Ruski kapital dobrodošao u privatizaciji

Jevdjo

Ističe se
Poruka
2.995
Ministar trgovine Predrag Bubalo izjavio je danas da je "ruski kapital doborodošao u privatizaciji Jata, NIS-a, izgradnji gasovoda i podzemnih skladišta gasa u Banskom dvoru".
Bubalo je naveo da je trgovinska razmena između Srbije i Ruske federacije u 2006. od 2,45 milijardi dolara prvi put posle 16 godina prebacila istorijski rekord i ocenio da to govori da ekonomska saradnja dve zemlje beleži uzlazni trend. Ministar je na šestom zasedanju Međuvladinog srpsko-ruskog komiteta za trgovinu, ekonomsku i tehničku saradnju Srbije i Ruske federacije, koji je počeo jutros u hotelu Hajat, kazao da "jedini problem u toj razmeni predstavlja veliki trgovinski disbalans". Prema njegovim rečima pokrivenost uvoza robe iz Rusije izvozom iz Srbije iznosila je u 2006. svega 14,52 odsto pa je zbog toga neophodno raditi na smanjenju deficita koji može da predstavlja opasnost po makroekonomsku stabilnost Srbije.
"Vrednost uvoza iz Rusije premašila je 2,1 milijardi dolara dok je izvoz iz Srbije bio svega 311 miliona dolara", precizirao je Bubalo i dodao da je u prva tri meseca Srbija izvezla robe u vrednosti od 75 miliona dolara što je za 26,9 odsto više nego lane.
On je kao oblasti za saradnju srpskih i ruskih firmi prepoznao građevinarstvo, energetiku, prehrambenu industriju, bankarski sektor i turizam. Ministar je istakao neophodnost daljeg angažovanja na liberalizaciji međusobne trgovine i stvaranju mogućnosti ruskim preduzećima da učestuju u privatizaciji preduzeća u Srbiji.
Ruski ministar za civilnu zaštitu i vanredne situacije Sergej Šojgu kazao je da ruska privreda otvorena za strane investicije, pa i za kapitalna ulaganja preduzeća iz Srbije navodeći podatak da se očekuje da do kraja godine nivo ulaganja u Rusiju dostigne 120 milijardi dolara. Šojgu je istakao da je ruska strana zainteresovana za razvoj ekonomskih odnosa u oblasti poljoprivrede, energetike, farmacije i građevinarstva, kao i da firme žele da učestvuju u privatizaciji rafinerija NIS-a, transportnih preduzeća, ulaganjima u kompleks RTB Bor, odnosno bakarno-metaluršku industriju, bankarstvo i turizam.

Izvor Blic.
 
ni kod babe nema dzabe :D

mada je to zapravo mnogo skupa cena za taj veto... mislim, ja bih voleo da rusi lupe veto, ali u sustini to opet nece mnogo promeniti stvar kad ce amerika i eu da priznaju nezavisno kosovo, kad se nece nasa vojska i panduracija tamo nece vratiti i kad tamo ima 95% siptara... :evil:
 
ilkebgd:
ni kod babe nema dzabe :D

mada je to zapravo mnogo skupa cena za taj veto... mislim, ja bih voleo da rusi lupe veto, ali u sustini to opet nece mnogo promeniti stvar kad ce amerika i eu da priznaju nezavisno kosovo, kad se nece nasa vojska i panduracija tamo nece vratiti i kad tamo ima 95% siptara... :evil:

Nema nerviranja, šta je tu je, znalo se godinama unazad da je ovo zadnji korak koji će Albanci preduzeti. Ogromnu lovu su dali za lobiranje za nezavisno Kosovo i nema nazad. Mi sad nudimo Rusima naša preduzeća u zamenu za veto, ko zna šta im zapad nudi u zemenu za ne veto, meni liči da će oni u ovom izvlačenju jedini dobro proći. Voleo bih da me vreme demantuje, ali obzirom na iskustva s njima, ne verujem im baš mnogo i nije mi drago zbog toga.
 
ilkebgd:
ni kod babe nema dzabe :D

mada je to zapravo mnogo skupa cena za taj veto... mislim, ja bih voleo da rusi lupe veto, ali u sustini to opet nece mnogo promeniti stvar kad ce amerika i eu da priznaju nezavisno kosovo, kad se nece nasa vojska i panduracija tamo nece vratiti i kad tamo ima 95% siptara... :evil:
О "ценама" које плаћају "мали" већ смо раније говорили.

А што се тиче руског вета....

Тачно, фактичко стање је такво какво је. Амери су тамо "засели", и Руси неће ратовати против њих. А ни ми.
Али, вето има врло важан - симболички значај.

Као друго, и формално-правни, јер, ако ови крену у једнострана признавања, онда је то мимо УН, што је такође, како би рекли, знаковито, и има своју тежину и значење.
Оставља дојам "силеџијства", поједностављено речено.

Знам, опет ће да дрве о "фактичком", итд, итд, али, кажем, значај формалног и симболичког уопште није тако мали како се жели представити.

Сем тога - све то тако, оставља могућност, да, једног дана, у некој новој прерасподели моћи и интереса, ми и фактички вратимо власт над КиМ.
 
Jevdjo:
Objasni zasto treba zabraniti da ulazu,a drugima dozvoliti.
Napravi neku paralelu izmedju da i mi shvatimo.
Nema razloga... u stvari ima: volim da dižem rusofilima pritisak...
lol.gif
 
Руска ђубрад! Хоће да нам сачувају Косово и да нам дају огромне суме Долара!
Ух!
Баш су безобразни!
Зашто то када можемо да изгубимо Косово и да поклонимо тајкуним апривреду да је униште?
 
Alekasandar3:
Руска ђубрад! Хоће да нам сачувају Косово и да нам дају огромне суме Долара!
Ух!
Баш су безобразни!
Зашто то када можемо да изгубимо Косово и да поклонимо тајкуним апривреду да је униште?
Ruska đubrad! Hoće da nam sačuvaju 2.000.000 Albanera u državi i da im damo učešće u vlasti, da albanerski bude zvanični jezik pored srpskog, i za uzvrat traže da nam ukradu sve što mogu i pri tom da nam upropaste još ono jedino što se upropastiti može... našu budućnost...
Uh!
Baš su bezobrazni!
Zašto to kad možemo za Kosovo brinuti kad finansijski ojačamo i da damo privredu onima koji će nam obezbediti tržište i konkurentnost...

Ono, Aleksandar navija za Ruske mafijaše, a smetaju mu zapadni tajkuni...
lol.gif
 
Srbija treba da privuce strani kapital,nezavisno iz koje drzave potice,al definitivno treba da da prednost Ruskom kapitalu.Mozete vi Rusofobi da pricate ovo ili ono al ta ista Rusija je hranila bar pola miliona ljudi u istoj toj Srbiji(u ovu cifru uracunavam i radnike i njihove porodice u Srbiji) kad joj je bilo najteze,a o povlasticama koje mi kao Srbi ovde imamo necu ni da pricam.
 
SiIent Bob:
rollin.gif
rollin.gif
rollin.gif
rollin.gif
rollin.gif

Putin: Vaši interesi, bratjo Srbalji su ono što vam je kažem i tačka, to je realpoLJitik...
lol.gif

upravo. i posebno je uveren u uspeh takve svoje politike pre svega racunajuci ne na obicne slovenske rodooljube koliko na opstepoznati i nejednom dokazani ropski mentalitet srpske gradjanske demokraCije. sto se vise opiru u predigri to se vise nasladjuju pri trpanju. aj sad, rollyaselfover babe...
 
JABUCHILO:
upravo. i posebno je uveren u uspeh takve svoje politike pre svega racunajuci ne na obicne slovenske rodooljube koliko na opstepoznati i nejednom dokazani ropski mentalitet srpske gradjanske demokraCije. sto se vise opiru u predigri to se vise nasladjuju pri trpanju. aj sad, rollyaselfover babe...
Ah, Rusko... khm... se javilo...

Samo... kakve veze imaju Slovenci sa ovom pričom?
lol.gif
 
BG1109:
Nema nerviranja, šta je tu je, znalo se godinama unazad da je ovo zadnji korak koji će Albanci preduzeti. Ogromnu lovu su dali za lobiranje za nezavisno Kosovo i nema nazad. Mi sad nudimo Rusima naša preduzeća u zamenu za veto, ko zna šta im zapad nudi u zemenu za ne veto, meni liči da će oni u ovom izvlačenju jedini dobro proći. Voleo bih da me vreme demantuje, ali obzirom na iskustva s njima, ne verujem im baš mnogo i nije mi drago zbog toga.

ma trebali smo da izdrzimo jos malo ono fckn bombardovanje kad smo izdrzali 78 dana mogli smo jos mesec, dva i onda bi prestali a nase trupe bi ostale na kosovu.

a ovi ne bi imali petlju da krenu kopneno jer bi imali velike gubitke,jer mi ipak nismo ni irak ni avganistan, plus tamo iz pravca albanije pa i makedonije ima planincuga... i nije isto kopneno kao i bombardovanje sa Brodova udaljenih 1000 km, sa b2 i b52 koji su iznad francuske i aviona na 10k+ metara...

to je bio jedini nacin da zadrzimo kosovo...

ovako cak i da ga ne priznaju eu i sad i da ne prodje u savetu bezbednosti nezavisnost ipak tamo ima 95% siptara a hiljade srba ne mogu da se vrate nazad... :x
 

Back
Top