smrt uživo

mudrosslav

Obećava
Poruka
67
pa ... vidim ... vidim da se ljudi pitaju o smrti. mudrosslav poznaje smrt. mudrosslav će reći istinu o smrti.

jun 2000. ... zalazak sunca.

mladi mudrosslav okrenut istoku i pogledom bačenim u daljinu ponosno stoji na kamenu mudrosti. u daljini ugleda smrt kako se približava ... smrt se zaustavi na 4 koraka od mudrosslava ... stade na drugi kamen mudrosti i ponosno baci pogled ka severu.

smrt: kako si mudrosslave?
mudrosslav 2 sata ćuti i ponosno gleda ka istoku. potom diže pogled ka nebu.
mudrosslav: ima li posla?
smrt: onako ... radi se.
mudrosslav: kako je bilo danas?
smrt: nije bilo loše ... par stotina hiljada zemljana.
mudrosslav: bio je to dobar dan.
smrt: jeste.
mudrosslav: ne izgledaš srećno.
smrt: i nisam srećna.
mudrosslav: da li je to moguće?
smrt: pa ...
mudrosslav: počinješ da sumnjaš u to što radiš?
smrt: da ... vrlo.
mudrosslav: o čemu se radi?
smrt: pa ... pitam se ... pitam se koji je smisao svega toga.
mudrosslav: smisao? dozvolićeš da ti neki smisao uništi karijeru? šta si sad ti? neki filosof?
smrt: razmišljam o tome da se povučem ... neki studenti ...
mudrosslav (prekide je): neki studenti ... prepustićeš svoj biznis, svoju umetnost nekim studentima? pi je ... ovaj je svet baš otiš’o u .... smučilo mi se više bre. boli me želudac ... svi su danas filosofi ... niko neće da radi ... a neki klinci preuzimaju posao. Idi bre ...

mudrosslav ponosno silazi sa kamena mudrosti i ide ka jugu (i psuje). smrt ostaje do dugo u noć i razmišlja o smislu ...

avgust 2003. – smrt postaje vegetarijanka.
maj 2004. – smrt se udaje za jednog argentinskog filosofa.
jun 2005. – dobija sina.
septembar 2006. - pridružuje se društvu za zaštitu životne sredine ...

ako neko ima bilo kakvo pitanje o smrti ... ja ću rado odgovoriti.
 
Ја сам једном сањала своју смрт. Нисам сањала да умирем него смрт као особу, седи поред мене у колима (која, наравно, представљају животни пут) и то с леве стране (сад би се дон Хуан насмејао).

И рекла ми је нешто, једно пророчанство. Ако се буде остварило, обавезно ћу да вам јавим. То би баш било занимљиво. :D
 
Jednom sam sanjala da me je neko ubio iz pistolja. Najbolja fora sto sam ja bila u nekoj sobi, sedela na krevetu, pila vino i pusila cigaretu. I kad se covek sa pistoljem pojavio ni od kuda, rekla sam mu, "Momenat.". Stalozeno odlozila casu na natkasnu pored kreveta, uvukla jos jedan dim cigarete, ugasila je i rekla: "Sad moze."
Pucanj, padam na ledja. Kraj.


:lol:
 
Materijalisti bi rekli da je smrt etapa u kruženju materije u prirodi, ekvivalentna drugim prirodnim ciklusima.
Grčki filozofi su argumentovali zašto se smrti ne treba bojati: Dok nas ima, nema smrti. Kad smrt dođe, onda nema nas.
 
Duh Sekire:
Не могу да верујем!!!
Стварно сте сањале сопствену смрт као персонификацију или догађај!?

Седи поред мене у колима, на задњем седишту, и још ме воли (без све шале). То што ми је открила део будућности било је 'илегално' (против неких правила која владају тамо, с оне стране), то је учинила зато што ме воли, а ја сам је мољакала као размажено дете тату и маму (па му на крају ипак попусте).
 
На основу досадашњег развоја теме, биће да углавном девојке/жене виде смрт ;)

Што се тиче страха од смрти већ сам цитирао Шекспира. Како је то изгледа популарна тема, ајмо поново:
To die, to sleep;
To sleep: perchance to dream: ay, there's the rub;
For in that sleep of death what dreams may come
When we have shuffled off this mortal coil,
Must give us pause: there's the respect
That makes calamity of so long life;
For who would bear the whips and scorns of time,
The oppressor's wrong, the proud man's contumely,
The pangs of despised love, the law's delay,
The insolence of office and the spurns
That patient merit of the unworthy takes,
When he himself might his quietus make
With a bare bodkin? who would fardels bear,
To grunt and sweat under a weary life,
But that the dread of something after death,
The undiscover'd country from whose bourn
No traveller returns, puzzles the will
And makes us rather bear those ills we have
Than fly to others that we know not of?
Thus conscience does make cowards of us all.

Hamlet a play by William Shakespeare

Једноставно - пред потпуно непознатим прихватамо оно што је познато а лоше. То нас све чини кукавицама и неслободним...
Осим оне који стварно верују у 40 девица ;)
 
Duh Sekire:
Једноставно - пред потпуно непознатим прихватамо оно што је познато а лоше. То нас све чини кукавицама и неслободним...

Јој, Душе, зависи КОЛИКО је лоше то лоше. Мени се стварно дешавало да прихватим непознато, ако је ово лоше -- неподношљиво лоше.
 
Наравно.
Никога не можеш бесконачно тлачити. А има оних којима ни смрт није тако стран концепт.
Да је ово политички форум, већ ишла нека слика са рушењем кула светскога базара ;)
 
Pricamo o snovima ili o smrti .... Ili o snu o smrti?
A ja vec odavno zelim nekome da ispricam svoj san. Mozda mi ga mudrosslav protumaci. :)
Ja, hristolik, uspinjem se na brdo na cijem vrhu je Volandov zamak ( Voland je inace demonsko bice iz Majstora i Margarite ko je nije citao). Stizem do vrha, ali Voland nije kod kuce. Na vratima su crni macici koji pocinju da prozdiru moju obucu. Sa kamenih vrata cedi se farba i razaznajem na njima ispisano svoje ime. Odjednom je svuda oko mene mrak, tesko disem, a na neki neobican nacin svestan sam da su ona vrata sa Volandovog zamka moj nadgrobni spomenik . .

Odavno razmisljam o ovom snu, proslo je oko dve godine. Mada se nisam trudio da mu spoznam znacenje....
Ovih dana sam gotovo identican san ponovo sanjao ...
 
Ja sam sanjao da sam čitao dokumenta vezana za strategiju na balkanu USA jedne agencije koja je zadužena za razrade strategija za nsi i cia o nekom tumačenju orginalnog nostradamusa i još jednog italijana. I govori o opasnosti po USA od strane nekoga iz Sr ili BiH. No to je nebitno.
Bitno je , ako je to bio san onda sam se probudio.
Ako nije , onda će poslati nekoga da me uspava.
 
Tuzni_patak:
Bitno je , ako je to bio san onda sam se probudio.
Ako nije , onda će poslati nekoga da me uspava.
:lol: :lol: :lol:

@Svetovid
Пала ми је на памет једна идеја и вези с твојим сном: обућа је нешто што нам је неопходно да бисмо ишли (ходали) кроз живот. Ако ти неко прождире обућу, онда те лишава нечег што ти је неопходно да би ишао даље. Мораш да размислиш и сазнаш -- шта је то.
 
Kada smo vec kod smrti... ja sam imao jedan trip san...

Put... idem ja... sumrak... oko mene zgrade... u daljini vidi se suma... priblizavam se zgradi, ona je ogradjena nekom kapijom... a u okviru tog dvorista je groblje... oseca se neki nepoznat miris, gledam u zgradu... gledam u groblje, mesec je vec veliki... ulazim u zgradu... jezivi zidovi, starci po hodnicima... smrt je svuda oko nas... ulazim u jedan stan... gledam kroz prozor... cudan prizor toplog letnjeg dana... sa jos cudnijim mirisom smrti... vidim svoj odsjaj... osecam proslost... osecam se da me niko ne zna... ne poznaje...izlazim iz stana... vracam se hodniku i penjem se gore... cujem vrisak devojke... bolestan smeh ludaka... nastavljam... metalni zidovi oko mene... celicni hladan hirurski pribor...smeh prestaje... vrisak odzvanja... otvaram vrata... mrak... tisina... nema osecaja... nista... nema mraka... nema nicega... nema zivota... nema smrti...

Ovo mi je bio bas uvrnut san... bio sam u nekom tripu nekoliko dana posle njega...
 
šta je pisac hteo da kaže? šta je mudrosslav IV superdevetouzvišeni hteo da kaže? mudrosslav je pisao o smrti - smrti koja je počela da sumnja u ono što radi.

zašto i kada je smrt počela da sumnja? superdevetouzvišeni će odgovoriti na to pitanje. smrt je počela da sumnja u smisao ubijanja onda kada su ljudi počeli da sumnjaju u smisao života. ona je samo ispoštovala volju većine ... većine ljudi. pa ... ako ljudi veruju da život nema smisao - onda im je valjda isto kako će umreti - da li će biznis odraditi smrt koja je pitajte zvezde koliko dugo u tom biznisu ... ili neki studenti koji tek ulaze u biznis. jeste ... onima koji veruju da je život bez smisla ... trebalo bi da bude isto.

'neki studenti' su simbol masovnog amaterizma ... kakvo je današnje društvo i masovnih podvala svake vrste i pohlepe. ako verujete da život nema smisla onda vam neće biti problem da bizis odrade studenti koji ga trenutno vode. i pohlepa ... smrt se zadovoljavala sa relativno malim ubijanjem - dovoljno malim da se održi život. vi koji u smisao ne verujete vama je svejedno što je pohlepa preuzela biznis? u redu ... spremite se za kraj života na zemlji. počinje odbrojavanje ... 4 godine 35 dana 14 sati 50 minuta 11 sekundi ... 4 godine 35 dana 14 sati 50 minuta 10 sekundi ... 4 godine 35 dana 14 sati 50 minuta 9 sekundi ...
jer 'neki studenti' su previše pohlepni da bi se zadovljili relativno malim i previše su nestrpljivi da bi čekali.

marta 2001. - 'neki studenti' su preuzeli biznis
jula 2001. - smrt se zvanično povukla
maj 2002. do danas - mudrosslav radi sve što je u njegovoj superdevetouzvišenoj moći da smrt vrati u biznis kako bi vratio stručnost u biznis
 
Ja sam jednom sanjala da me je ujeo pas koji je imao besnilo,i kao ja placem,jer znam da cu umreti,i svi oko mene se cude zasto ja toliko placem,i samo odjednom vidim svoju sahranu i svi odose kuci,a ja osta na svom grobu da placem.:(
 

Back
Top