Зашто мрзе Америку

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Била је једна емисија "Кључ" са темом антиамериканизма и ја сам се носио мишљу да направим једну исцрпну анализу. Јер помињано је неколико основа антиамериканизма - културолошки (или елитистички); институционални (веома важно питање: против политике њихових институција или начина њиховог организовања?); идеолошки; историјски (заснован на властитим негативним искуствима).
Дошао сам до закључка да се не би таквом анализом ништа посебно добило, осим можда што би неког изненадило да ја не подржавам сваки антиамериканизам. Нисам рецимо против америчке културе све док ми не сервирају да је она "боља од осталих" или док та култура није инструментализована за неке друге циљеве...

И онда, данас нешто гледам сајтове и пронађем једну фантастичну анализу (има линк и у потпису)
http://www.lewrockwell.com/latulippe/latulippe79.html

Укратко: Амери причају себи набулозе да их мрзе због стила живота или што су "слободни", а истина је да их мрзе пре свега због њихове политике.
Наравно, њихово лицемерје доводи у питање и животни стил који промовишу, али то је секундарно.

Ево шта каже један Амер. Надам се да вам енглески није проблем
Are we to believe that waves of Muslims have spontaneously decided to immolate themselves in suicidal attacks because we have freedom of the press and freedom of religion? Would the Muslim world initiate a horrific war with the most powerful military in history merely because we have elections and jury trials? Do they really hate Britney Spears so much that they would blow themselves up just to take a few of us down with them?

Since WW II, America has been continuously inserting itself into the affairs of the Middle East. We have overthrown governments (Iran), financed dictators (Egypt, Pakistan, Jordan, Iran and others too numerous to mention), taken sides in sectarian conflicts (Iraq, Palestine, Lebanon), devastated Muslim societies with embargoes (Iraq, Libya, Iran, Palestine), launched campaigns of aerial bombardment (Iraq, Libya, Afghanistan, Sudan), stationed troops where they aren’t wanted (all over the Middle East, but particularly Saudi Arabia), and embarked on the occasional military conquest (Iraq, Afghanistan).

Given this legacy of death and destruction, is it so outlandish to suggest that these policies just might have something to do with the 9/11 attacks? Might not these policies be an underlying cause of the widespread hatred of America across the Muslim world? Is this idea so crazy that it should be excluded from "acceptable" political discourse?

Even if common sense doesn’t make the argument by itself, we don’t have to speculate as to why Muslims harbor such hatred toward America. All we have to do is ask the Muslims. In poll after poll, people across the Middle East have made it abundantly clear why they are angry with us, and it doesn’t have much to do with our freedom or our democracy, but it does have everything to do with our destructive foreign policy.
 
mrzim njihove neo -fasisticke ,neo-imperijalisticke akcije.....samo toliko

А онај ко их је лично искусио (мало више него Срби и рецимо да је тај мало радикалнији него Срби) спреман је на екстремније мере... Само толико ;)

Иначе, моја лична искуства са Америком (не политиком) су слична Светоликовим :)
 
Mogao bih ziveti gde god;).....Ne verujem da osim severnom pola i raznih krizinh zarista ,postoji mesto gde je zivot nemoguc.....Amerika je imala svoje drazi, ali stari polako i posteje konzervativna i povlaci pogresne poteze.....Lose ce se to zavrsiti.....Za jedno 1000 godina ih vise nece biti;):lol:
 
goxy:
Mogao bih ziveti gde god;)

Видиш, ту се слажемо.
Ја бих живео било где, под условом да радим у струци (или ако не, онда оно што ја волим) и да имам основне услове. А у скоро свакој земљи бар негде постоје основни услови.
Друга је ствар што негде треба бити опрезан. Рецио веома нерадо бих ишао у Африку - верујем да је тамо веома лепо, али брате болести!!!
 
Lepsa strana amerike;)
hawaii.jpg

dance9a.jpg
hawaii1_bg.jpg
 
Are we to believe that waves of Muslims have spontaneously decided to immolate themselves in suicidal attacks because we have freedom of the press and freedom of religion? Would the Muslim world initiate a horrific war with the most powerful military in history merely because we have elections and jury trials? Do they really hate Britney Spears so much that they would blow themselves up just to take a few of us down with them?

Одговор на ово је наравно негативан али не из разлога из којег аутор текста мисли да јесте. Аутор очигледно није прочитао Куран и Хадите и има потпуно погрешну представу о исламском свету, исламској доктрини и начину размишљања.
 
Па знаш шта - тако би се могла објаснити нетрпељивост муслимана са свим околним народима - Јеврејима, Индусима, Кинезима, Русима, Србима, црнцима хришћанима, Хрватима...
Али да они мрзе нацију удаљену 12.000 миља само зато што је другачија...
Извини, али то ми делује као оне теорије завере код нас "мрзе нас јер се крстимо са три прста".

Да ли стварно верујеш да врше самоубилачке нападе јер им се не свиђа Бритни Спирс или Мекдоналдс?
 
Duh Sekire:
Па знаш шта - тако би се могла објаснити нетрпељивост муслимана са свим околним народима - Јеврејима, Индусима, Кинезима, Русима, Србима, црнцима хришћанима, Хрватима...
Али да они мрзе нацију удаљену 12.000 миља само зато што је другачија...
Извини, али то ми делује као оне теорије завере код нас "мрзе нас јер се крстимо са три прста".

Да ли стварно верујеш да врше самоубилачке нападе јер им се не свиђа Бритни Спирс или Мекдоналдс?
Braco i sestre, drage dame, postovana i uvazena gospodo, slobodni, pravedni i istinoljubivi intelektualci diljem sveta,

upravo sada dok ispijate prvu jutarnju kafu
02182005.jpg
udobno smesteni na svojim radnim mestima, ovlas zvirkate u tek pristiglu postu i još neprocitane novine, veselo caskate sa svojim saradnicima, razglabate o Americkoj „pravdi, istini, miru i demokratiji”, slatko se smejete BUSOVOM kreteno-idiotizmu, kao dobar poznavalac rimske istorije moram da naglasim DA JE NERON BIO PRAVI ANDJEO, u svakom pogledu, AKO ISTOGA UPOREDIMO SA NAJVECIM ZLIKOVCEM U ISTORIJI COVECANSTVA DJOKICOM BUSOM -
 
Duh Sekire:
Па знаш шта - тако би се могла објаснити нетрпељивост муслимана са свим околним народима - Јеврејима, Индусима, Кинезима, Русима, Србима, црнцима хришћанима, Хрватима...
Али да они мрзе нацију удаљену 12.000 миља само зато што је другачија...
Извини, али то ми делује као оне теорије завере код нас "мрзе нас јер се крстимо са три прста".

Да ли стварно верујеш да врше самоубилачке нападе јер им се не свиђа Бритни Спирс или Мекдоналдс?

Не схваташ, као што не схвата и тај што си га цитирао. Немају никакве везе Бритни и Мекдоналдс. Они мрзе Америку зато што Амерканци нису муслимани. Ислам захтева да се читав свет њима потчини. Мухамед је сам рекао да му је "Алах наредио да се бори против свих људи док вера не буде само у Алаха". Ако не верујеш прочитај Куран и Суну, погледај мало историју исламских освајања Европе и Индије.

Знам да ти је тешко да то прихватиш али то јесте тако. Ислам је једноставно идеологија која не прихвата никакве друге, ма шта те друге проповедале.
 
Duh Sekire:
Да ли стварно верујеш да врше самоубилачке нападе јер им се не свиђа Бритни Спирс или Мекдоналдс?

moze i tako....
nametanje zapadne kulture..stvara ogroman otpor kod muslimana,koji ameri ne kapiraju..
ipak su oni u XV veku......a stize elektricar da poveze bandere?! :shock:
a sa kim su to muslimani u dobrim odnosima,btw??

ali istovremeno,pun mi je .....
i odrzavanja americke ekonomske superiornosti,
preko berze...selektivnih ratova... stampanje novca....i opet berze....
uzasna struktura moci....a precutno se odrzava,jer je ceo svetski kapital u US :shock:
pa je svima lepo :twisted:

dugaaaa prica...i zamotana :confused:

ali obicni ameri isto ''veruju'' svom governmentu.....kao i vi :lol:
 
a sa kim su to muslimani u dobrim odnosima,btw??

Кад видиш да је неко загуљен, не дираш га... Е, али овима је битна нафта. То вреди онда крви.
Једино ми није јасно - контам да су Јевреји паметни, али да улете међу фанатике, могли су пола Африке да заузму да су тамо основали отаџбину.

Има и друга ствар. Рецимо ми Срби (бомбардовани, санкционисани, условљавани, зајебавани) кажемо некоме шта мислимо о Америци, а тај нам каже - па с ким су Срби у добрим односима ;)

Да и не говорим како нас зајебавају зато да докажу како они ипак воле муслимане, само због Јевреја им праве проблеме. Али ако су против муслија Руси или Срби, е онда је Америка свим срцем (и оружјем) на страни ислама.
 
Ма све је то исто на неки начин.

Муслимани су такви какви су.Оно што они осјећају и мисле о Американцима исто мисле и о свим осталим људима који ислам не сматрају својом религијом.У свијету се воде расправе о томе да ли је ислам мирољубива религија,а муслимани јавно позивају на џихад,док ће многи од нас рећи да је џихад измишљотина.Чини ми се да се у Либију (или неку другу исламску земљу) несмије прего границе уњети Библија.Толико о мирољубивим муслиманима.

А ни Амери нису бољи.Америчка нација уопште и није нација јер се зна да су народи тамо долазили "с брда с дола".Највећи шљам европе је Америка.Прво су направили у историји највећи геноцид побивши скоро све Индијанце,а касније снимају филмове у којима су Индијанци дивљаци који их немилосрдно убијају,а они јадни дошли да се друже са Индијанцима.Касније на ред долазе црнци које и данас дан мрзе и између њих постоји велика нетрепељивост.И данас постоје црначки квартови у које ни у сну не смијете ући.И онда дође један такав Амер и каже да их неко мрзи због Мекдоналдса!!!Поред тога не смије се заборавити да су Амери "најслободнија" и "најдемократскија" "нација".А Срби су изопачени и дивљи народ,иако смо 1000 година старија нација.Ма и да нисмо старији и да немамо богатију културу,ми смо ипак нација!!!
 
goxy:
Braco i sestre, drage dame, postovana i uvazena gospodo, slobodni, pravedni i istinoljubivi intelektualci diljem sveta,

upravo sada dok ispijate prvu jutarnju kafu
02182005.jpg
udobno smesteni na svojim radnim mestima, ovlas zvirkate u tek pristiglu postu i još neprocitane novine, veselo caskate sa svojim saradnicima, razglabate o Americkoj „pravdi, istini, miru i demokratiji”, slatko se smejete BUSOVOM kreteno-idiotizmu, kao dobar poznavalac rimske istorije moram da naglasim DA JE NERON BIO PRAVI ANDJEO, u svakom pogledu, AKO ISTOGA UPOREDIMO SA NAJVECIM ZLIKOVCEM U ISTORIJI COVECANSTVA DJOKICOM BUSOM -

hmmmm... vidi se da nisi bio u usa jer kad dodjesh na posao ne mozhesh da dignesh glavu od posla a kamoli da pijuckash kaficu i torochesh o politici.... drzh se ti srbije... :)
 

Back
Top