najlepsi gradovi na svetu???

Volim gradove sa dobrim ljudima, dobrom klopom,odlicnom muzikom i bogatom istorijom..

Sevilja- jao, kako je lep ovaj grad, narocito u aprilu za cuveni festival! do cetri- pet ujutru vikendima, ulice su pune, zaljubljenih, muzike, gitara i baba koje sve drze na oku..
Firenca- samo se po pijacama moze izgubiti ceo dan probajuci sireve,sunke, vino mama miaaa.. o a muzeji! - oni bi trebali prodavati karte sa nocenjem u muzejima..
Njujork- naravno top u svemu- od dobre hrane, umetnosti, istorije, arhitekture..hmm
Amsterdam- grad svega i svacega, ovde mozete naci i kupiti sve ama bas sve -od cokoladica sa Novog Zelanda do marokanskih travica do kineskih cajeva, svile, indijskih kvartova i indonezanske kuhinje- a opet nije prevelik...
Rio de Zeneiro- je kao biser, kao dijamant, kao samba kao devojka iz Ipanime.. sta reci.. samo ostati ..aah
 
Prague_Top%2010%20Hotels.jpg
 
kome je koji grad najlepsi i zbog cega?

Prag - sta reci, a da nije kazano..grad iz bajke....
Brisel - totalno iznenadjenje, centar je kao grad liliputanaca sa fenomenalnim gradjevinama...i sve je tako cisto..
Madrid - specifican duh grada, ulice kao okupane suncem, energija na ulicama, ona prava, spanska iz filmova....
Atina - slaba sam na taj grad, tamo bih mogla da zivim, osecam ga kao drugu kucu...setala bih Plakom u predvecerje, svakoga dana, do kraja zivota i slusala "mekani" grcki jezik..
edit -kud zaboravih Rim i Amsterdam...prelepi gradovi, fenomenalna, a tako razlicita arhitektura...u Rim se mora otici da bi se osetila ta letnja svetlost na ulicama, da bi se upili mirisi, da bi se uzivalo u pogledima Italijana (ako ste zena, naravno :lol:)...ne vredi ga videti na slikama, nikako...
 
Poslednja izmena:
Prag - jednostavno najlepsi..
Madrid - fenomenal grad, opustenost na svakom koraku, klima, prava Spanija (za razliku od Barselone, koja je prelepa, ali za moj ukus previse komercijalizovana)
Atina - dovoljna je samo Plaka..
Firenca - ko je bio, zna da nema potrebe bilo sta napisati
Amsterdam
Berlin - grad sa dusom, za razliku od ostalih nemackih gradova...
 

Grad ROMANTIKE krije tajne, a iza najpoznatije ljubavne priče svih vremena krije se interesna enigma​

Italija ima mnoštvo neotkrivenih kutaka, fantastičnih predela i mesta koja ostavljaju bez daha. Ipak, bez obzira na to ogromno bogatstvo i bezbroj destinacija, postoji nekolicina gradova, kojima se mnogi turisti rado iznova vraćaju.
Jedan od tih gradova je i Verona, svetski poznata zahvaljujući Šekspiru i čuvenoj priči o Romeu i Juliji, zbog čega se i naziva "gradom romantike".
Budući da februar još uvek traje i da mesec ljubavi ne nosi ovaj epitet samo zbog Dana zaljubljenih, koji je za nama, već nekako ceo odiše romantikom i željom za idealnim provođenjem vremena sa voljenom osobom.
A ima li šta romantičnije od obilaženja grada romantike i otkrivanja njegovih tajni?!
Julijina kuća važi za najromantičniju na svetu i godišnje okupi na haljade turista, cena ulaznice je 6 evra i karte se kupuju samo onlajn, dok je ulaz u dvorište besplatan.

- Zbog Šekspirove verzije priče "Romeo i Julija", Verona je postala prestonica ljubavi, a kuća iz 13. veka okuplja na hiljade turista godišnje. Legenda ili je ovo zaista dom čuvene Julije?

Naime, država je kuću iz 13. veka, koja je nekada pripadala uglednoj porodici Kapuleti otkupila, restaurirala i pretvorila u muzej, a čuveni balkon je dodat u XX veku.


Julijin balkon je dodat u XX veku
Julijin balkon je dodat u XX veku Foto:Profimedia
Činjenica je da su postojale porodice Monteki i Kapuleti, da je pronađen čak i misteriozni sarkofag (koji je navodno pripadao Juliji) u manastiru, ali i da sve ovo nisu čvrsti dokazi koji potvrđuju da su Julija i Romeo postojali i da je ovo baš njena kuća.
Još jedna intrigantna stvar je u tome što niko od turista da se seti i potraži gde je kuća Romea, kada sam jednom prilikom pitao policajce za Romeovu kuću gledali su me u čudu odakle pa sad ovo, pokazivao na karti Verone da kao ta kuća postoji ali niko nije znao da takvo što postoji.
Uprkos tome ovo je i dalje jedna od najposećenijih atrakcija na svetu.
 
Stvarno NE ZNAM šta ljudi vide u tom Beču....?
Ako ga poredimo sa gradovima koji su gradjeni na sličan način, od istog naručioca, kao što su Prag i Budimpešta, ispada smešan, siv i pre svega dosadan....


prague-river-large.gif
PRAG



budapest.jpg
BUDIMPEŠTA

Beč je svetski centar muzike. Svetski centar muzeja. Ima ih bar 150. Svetski centar kulture. Je li treba još da nabrajam? Ne znam kako može biti dosadno.
 

Back
Top