najlepsi gradovi na svetu???

Lisabon,bez premca. Zbog svoje istorije, arhitekture. I zbog neverovatnog spoja divljine i pitomosti. Mnogi najvažniji dogadjaji istorije sveta su se dogodili ovde. Uostalom, treba ga samo jednom videti i SVE će vam biti jasno.

lisboa_01.jpg
Bela kula



lisboa.jpg
Pogled sa mora



Lisboa%20012.jpg
Pešačka zona pored luke
 
svi ovi gradovi, a i sela su lepi, a i slozio bi se sa cicos - macos da se nyc previse forsira i stavlja u prvi plan iako to nezasluzuje!!!
meni licno je rio de janeiro najlepsi zato sto ima sve, npr: najlepsa plaza(copacabana), najveci stadion(maracana), kip isusa hrista, 365 dana leto, prelepe devojke sa ipaneme, najbolji carneval, docek nove godine, secerna glava...
 
hanibal77:
lep je colmar,mada ja vise gotivim italijansku arhitekturu sa mnogo mermera,visokim ulazima u zgrade itt
nego bas me zacudilo,jer uglavnom niko nije ni cuo za ovaj kraj sveta,pa jos rikvir :) zivis u kraju?


Ne, zivim u Skandinaviji, ali volim da putujem i obilazim skrivena mestasca posto su veliki gradovi vec poceli da me smaraju. Bicu u Alzasu sredinom jula, pa ako imas nesto da preporucis ...
 
sta si vec video?sta volis?
eco musée izmedju colmar-a i mulhouse-a je mesto gde se vreme zaustavilo,park koji predstavlja razne periode i zanimanja,animatori su u autenticnoj garderobi...pored se skoro otvorio bioscop za koji kazu da dopunjuje ovaj prvi
dvorci okolni kao chateau de hohlandsbourg ili konenisbourg,postoje animirane vizite gde je meni zanimljivo da saznam trikove iz srednjeg veka i zasto su stepenice bas takve,i zasto je most bas tu etc,sa vrha prvog dvorca se vidi cak strasbourg i freibourg kao i svajcarske planine
na putu ka freibourgu (iz colmara) se nalazi banja u kojoj mozes provesti lepo popodne,prirodno vreo izvor,saune,turska kupatila,masaze,restoracija.sve to usred sumice-divno za zen vikend
sta jos?krstarenje rajnom,polasci su iz strasbourg-a(1 dan)
rostiljanje na obali rajne ali radnim danom kad nema mnogo ljudi
na www.bol-d-air.fr mozes naci raznorazne vazdusne atrakcije,ako ti je srce ok
ne propusti da jedes u buffalo grillu (kod trznog centra rond point u colmar),ili restoran hotela bristol ispred zeleznicke
naravno europa park u nemackoj
 
prvo, pa dobro, ako chovek misli da venecija jeste najlepshi grad, zashto ti morash da prevrcesh ochima ?? :shock:
mislim, kao da svi moramo da delimo isto mishljenje

i , drugo, nije tema jedan grad, nego gradovi........

tema je prelepa, jer se pruza mogucnost za sharoliki izbor gradova i mishljenja, a samim tim prilika da vidimo koliko je ovaj svet raznolik i lep....

mene, zapravo, odushevljava chinjenica da svaki chovek dozivljava jedan grad na sebi svojstven nachin, i pronadje u njemu lepotu koju mozda ja ne vidim (ili neki od silnog prevrtanja ochima ne vide)
 
cicos - macos:
Pa jeste Venecija lepa (pored Rima mi je to jedini grad u Italiji koji mi se svideo, a koji sam posetila), ali da se ubroji medju najlepse gradove na svetu? :roll:
I da li je moguce govoriti o nekim kriterijumima (i koji su to?) koji bi davali epitet 'najlepsi na svetu' jednom gradu?


De gustibus non est disputandum. Jednostavno, Venecija mi se jako dopala, gradjevine, Santa Maria della Salute i jos svasta nesto, a recimo, za razliku od tebe, Rim mi i nije ostao u nekom secanju.... Ukusi su razliciti.
Listi bih jos pridodao Prag .
 
Pa ne znam od kojih sam bio onda-Budimpešta od metropola, a od gradića-Baška Voda, Rovinj, Poreč...čak mi je i Atena lijepa ( najprivlačniji grad i najrađe bi tamo živio ). I Beograd mi je lijep-al ne sjećam ga se baš puno, bar kad sam živio u njemu, bio mi je prekrasan.
 

Back
Top