Problem sa NOD32!

skyy

Početnik
Poruka
7
Nekoliko minuta posle startovanja racunara izbacuje mi se poruka "error occured during communication with NOD32 kernel service". Antivirus uopste ne moze da mi se update-uje; ne radi automatsko skeniranje, a kada se skenira izbacuje poruku "error occured while scanning operating memory.Operating memory cannot be scanned (an error occured while loading nod32m1.vxd file or during communication with the testing service)". Takodje sam probala da reinstaliram antivirus (ali ni to ne pomaze). Ne mogu ni da instaliram drugi neki antivirus zato sto prilikom deinstalacije nod-a neki fail-ovi ostaju, tj. nemogu da se izbrisu. Sta da radim?
 
NOD32 je program koji se placa...
Nisi navela da li je pomenuti program lilcenciran, placen..

Pored toga nisi navela da li si vezana na internet stalno jer poruku koju dobijas jeste da NOD32 ne moze da izvrsi update koji preuzima sa interneta..

Povezi se na internet i pokusaj preuzeti nove definicije, a poreuzeces ih bez problema ako je NOD32 jos u trial verziji od 30 dana ili je licenciran..

Sve ostalo napisi..
 
skyy:
error occured during communication with NOD32 kernel service
Po toj grešci koju ti prijavljuje ispada da se nod32 kernel service ne pokreće sa windowsom. Control Panel - Administrative Tools - Services : nađi nod32 servis i pogledaj da li je pokrenut. Treba da piše Automatic. Ako nije na automatic, postavi ga i restartuj pc. Ako jeste na auto i stopped, onda :arrow:
skyy:
Takodje sam probala da reinstaliram antivirus (ali ni to ne pomaze). Ne mogu ni da instaliram drugi neki antivirus zato sto prilikom deinstalacije nod-a neki fail-ovi ostaju, tj. nemogu da se izbrisu.
Kao prvo, na koji način si ga reinstalirala?
Treba ga deinstalirati i restartovati pc, pa obrisati folder Eset u prog. files.
Zatim Start - Run: cmd (pa enter) ,pa ukucaj netsh winsock reset i odmah restartovati pc.
Tek tada instalirati nod ponovo.
Kažeš da ostaju neki delovi nod-a posle deinst. Koji? I na koji način to ometa inst. drugog AV-a?
 
NOD mi nije licenciran, ali ga imam vec 2 godine i sve mi je radilo ok. Zaboravila sam da napomenem da mi je neko slucajno instalirao neki program sa neta koji mi je vukao oko 90% procesora i koji se startovao sa windowsom, posle brisanja tog program nod mi je poceo da pravi ove probleme.
Probala sam i ranije sa Control Panel - Administrative Tools - Services, ali na spisku ne postoji nod32.
Deinstalaciju sam radila kao i sto si mi rekao, ali kad ga ponovo instaliram i dalje imam isti problem.
 
Pretpostavljam da su neki delovi ostali i posle deinstalacije zato sto uopsta ne mogu da startujem instalaciju bilo kog drugog antivirus programa ako nisam skinula sve delove noda sa racunara, to mi se desavalo i ranije cak i kad je nod radio ok
 
Deinstalacije nikada nije portpuna, tako da cs morati da se posluzis regeditom kako bi pobrisala sve kljuceve koje je NOD ostavio kao repove. Vecina proizvodjaca softvera na svojim WEB stranama nude i dkoumentaciju za potpuno uklanjanje softvera, rucno naravno. Pokusaj da se poigras sa tim.
 
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 5:50:21 PM, on 6/23/2007
Platform: Windows XP SP1 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\drivers\CDAC11BA.EXE
C:\Program Files\Stardock\Object Desktop\WindowBlinds\wbload.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe
C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
D:\ --- Install\Skype\Phone\Skype.exe
C:\Program Files\InterVideo\Common\Bin\WinCinemaMgr.exe
C:\Program Files\Opera\Opera.exe
D:\Utils\TaskInfo\TaskInfo.exe
D:\Utils\Total Commander\TOTALCMD.EXE
c:\Program Files\HijackThis\HijackThis.exe

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: (no name) - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - (no file)
O2 - BHO: TGTSoft Explorer Toolbar Changer - {C333CF63-767F-4831-94AC-E683D962C63C} - C:\Program Files\TGTSoft\StyleXP\TGT_BHO.dll (file missing)
O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx
O4 - HKLM\..\Run: [BootSkin Startup Jobs] "C:\Program Files\Stardock\BootSkin\BootSkin.exe" /StartupJobs
O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
O4 - HKLM\..\Run: [LogonStudio] "C:\Program Files\Stardock\LogonStudio\logonstudio.exe" /RANDOM
O4 - HKLM\..\Run: [mswiizz32] C:\WINDOWS\mswiizz32.exe s
O4 - HKLM\..\Run: [imessqlw] C:\windows\system32\imessqlw.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033
O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
O4 - HKCU\..\Run: [TaskInfo.exe] "D:\Utils\TaskInfo\TaskInfo.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "D:\ --- Install\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized
O4 - Startup: Registration .LNK = E:\Support\Register\RegistrationReminder.exe
O4 - Startup: WinRescue.lnk = D:\Utils\WinRescue XP\RescueXP.exe
O4 - Startup: WinRescueXP.lnk = D:\Utils\WinRescue XP\RescueXP.exe
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O4 - Global Startup: AutoCAD Startup Accelerator.lnk = C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\acstart16.exe
O4 - Global Startup: InterVideo WinCinema Manager.lnk = C:\Program Files\InterVideo\Common\Bin\WinCinemaMgr.exe
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE
O8 - Extra context menu item: Download All by FlashGet - D:\Utils\FlashGet\jc_all.htm
O8 - Extra context menu item: Download using FlashGet - D:\Utils\FlashGet\jc_link.htm
O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1125658453359
O16 - DPF: {BE833F39-1E0C-468C-BA70-25AAEE55775E} (System Requirements Lab) - http://www.systemrequirementslab.com/sysreqlab.cab
O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - file://E:\pitVideoCD11.03. (D)\Pit_Video_CD\fla\swflash.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{31AA6890-5357-40B1-B199-8C0F2DFBAF32}: NameServer = 81.93.64.1 81.83.64.9
O20 - AppInit_DLLs: wbsys.dll e1.dll libdcabi.dll
O20 - Winlogon Notify: WB - C:\PROGRA~1\Stardock\OBJECT~1\WINDOW~1\fastload.dll
O23 - Service: Adobe LM Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe
O23 - Service: C-DillaCdaC11BA - Macrovision - C:\WINDOWS\System32\drivers\CDAC11BA.EXE
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe

Probala sam sa:
Start > Control Panel > Administrative Tools > Services ali tu ga nema
Start > Run > Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services ni tu ga nema
Start > Run > Msconfig > Services ni tu ga nema
 
O4 - HKLM\..\Run: [mswiizz32] C:\WINDOWS\mswiizz32.exe s
O4 - HKLM\..\Run: [imessqlw] C:\windows\system32\imessqlw.exe
O20 - AppInit_DLLs: wbsys.dll e1.dll libdcabi.dll

Definitivno ti je zarazen sistem, mozda ima i vise.
 
Za pocetak skyy skini Dr.Web Cureit!, smesti ga na desktopu i sa njim skeniraj kompjuter na sledeci nacin:
  • dvoklikom pokreni cureit.exe nakon cega ce se pojaviti uvodni prozor, onda pretisni dugme Start,
  • opet ce se pojaviti jos jedan prozor, izaberi OK,
  • sacekaj nekoliko minuta da Dr.Web izvrsi uvodno skeniranje memorije,
  • klikom misa obelezi particije za skeniranje, obelezene su kada se na njima nalazi crvena loptica,
  • na desnoj strani programa pretisni Start i Dr.Web ce zapoceti skeniranje.

Najbolje je da skeniranje odradis u Safe Mode.
 
mswiizz - mislim da se tako zvao program koji mi se instalirao, a kada sam ga izbrisala pojavio se imessqlw, i njega sam izbrisala tako da mi se vise nisu startovali ali ocigledno su jos uvek tu. Sta da radim posto ih ne vidim na ovim lokacijama C:\WINDOWS\mswiizz32.exe s
C:\windows\system32\imessqlw.exe?
 
PROBLEM JE RESEN!!! Posle nekoliko dana pretrazivanja raznih foruma i isprobavanja svih saveta koje sam tamo nasla napokon je nesto upalilo. Odradila sam skeniranje pomocu Dr.Web Cureit-a i on je nasao 4 dokumenta u C:\windows\system32 posle cijeg brisanja NOD 32 PONOVO RADI OK! Hvala punoooo!!!
 

Back
Top