GINGIVITIS(upala desni)

Tachka

Aktivan član
Poruka
1.923
Interesuje me kako se leci upala desni. Ustanovljena mi je pre pola godine. Nisam bas dobro prala zube ni koristila konac.Pre 2 meseca mi je uklanjan kamenac sa zuba(kod privatne doktorke) ali od tada mi se cini da su mi desni omeksale(tj,da se gingivitis prosirio)iako od toga izadje ona zagadjena krv(od plaka)i trebalo bi da desni samim tim budu jace ali cini mi se da je kod mene suprotno.Pre 2 meseca pocela sam i da koristim gingival c posle svakog pranja zuba ali cini mi se da ni on ne pomaze...
DA LI NEKO MOZE DA MI DA NEKI KORISTAN SAVET KAKO DA OVO LECIM POSTO NE BIH DA DOGURAM DO PARADENTOZE!!! Bilo da je prirodni lek ili neki iz apoteke,radu bih cula nesto o njemu....
Unapred zahvalna
 
Pranje zuba posle svakog obroka basovom metodom, dakle cetkica pod uglom od 45 stepeni u odnosu na zube. Pola cetkice na decni pola na zub blago utrljas vlakna u prostor izmedju zuba i desni i onda vuces cekticu u pravcu rasta zuba. Posle toga operes grizne povrsine. Konac koristis posle zadnjeg obroka uvece i posle toga vise nema jela. Gingival C se koristi tako sto se sa njim izmasiraju desni i posle minimum podla sata nema jela, cak se i na ispira. Jos bolje ako pred spavanje namazes desni sa njim pa ti ostane celu noc. Jer pazi gde je zackoljica vecina ljudi opere zube uvece i kao oprali su zube, a onda se tokom noci dignu i pojedu nesto naravno vrate se u krevet neopranih zuba.

Ciscenje kamenca jedno u TRI MESECA, ultra zvukom. Pazi samo rucno ciscenje nije dovoljno. Mora i ultra zvukom.

E sada kod tebe vidim situacija je malo zajebana. Najpre treba da napravis snimak svih zuba, ortopan snimak da se vidi u kakvom su stanju zubi, da se vidi ima li dzepova, kolike su granulacije. Da se dobro i detaljno ocisti kamenac, dakle da se anestezija i onda se i rucno i ultrazvucno ocisti sve. Zatim da se svi dzepovi i prostori iskiretiraju dobro, u najmanju ruku a kod tezih slucajeva dolazi u obzir i rezanj operacija dakle to je da hirurg podigne desni i onda sve lepo ocisti, svu granulaciju, svo nekrozno tkivo, ciste do zdravog.

Dakle jedno dobro ciscenje kamenca i kiretiranje za pocetak pod anestezijom lokalnom naravno.
 
Na dalje. Treba da vidis sa svojim stomatologom , ili sa nekim drugim o antibiotskoj terapiji. Po pravilu se kada se gingivitis ne smanjuje posle ciscenja uvodi terapija Orvazilom D a nije lose i jos nekim antibiotikom u kombinaciji. Jer se sumnja na prisustvo bakterija koje izazivaju gingivitis. Posle toga ako ni to ne pomaze radi se krvna slika jer se sumnja na neko sistemsko oboljenje.

Prosto je neverovatno da ti to niko nije rekao. Da izvines malo i nestrucno.
 

Back
Top