Apokalipsa

darkoje:
Apokalipsa danas.Primetio sam da na forumima ima mala sacica ljudi kojima ne odgovara to sto Bog postoji.Zelim Vase misljenje.
Pa evo ja izdvojih jedan prst te "sacice" (čik pogodi koji :D), prepoznadoh sebe :D i rekoh pa 'ajd' odgovori mu kad čovek traži mišljenje. E, pa grešiš. Ja ništa nemam protiv tog Boga koji tutnji u tvojoj glavi. To je tvoj problem. Rado bih ti pomogao da to prevaziđeš, ali ne znam kako, osim ako ti nemaš neku ideju.
 
Е сад ме вучеш за језик да одем потпуно of topic. Али бићу кратка: још један одличан антиратни -- "Једни и други" Клода Шаброла.
 
Evo vam prica za Tolstoja, to je provereno, veliki pisac i covek, nema sta! Nije verovao u besmrtnost duse, ali se pozivao na hriscanski moral kao nesto zdravorazumski pozeljno. Strastven covek, ne zaboravimo da je u Ani prikazana njegova strastvena priroda, u Ljevinu njegova misao i teznja ka moralnom. Mislim da je cak bio anatemisan od crkve. Posle Ane Karenjine, resio je da se ne bavi umetnoscu, prozvao ju je obmanom i piskarao je neke moralisticke tekstove, ali je stigao da napise i Smrt Ivana Iljica, remek delo. Predosetio je svoju smrt i u tom trenutku imao strasnu potrebu da se ispovedi. Na putu do manastira je umro.
 
darkoje:
Seljo pogledaj jos jednom sta je napisano.Rekao sam Bog a ne Isus,Buda,Alah i slicno.

kao prvo,nemoj tako da me zoves!!
kao drugo,Buda nije bog.

i kao trece,ja nikada nisam rekao da sam ateista!! verujem u slovenske i nordijske bogove a mogu i da ih stavim pod okrilje svemocne prirode. to je moja vera i moja licna stvar.
jedino u sta nikad necu verovati je vasa smesna jevrejska sekta
 
nordic_warrior:
kao prvo,nemoj tako da me zoves!!
kao drugo,Buda nije bog.

i kao trece,ja nikada nisam rekao da sam ateista!! verujem u slovenske i nordijske bogove a mogu i da ih stavim pod okrilje svemocne prirode. to je moja vera i moja licna stvar.
jedino u sta nikad necu verovati je vasa smesna jevrejska sekta

Ovo mi se mnogo dopada. Hajde sada josh reci: Moj Bog je bolji i ljepshi od tvog pa da se nasmijem do suza.
8)
 
DruidIzRethome:
ma bravo 8)
krembilan odgovor od krembilnog postavljacha...

ni jedan budista sidatu gotamu ne smatra bogom.

Најмање што ми треба је да ме неко ко ни своју реллигиу не познаје учи о другим.
БУДИЗАМ
То што је Буда проповедао у ствари је етички систем са песимистичким погледом на свет.Он је тврдио да је не само свет него и сама егзистенција сама по себи зло.Оно што је будизам био у свом оригиналном облику се није очувало .Дубоко религиозна природа азиских народа није могла да схвати свет без богова ,па је народ Будину атеистичку филозофију усвојио али ју је преобразио у један посебан облик политеизма.Буда је проглашен за бога а нирвана за рај.Ипак јужни будизам (ханајана) стоји знатно ближе оригиналном будизму него северни будизам који се зове махајана.
Ја би могла да ти напишем цео есеј о Будизму јер за резлику од тебе сво моје образовање се не састоји у читању Политикиног забавника(против кога немам ништа) и када би хтео да противречиш поткрепи се мало чињеницама а не само половичним информацијама .
 

Back
Top