Zahvalnica!

Jevdjo

Ističe se
Poruka
2.995
Evo ovde mozete potpisati peticiju zahvalnice Vladimiru Vladimirovicu Putinu.
http://www.gopetition.com/online/12415.html


Grupa Srba iz Toronta pokrenula je preko Interneta globalno i masovno potpisivanje pisma zahvalnosti ruskom narodu, predsedniku Vladimiru Putinu, vladi Rusije, ruskoj Dumi i Ministarstvu inostranih poslova Rusije za, kako se navodi, doslednu politiku koju vodi prema Kosovu i Metohiji, svetoj srpskoj zemlji na kojoj je osnovana srpska država i srpska crkva.


U pismu se takođe apeluje da ruski predsednik svojom mudrošću
i visokom etičnošću nastavi da brani osnovne principe međunarodnog pravnog poretka u svetu "koji ozbiljno ugrožavaju militantne sile Zapada, pod eufemističnim parolama: tzv. ljudskih prava, humanizma i demokratije, političke korektnosti i kolateralne štete".


"Braneći osnovne principe UN-a i značajnih međunarodnih ugovora, gospodine predsedniče, Vi dosledno branite prava svih međunarodno priznatih država u svetu i borite se protiv dvostrukih standarda koje primenjuju militantne sile Zapada, pokušavajući da urede svet prema svojim interesima i snazi svojih bombi. Takoveć duže vreme one pokušavaju da otmu Srbiji 15odsto njene bazične teritorije. Principijelno braneći međunarodni pravni poredak Vi branite i nas i mnoge druge ugrožene male narode i zemlje", navodi se između ostalog u dopisu. Potpisivanje ovog pisma, na internet adresi www.gopetition.com/online/12415.html , pokrenuto je u subotu i do sada je najviše potpisnika iz Kanade, ali ima ih i iz SAD, Francuske i Srbije.
 
O ljudi moji i ja ću da potpišem tu peticiju, ali nema ništa od toga. U julu posle sastanka Buša i Putina tada treba da sačekamo i potpisujemo peticije i zahvalnice. Ja nikada ne verujem Rusima i ne samo njima nego nikome. Mi moramo da shvatimo da trebamo sami sebi prvo pomoći, a onda da tražimo pomoć ako nam treba od drugih.
 
Lepo je to, ali mislim da je još rano za zahvaljivanje.
Putin je car i deluje mi zaista kao dosledan državnik, ali plašim se da naši pajseri ne uprskaju sve, jer im je važnije uvlačenje u bulju Zapadu.
 
Jeste, sad nam jos samo fali da pocnemo da se uvlacimo Rusima u bulju k'o Albanci Amerima. Stvarno, davno nismo bili necija raja, izbezobrazili smo se od te silne nezavisnosti...

Mislim, meni licno je extremno drago sto nam Rusi pomazu, ali ako neko misli da to nece biti placeno jednog dana, zaheb'o se. Prvi smo kad treba da se kenya da je americka podrska Albancima placena lovom od horsa, al' u isto vreme smo ubedjeni da nam rusi pomazu zbog dobrote srdaca nji'ovih. Onako, altruisticki. Pa nece da moze bato....
 
Jerry Ropero:
potpisao. Mislim da bi Putinu trebalo dati ime nekog bulevara u Beogradu .
А оно, да улице добијају имена само по преминулим особама?
Дакле - далеко било..

Него, боље да опет дају неке Толбухину Жданову, Бирјузову...

(наравно, нове, не оне којима су враћени предратни називи, како је и требало)
 
Yopa:
Jeste, sad nam jos samo fali da pocnemo da se uvlacimo Rusima u bulju k'o Albanci Amerima. Stvarno, davno nismo bili necija raja, izbezobrazili smo se od te silne nezavisnosti...

Mislim, meni licno je extremno drago sto nam Rusi pomazu, ali ako neko misli da to nece biti placeno jednog dana, zaheb'o se. Prvi smo kad treba da se kenya da je americka podrska Albancima placena lovom od horsa, al' u isto vreme smo ubedjeni da nam rusi pomazu zbog dobrote srdaca nji'ovih. Onako, altruisticki. Pa nece da moze bato....
Ako nam stvarno pomognu i treba da platimo i da imamo čiste račune.
A za šta plaćamo zapadu? Kakva je to pomoć ili savezništvo zbog kojeg nas ovako trte? Bombardovanje Beograda 1944? Milosrdni anđeo '99?
Da neće možda Đura da nam oprosti što nas je tukao?
Pa da nam u znak pomirenja rasparča zemlju?
Pa hoće, ali za naše dobro.
 
Yopa:
Jeste, sad nam jos samo fali da pocnemo da se uvlacimo Rusima u bulju k'o Albanci Amerima. Stvarno, davno nismo bili necija raja, izbezobrazili smo se od te silne nezavisnosti...

Mislim, meni licno je extremno drago sto nam Rusi pomazu, ali ako neko misli da to nece biti placeno jednog dana, zaheb'o se. Prvi smo kad treba da se kenya da je americka podrska Albancima placena lovom od horsa, al' u isto vreme smo ubedjeni da nam rusi pomazu zbog dobrote srdaca nji'ovih. Onako, altruisticki. Pa nece da moze bato....
А зар ти мислиш да "мали" могу некако другачије, сем тако, у ствари, да се неком увлаче, па, шта буде - биће? Некад користи.

Како год окренеш, негде морају да "плате", овако или онако.

Приче о "несврстаности" су бајке за наивне.
 
Norma Kampl:
А зар ти мислиш да "мали" могу некако другачије, сем тако, у ствари, да се неком увлаче, па, шта буде - биће? Некад користи.

Како год окренеш, негде морају да "плате", овако или онако.

Приче о "несврстаности" су бајке за наивне.

Sasvim je legitimno da se Voja ili Tadic uvlace. I treba da se uvlace, zato su i izabrani. Al' kad narod samoinicijativno pocne da da slavi & obozava coveka koji samo pruza uslugu koju ce jednom naplatiti, onda to postaje tragikomicno.
 
Yopa:
Sasvim je legitimno da se Voja ili Tadic uvlace. I treba da se uvlace, zato su i izabrani. Al' kad narod samoinicijativno pocne da da slavi & obozava coveka koji samo pruza uslugu koju ce jednom naplatiti, onda to postaje tragikomicno.
Ја се слажем ово за "слављење и обожавање". То је, у сваком смеру - претерано.

Али, само по себи, упућивање похвалнице, не видим да баш обавезно мора спадати у то. јер, није ни то само неки лични и приватни чин. Не мора бити у тој функцији

Друга је ствар, што и ја мислим, као врло оперезна по природи, да је за неко велико задовољство још увек - рано.

Свака част Русима на многим потезима, и хвала им (опет, не лично, већ политички).

Али, ипак, сачекаћу, барем ја лично, још мало.

Ствари се могу потпуно оценити тек кад се заврше.


А, иначе, ипак ме ни то о "наккнадној наплати"- не интересује много.
 
Shade_:
Lepo je to, ali mislim da je još rano za zahvaljivanje.
Putin je car i deluje mi zaista kao dosledan državnik, ali plašim se da naši pajseri ne uprskaju sve, jer im je važnije uvlačenje u bulju Zapadu.
Potpisao !

Kolega @Shade_ već drugi put danas se složih s tvojim komentarom.
 
Не потцењујем никако похвалницу. Сматрам је генерално позитивном.

Али, мислим да је далеко важније, кад је већ реч о "увлачењу", неко конкретније, истинско "увлачење" Русима, ако се од њих очекује подршка.

Рецимо, продаја НИС-а, и сличне ствари, као што је урадио Додик у РС...
 
Ako nas neko brani zar ne treba da budemo malo bar zahvalni?
Kada se uvlacimo Amerima i EU, onda je to ok,
ali sa rusima, e to onda nije u redu...

E pa stvarno mislim da to nije u redu...
Potpisao ;)
 
Obersturmfuehrer:
prvo da mi vidimo tu odbranu, pa cemo da zahvaljujemo...
tako smo se i 1999. kunuli u rusiju, belorusiju ukrajinu trtmrt i od podrske smo dobili meteoroloski brod...

Ало, бре, ти ниси Обер - него Сељобер, јбт. шта ти је ово "КУНУЛИ".... врати се у основну школу....... :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top