Reggae

Rege je zakon muzika... Najviše volim rep, a zatim ide rege! Black uhuru su odlični, marley je faca, mistic roots - čuo sam jednu pesmu "pass the marihuana"... i mnogo mi se sviđa...
 
ha!koji rege?onaj sto je svirao marley?ili onaj pre njega?
sa marleyom se pojavio rastafaracianism.(marley velicava crnacki narod)
onaj pre njega su slusali i hard modovi(prvobitni skinsi)
prvobitni rege je postao malo tvrdji i tako je nastao ska....
 
HeartEater:
ha!koji rege?onaj sto je svirao marley?ili onaj pre njega?
sa marleyom se pojavio rastafaracianism.(marley velicava crnacki narod)
onaj pre njega su slusali i hard modovi(prvobitni skinsi)
prvobitni rege je postao malo tvrdji i tako je nastao ska....
Samo par stvari da ti objasnim:
Prvo, kaže se Rastafarizam. Drugo, sa Marleyem se nije pojavio Rastafarizam, što je opet odlika tvog apsolutnog nepoznavanja pomenutog pokreta. Treće, time se ne veliča crnački narod, već se zahteva da mu se vrati samopouzdanje i osećaj ponosa, između ostalog...
Ako ćeš već da soliš pamet nekome, radi to kad imaš nešto da kažeš, ovako ispadaš idiot, a taj nazadni avatar te čini dvostrukim idiotom. Malo čitanja i upoznavanja, ako ništa muzičke, istorije ne bi ti bilo na odmet.

Inače, Reggae ne gotivim baš mnogo. Ne leži mi ni muzika ni način života. Naravno kao i svaki veći pokret Reggae je dao veliku gromadu inspiracije za celokupnu pop kulturu.
 
HeartEater:
prvobitni rege je postao malo tvrdji i tako je nastao ska....
nece biti.
originalni ska uopste nije "tvrd",jeste nastao kao fuzija regea i drugih pravaca,ali i tu postoje tri talasa - npr uporedi desmond dekker iz provg,madness ili bad manners iz drugog i neke aktuelnije bendove treceg talasa - spanskog ili engleskog govornog podrucja (ska-p npr) ,i onda opet razne varijacije na temu poput ska-punk i slicnih bendova npr sublime...
 
chao1.jpg
 
Slusam reggae vec nekoliko godina i dosta se interesujem i razumem za tu vrstu muzike.I onosto hocu da kazem jeste da je Marley bio muzicar za kojeg je vecina nas culo i ostavio je neizbrisiv trag uopste u covecanstvu.Bio je i vise od muzicara.Ono sto sam htela da kazem je da se jako malo ljudi interesuje za reggae i da je kod nas nedovoljno istrazen.Naravno,pored Marley-ja tu su i drugi predstavnici reggae,dub i roots zvuka... Dennis Brown , Gregory Isaac , Eek a mouse , Max Romeo , Burning Spear , Pablo Moses , Ranking Trevor , Black Uhuru , Prince Allah , UB40 i dr.
Zvuk jeste bitan ali bitna je i tematika pesama i te kako...
 

Back
Top