najlepsi gradovi na svetu???

Hmm...Pariz je mnogo lep, ali brate treba ti sedam dana da ga obidješ....

Zato glasam za Rim. Sve je skoncetrisano na uskom prostoru, osim Vatikana.
I zastaje dah...


rome4.jpg
 
Najlepši grad... Mišljenja su ovde veoma podeljena... i svako ima pravo na svoje... ja poštujem mišljenja svakog od vas pa se nadam da ćete i vi poštovati moje.

Koji je grad za mene "number one" jasno se vidi iz mog nick-a i avatara... ne samo zbog NBA kluba Medžik za koji navijam, već i zbog mnogih drugih stvari... klima u tom gradu mi se recimo sviđa - maltene tokom cele godine leto... zatim puno zelenila, nije beton na sve strane kao u nekim američkim metropolama... grad nije čini mi se veći od Beograda... pa onda predivan vodeni park... i još mnogo toga... ako bog da, jednog dana ću živeti tamo.
 
Ne slažem se ni 1 %

Barcelona je grad sa dušom, a Madrid stecište narkomana i fudbalskih navijača, u najgorem smislu tog izraza.


450px-Barcelona_La_Sagrada_Famillia,_Nativity_Facade.JPG





Crkva Sagrada Famillia u Barceloni ima zanimljivu priču....
Arhitekta koji je gradio je umro pre završetka gradnje i nije ostavio nikakve nacrte i planove o gradnji. Tako da je crkva i do danas ostala nedovršena, a niko se kasnije nije usudio da nastavi gde je započeto iz straha od rušenja crkve....
 
:shock:
pa ljudi jel ste vi videli nesto od madrida kad tako pricate...
barcelona grad sa dusom...nije bas.... barcelona je grad sa gaudijevom dusom.da nije bilo gaudija bila bi samo jos jedan grad na mediteranu....grad bez posebnih specificnosti...ne volim kada specificnost grada cini jedan covek,a po meni je to upravo ono sto je tipicno za barcelonu,a obzirom da si stavio bas sagradu familiu verovatno i tebi...
madrid steciste narkomana? :? gde tacno si nasao tolike narkomane :?
 
Prosto mi izgleda neverovatno da skoro niko nije pomenuo Prag, za mene neponovljiv i najlepsi na svetu. Barsa mi je cigamala, glavna ulica sa petlovima i tezgama, Bec isuvise hladan, sterilan i prepun kojekakvog naseg olosa, Rim je lep ali nema tu dusu kao Prag. Grad Krf je isto lep, Venecija nista posebno, smrdi i ima pacova, Nica je jako lep i neobican grad, mada ne znam i koliko bezbedan. Ali najgori, najopasniji i najprljaviji za mene je Kairo.
 
Ima mnogo prelepih gradova ali meni top tri najlepsa grada na svetu su definitivno:

***Pariz, Rim i London*** :D

Pariz meni jedan od najlepsih gradova na svetu, grad svetlosti. Pariz je prelep grad predivna arhitektura, uredjeni parkovi, mnogo divnih mesta za videti i posetiti. Ajfelova kula, Muzej Luvr, Trijumfalna kapija, Notr-Dam i mnogi drugi kulturno-istoriski spomenici.
Obozavam da obilazim ovaj prelepi magicni grad.



Rim poznat i pod imenom Vecni grad, obozavam posecivati ovaj predivni grad jer je grad bogate historije, grad koji asocira na gladijatore, pastu, espreso...
Centar bogate anticke kulture od koje je ostalo mnogo spomenika do danasnjih dana a jedan od najvecih je svakako Koloseum.
Obozavam obilaziti prelepi grad Rim.


Prelepi Vatikan


Divni grad London, obozavam ga obilaziti.
Setnje Centralnim Londonom, Pikadili, Trafalgar skver, Kovent Garden, The Tower of London...



Meni su ova tri grada jedna od najlepsih na svetu. Obozavam ih jer imaju mnogo predivnih starih dvoraca koje ja obozavam da obilazim, arhitekture, shopping, hrana, sve je fenomenalno.
Ipak dva omiljena i najlepsa grada su mi Pariz i Rim, izmedju ova dva grada nikako nemogu da odlucim koji mi je bolji jer ih isto obozavam, a i London takodjer obozavam.
Gradovi koje najvise posecujem i obilazim.
:D
 

Back
Top