mbps ne radi...
 
Ok... ovako... jasno je o čemu bojan p govori u tom postu...
Da razjasnimo prvo ovo: na slici stoji network hub ( slika inače iz win. help ). Ja sam koristio izraz switch ( što bi verovatno dalo ok rešenje za postavljača ove teme ). U principu, tebi treba router.
Mana korišćenja switch-a je u ovom tvom slučaju, upravo ono što je Bojan naveo: samo jedan pc bi imao pristup net-u. Stoga, ti bi trebao da koristiš router ( pošto pretpostavljam da želiš net na svim komp. istovremeno ).
Ja se izvinjavam na nepreciznosti.
Ako te zanima kako bi se to odradilo, http://www.worldstart.com/tips/tips-pr.php/1085 ...
 
Pa ideja nije losa ako je laptop u pitanju ;)
Inace resio sam problem sa ADSL modemom...
Uspeo sam iz drugog puta da instaliram USB driver i uspesno radi...
Taman moze da radi dok ne skrpim pare za router ;)
Jos me jedino zanima zasto ona LAN kartica nije radila niti je davala znak da je prisutna,No nema veze bitno da sam uspeo nekako da namestim ovo...
 

Back
Top