Uznemirivanje suseda JEDNO PRAVNO PITANJE

Penzioner40

Početnik
Poruka
3
Uznemirivanje suseda JEDNO PRAVNO PITANJE

Obraćam se običnim ljudima i ljudima stručnjacima za pravna pitanja za mišljenje i savet u mome slučaju. Imam problem sa mojim susedom. Moj sused (komšija) u svom dvorištu drži pse koji po celoj noći laju. Moja žena i ja oči ne možemo da sklopimo.

Pitanje: Kako bih mogao suseda ubediti da zaključa pse ili da ih prevaspita ili ... šta?
 
Bilo kako bilo, nadam se da necete zvati sintere ili njima slicne "organizacije". Psi tu nisu nista krivi, vec gazde koje ih nisu lepo vaspitale, i nema potrebe da oni zbog toga ispastaju. Ne razumem samo kako komsijama ne smeta lavez? Za pocetak mozete da koristite cepove za usi(stvarno su dobri), mada znam da je smesno sto u rodjenoj kuci ne mozete normalno da spavate, al ja vas razumem, moj komsija iz stana do tako nocu testerise da se cuje u celom mom stanu. Ja sve mogu da tolerisem nocu, ma uz lavez bih zaspala ko klada, al hrkanje nikako. I koristim cepove, sta cu. Kad sam mu se pozalila, rekao mi je da stavim stiropor na zid. Ja??? Pa ne pravim ja buku!!! Tako da, ako popricate sa komsijom nemojte se cuditi ovakvim i slicnim komenatrima.
 
imaš pravni osnov da ga tužiš.......podnesi privatnu tužbu protiv...zapamti kako se zove.......
protiv prekomerne imisije....... tu nema zapravo nikakvog spora....sam postupak ne traje dugo, a ukoliko si u malom mestu...uskoro ćeš moći da mirno utoneš u naručje svoje žene...bez laveža komšijskih kerova....
pozdrav...
 
Da li ima neko za mene savet, da ne otvaram novu temu, a isto ne mogu da spavam. :-?
A radi se o klima uredjaju na obliznjem C-marketu koji je toliko bucan-i danju i nocu-da nam se cini da zivimo na aerodromu. :-?
Razgovarali smo sa njima i stalno nam obecavaju da ce to popraviti, ali prodjose godine i nista.

Cuftice mi na zalost ne mogu pomoci.
 
zar c-market nije koopio maxi?.............kako sam bistar....majko mila ( :

bilo bi jako dobro da još uvek nisu preuzeli tu prodavnicu......jer sve preuzete prodavnice renoviraju od poda do plafona...uklj. i nove klima uredjaje...
ima tih slučajeva.... čovek se preganjao sa c-marketom...još je njegov stan bio odmah iznad prodavnice....uz nesnosnu booku 24h...svi ti mnogobrojni uredjaji zrače...........trajalo je godinama...uz obećanja....sredićemo evo sutra...samo što nismo...i, ništa...na kraju je čovek odlučio da proda stan....teško to ide kad se ganjaš sa pravnim licem...ti ne možeš da pokreneš spor protiv prodavnice...već protiv cele kompanije.......a to traje beskonačno....
 
moonja:
imaš pravni osnov da ga tužiš.......podnesi privatnu tužbu protiv...zapamti kako se zove.......
protiv prekomerne imisije....... tu nema zapravo nikakvog spora....sam postupak ne traje dugo, a ukoliko si u malom mestu...uskoro ćeš moći da mirno utoneš u naručje svoje žene...bez laveža komšijskih kerova....
pozdrav...

možeš malo da pojasniš ovo? čisto iz radoznalosti pitam :razz: , nemam pse u komšiluku.
 
Pojasni i meni molim te. Preko puta kuce u kojoj zivim, zive ljudi koje nikako nisam vidjala ali zato u dvoristu imaju 3 psa koje vidjam i cujem svaki dan i noc. Da li ti ljudi povremeno tu stanuju a psi im cuvaju kucu ne znam, ali je nepodnosljivo pogotovu sto psi laju na svakog i sve sto prodje kroz ulicu. Ulica je sporedna, mala i svake veceri cim sunce zadje krecu moto trke. Od besnih i skupih motora do tomosa koji prave uzasnu buku. Prozor ne mozemo zatvoriti jer je jako vruce, pa tako ne spavamo sve dok svi ti motoristi ne odu u krevet. Uz to imamo i malu bebu koja takodje ne moze da spava od te buke. E sad, ne mogu ja ljudima da zabranim da voze motore kroz ulicu, ali voze ih jako brzo sto mislim da nije dozvoljeno s obzirom da je to sporedna gusto naseljena ulica. Sta da radim, da zovem policiju? Jedne veceri sam izasla na ulicu i posmatrala ih, to su isti momci nekih 5 motora koji se voze tamo-amo kroz ulicu, vozikaju se.
 
moonja:
zar c-market nije koopio maxi?.............kako sam bistar....majko mila ( :

bilo bi jako dobro da još uvek nisu preuzeli tu prodavnicu......jer sve preuzete prodavnice renoviraju od poda do plafona...uklj. i nove klima uredjaje...
ima tih slučajeva.... čovek se preganjao sa c-marketom...još je njegov stan bio odmah iznad prodavnice....uz nesnosnu booku 24h...svi ti mnogobrojni uredjaji zrače...........trajalo je godinama...uz obećanja....sredićemo evo sutra...samo što nismo...i, ništa...na kraju je čovek odlučio da proda stan....teško to ide kad se ganjaš sa pravnim licem...ti ne možeš da pokreneš spor protiv prodavnice...već protiv cele kompanije.......a to traje beskonačno....
Tako je moonjo, to je to.
Taj je definitivno moj komsija.
Jesu ih kupili, ali ove jos uvek nisu pretvorili u Maxi, i to nam je jedina nada, da ce ih renovirati i nama skratiti muke.
Ali to se vuce vec nekoliko godina.
Znaci, da tuzim Deltu, nema drugog resenja.
A mozda i ima. :evil:
 
pa nije to u direktnoj vezi sa samim psićima... to je tužba zbog pekomernog uznemiravanja.... ono je tog stepena da prevazilazi granice dozvoljenog.....koristi se samo u susedskim odnosima...kada se...na primer...sa komšijinog placa širi prekomerni smrad...kada isti kopa kanal..pa izazove da se otpadne vode iz njegovog stajnjaka slivaju na vaš plac.... kada drži prasiće tik uz vašu ofradu, u blizini spavaće sobe .........zbog prekomerne buke....ima radionicu iz koje se širi nesnosna buka...drži pse koji vas uznemiravaju......napravio je kafić koji radi cele noći..... znači, ovo je baš susdska tužba...najbolje da prvo porazgovarate sa komšom u duhu negovanja dobrosusedskih odnosa i miroljubive koegzistencije.........ako neće...podnesite ovu tužbu...njen cilj je povraćaj u predjašnje stanje........izaćiće neko na teren i naložiće uzurpatpru da prekine sa imisijama (smetnjama).............. možda zvuči pomalo neostvarivo... sad će on da skloni pse.... ali verujte da radi.......
 
Ja cu vam ispricati kako se ja borim protiv buke....

Imao sam jednog pekara odnosno njegovog dostavljaca koji je svako jutro donosio hleb u pridavnicu preko puta od mene. A inace zivim na prvom spratu, a ulica je mala, mozda 30m sirine od zgrade do zgrade. I lik je svako jutro donosio hleb, a kombi koji je vozio kao da uopste NIJE IMAO AUSPUH!!!

UZAS!!!

Kada prodje kroz ulicu prozori se tresu!!!! I takoujutru u 6 sati svaki dan. I ja popi3dim i jedno jutro odlucim da gadjam kombi vazdusnom puskom dok bude prolazio, u prozor. Pa ako to ne pomogne (a nisam ocekivao da hoce) da ponavljam par puta i ako to ne pomogne onda bih gadajo vozaca. Valjda bi se opametio...

I SAMO jednom sam roknuo dijabolu dok je odlazio, vec sutra je vozac dolazio to te prodavnice pod zaletom sa ugasenim motorom, hahaha, a kada je ostavio hleb, odlazio je jako lagano sa jedva pola gasa... :) Hehehe, ukapirao je posle prvog puta sta se desava (verovatno je unutra dobro cuo udarac dijabloe u staklo!) i vise ga nikada nisam cuo... :)

E onda, bio je drugi jedan pekar koji je vrlo bezobrazno pravio buku (lupao vratima turirao kamion...) kada je dolazio da ostavi hleb oko 5 sati. Kazem bezobrazno jer je radio svaki srugi dan, a kada nije radio, onaj drugi vozac je bio potpuno tih, znaci nisi ga cuo... E onda je taj bezobrzani vozac dobio par dijabola u ruku - nogu ;) i... Vise se nije cuo.

Cudo jedno.... :)
 
Mackic:
A koliko tacno ima pasa? I da li se zna zbog cega laju? Jesi li porazgovarao sa komsijom o tome? Sto ne pitas njega kako on spava nocu?

Evo, odgovora na pitanja:
Do nedavno komšija je imao dva velikog psa sa bogatim glasnim žicama. Sada je nabavio još 4 (četiri) psa koji su sada stvorili ceo "orkestar za koncert". A zašto psi laju? Neki psi laju zato što su gladni na svakoga, koji prolaze ulicom, čak i na ptice. Ali ovi psi ne laju zato što su gladni, nego oni imaju svoj termin za "koncert" To bude u ranu zoru, kada bi čovek najsladje spavao. Dva psa počinju lajati a svi psi u okolini odgovaraju na lavež. Lavež od okolnih kerova slabije se čuje, to bi se moglo podneti. Nego komšijski psi nastave svoju "pesmu" i to traje sve do jutra.

Moja žena je razgovarala sa komšijom i konkretno ga je zamolila da učini nešto sa psima jer se to više ne može izdržati. Komšija se zbog toga naljutio i nazivao je moju ženu kurvom i izrazio besno čudjenje "...zašto se drugi ne žale zbog psećeg laveža, samo ona?"
Verovatno svi znaju da bi postali "*****" kada bi se žalili. Pa se ustručavaju. A kako može komšija da spava pored tolikog laveža - to je stvarno dobro pitanje.
 
Penzioner40:
Evo, odgovora na pitanja:
Do nedavno komšija je imao dva velikog psa sa bogatim glasnim žicama. Sada je nabavio još 4 (četiri) psa koji su sada stvorili ceo "orkestar za koncert". A zašto psi laju? Neki psi laju zato što su gladni na svakoga, koji prolaze ulicom, čak i na ptice. Ali ovi psi ne laju zato što su gladni, nego oni imaju svoj termin za "koncert" To bude u ranu zoru, kada bi čovek najsladje spavao. Dva psa počinju lajati a svi psi u okolini odgovaraju na lavež. Lavež od okolnih kerova slabije se čuje, to bi se moglo podneti. Nego komšijski psi nastave svoju "pesmu" i to traje sve do jutra.

Moja žena je razgovarala sa komšijom i konkretno ga je zamolila da učini nešto sa psima jer se to više ne može izdržati. Komšija se zbog toga naljutio i nazivao je moju ženu kurvom i izrazio besno čudjenje "...zašto se drugi ne žale zbog psećeg laveža, samo ona?"
Verovatno svi znaju da bi postali "*****" kada bi se žalili. Pa se ustručavaju. A kako može komšija da spava pored tolikog laveža - to je stvarno dobro pitanje.

Prijatelju kupis kutiju petardi 150 din 100 komada. Ili bolje par onih dinamitara sto se kaze. Kad krene da laju bacis im jednu dinamitaru ili 5 - 6 ovih obicnih. Par puta ce da se prepadnu od pucnjave posle ce prestati da laju kad ukapiraju da se za svaki lavez da puca.
 
Penzioner40:
Evo, odgovora na pitanja:
Do nedavno komšija je imao dva velikog psa sa bogatim glasnim žicama. Sada je nabavio još 4 (četiri) psa koji su sada stvorili ceo "orkestar za koncert". A zašto psi laju? Neki psi laju zato što su gladni na svakoga, koji prolaze ulicom, čak i na ptice. Ali ovi psi ne laju zato što su gladni, nego oni imaju svoj termin za "koncert" To bude u ranu zoru, kada bi čovek najsladje spavao. Dva psa počinju lajati a svi psi u okolini odgovaraju na lavež. Lavež od okolnih kerova slabije se čuje, to bi se moglo podneti. Nego komšijski psi nastave svoju "pesmu" i to traje sve do jutra.

Moja žena je razgovarala sa komšijom i konkretno ga je zamolila da učini nešto sa psima jer se to više ne može izdržati. Komšija se zbog toga naljutio i nazivao je moju ženu kurvom i izrazio besno čudjenje "...zašto se drugi ne žale zbog psećeg laveža, samo ona?"
Verovatno svi znaju da bi postali "*****" kada bi se žalili. Pa se ustručavaju. A kako može komšija da spava pored tolikog laveža - to je stvarno dobro pitanje.
Moj prijatelj kaze da po zakonu mozes u svom dvoristu ili stanu drzati dva psa a preko toga da ih mozete prijaviti.
 

Slične teme


Back
Top