SEKTE

Ha, ha, sutnes im malo kavez... Nego, nisu se javili oni na koje sam mislio. Javljaju se oni sa mizernom savescu. 64 dinara, 8, 0 dinara... Lepe sume samo i dalje ne znam o cemu je rec. Skrtare, stipse, postacete manji od mobilnih telefona, mikrocipova. Koliko miliona su vasi stari oteli posle 1945 i tokom " danasnjice ", koliko je sledeca generacija boljsevika, bezboznika ili kako god vec hocete iznela devedesetih a ciji ste vi verni naslednici, koliko su iznele sekte na koje ne date rec da se kaze a koliko je novca uslo u ovu zemlju da bi vi groktali zadovoljnih guzicca protiv crkve i naroda od kojih ste srecom otpali. Prokleti geni, prokleta loza ili zli rod kako kaze Sveto Pismo. Vi ste kukolj i sa vama treba kao sa kukoljom. I naravno, treba vam oteti tih 64 ( da zaokruzimo na 70 ) dinara.
 
@autor teme

prouci postove King-a, koji tako brani svoju sektu, i imaces uvid u to kako rade sekte. evo jednostavnih principa

1) otmi.
2) uzmi.
3) trazi jos.
4) trazi jos.
5) trazi jos.
 
Nije to sekta, mislim da si ucen toliko. Nikad mi nije niko trazio, uzeo osim ono sto sam dobrovoljno dao. Niko nije tebi uzeo niti si ti dao. Nikada Hristos nije zapovedio nikakvo otimanje ili uzimanje osim zna se od koga i na kakav nacin. Svi znamo da je Hristosa izdao upravo onaj koji je tajno skupljao i cuvao novac, koji je skrtario cak i na ulju kojim je zena mazala Hrista i koji je sa 30 srebrnjaka ( ne 64 dinara ) imao mnogo vece planove nego vi. Otpao si od crkve, od Hrista i sada ti samo ostaje da pljujes, rigas i cekas ono sto sledi.
 
King 7:
Nije to sekta, mislim da si ucen toliko. Nikad mi nije niko trazio, uzeo osim ono sto sam dobrovoljno dao. Niko nije tebi uzeo niti si ti dao. Nikada Hristos nije zapovedio nikakvo otimanje ili uzimanje osim zna se od koga i na kakav nacin. Svi znamo da je Hristosa izdao upravo onaj koji je tajno skupljao i cuvao novac, koji je skrtario cak i na ulju kojim je zena mazala Hrista i koji je sa 30 srebrnjaka ( ne 64 dinara ) imao mnogo vece planove nego vi. Otpao si od crkve, od Hrista i sada ti samo ostaje da pljujes, rigas i cekas ono sto sledi.

Zavisi šta podrazumevaš pod crkvom, i šta pod "otpadanjem" od iste.
 
Obersturmfuehrer:
ko je mene pitao hocu li da placam prilog za hram svetog save?
hm?
ko?




ne brini, ja sam neki budista ili pagan, ne cekam ja to, ja cekam nesto drugo :)
Hram je tu, ti si tu i ako ti s ne svidja pravoslavlje i hramovi idi tamo gde mislis da ti je mesto. Ovde su oni bili pre tebe i mene i bice i dalje.
 
King 7:
Hram je tu, ti si tu i ako ti s ne svidja pravoslavlje i hramovi idi tamo gde mislis da ti je mesto. Ovde su oni bili pre tebe i mene i bice i dalje.

sta se pravis lud?

Ko me je pitao da li cu da dajem prilog?
Niko me nije pitao, a pare su uzimali.
dakle, komentar?
 
Obersturmfuehrer:
sta se pravis lud?

Ko me je pitao da li cu da dajem prilog?
Niko me nije pitao, a pare su uzimali.
dakle, komentar?
A sto si dao? U stvari, ima da das i te kako pa ces nauciti kako to rade Austrijanci, Amerikanci i drugi koje sam pominjao pa ces posle shvatiti zasto su civilizacija a mi nismo dok ima koji postavljaju takva pitanja. Kakva pitanja postavljate tako i radite, takvi ste u stvari.
A zasto nisi nikad kritikovao otimacinu i pljacku tvojih starih i tvojih duhovnih saboraca u raznim sektama? Oko 64 din. pravih pricu? Hvatam sebe kako gubim vreme u ovakvim razgovorima.
 
King 7:

zato sto ne mozes da posaljes pismo a da ne platis harac kao doprinos za hram.

King 7:
U stvari, ima da das i te kako

kao sto sam rekao - dobro organizovana sekta.

King 7:
A zasto nisi nikad kritikovao otimacinu i pljacku tvojih starih i tvojih duhovnih saboraca u raznim sektama? Oko 64 din. pravih pricu? Hvatam sebe kako gubim vreme u ovakvim razgovorima.

ko kaze da nisam?
gresis sine, mnogo gresis.
a pravicu pricu i od jednog dinara, jer je uzimanje para bez dozvole vlasnika kradja i otimacina.
 
King 7:
Stvarno ne zelim da odgovaram na ovakvo pitanje. Zar ne znas sta je zajednica u Hristu?

Znam šta je religija, znam šta je vera.
I znam šta je institucija.

Nema potrebe da se braniš ako te nisam napala - samo sam postavila pitanje. :wink:
Nadam se da je dozvoljeno ... mislim, na forumu smo i to ...
:-D
 
King 7:
Ha, ha, sutnes im malo kavez... Nego, nisu se javili oni na koje sam mislio. Javljaju se oni sa mizernom savescu. 64 dinara, 8, 0 dinara... Lepe sume samo i dalje ne znam o cemu je rec. Skrtare, stipse, postacete manji od mobilnih telefona, mikrocipova. Koliko miliona su vasi stari oteli posle 1945 i tokom " danasnjice ", koliko je sledeca generacija boljsevika, bezboznika ili kako god vec hocete iznela devedesetih a ciji ste vi verni naslednici, koliko su iznele sekte na koje ne date rec da se kaze a koliko je novca uslo u ovu zemlju da bi vi groktali zadovoljnih guzicca protiv crkve i naroda od kojih ste srecom otpali. Prokleti geni, prokleta loza ili zli rod kako kaze Sveto Pismo. Vi ste kukolj i sa vama treba kao sa kukoljom. I naravno, treba vam oteti tih 64 ( da zaokruzimo na 70 ) dinara.
dechko,
mojih 64 dinara kojih necu da dam tvojoj sekti!
zaebi partizane, papu, masone, marsovce... MOJIH 64 koje mi je otela sekta!

a lepo si objasnio dechku kako to rade sekte 8)
ziv si primer
 
King 7:
Nije to sekta, mislim da si ucen toliko. Nikad mi nije niko trazio, uzeo osim ono sto sam dobrovoljno dao. Niko nije tebi uzeo niti si ti dao. Nikada Hristos nije zapovedio nikakvo otimanje ili uzimanje osim zna se od koga i na kakav nacin. Svi znamo da je Hristosa izdao upravo onaj koji je tajno skupljao i cuvao novac, koji je skrtario cak i na ulju kojim je zena mazala Hrista i koji je sa 30 srebrnjaka ( ne 64 dinara ) imao mnogo vece planove nego vi. Otpao si od crkve, od Hrista i sada ti samo ostaje da pljujes, rigas i cekas ono sto sledi.

nije otpao od sekte
nikad nije ni bio u tvojoj sekti


KOJA OTIMA LJUDIMA PARE JAVNO, I JOSH IH OSUDJUJE SHTO NE CUTE O TOME! 8)

uzeo je neko, samo tako je uzeo!
 
King 7:
A sto si dao? U stvari, ima da das i te kako pa ces nauciti kako to rade Austrijanci, Amerikanci i drugi koje sam pominjao pa ces posle shvatiti zasto su civilizacija a mi nismo dok ima koji postavljaju takva pitanja. Kakva pitanja postavljate tako i radite, takvi ste u stvari.
A zasto nisi nikad kritikovao otimacinu i pljacku tvojih starih i tvojih duhovnih saboraca u raznim sektama? Oko 64 din. pravih pricu? Hvatam sebe kako gubim vreme u ovakvim razgovorima.

mi kakvi smo... :D

ju-hu... LO-PO-VE :D

od dinar bre ima da pravim prichu, DRUMSKI RAZBOJNIKU!
 
Obersturmfuehrer:
zato sto ne mozes da posaljes pismo a da ne platis harac kao doprinos za hram.



kao sto sam rekao - dobro organizovana sekta.



ko kaze da nisam?
gresis sine, mnogo gresis.
a pravicu pricu i od jednog dinara, jer je uzimanje para bez dozvole vlasnika kradja i otimacina.

banditi, obere, BANDITI 8)

otme ti pare pa te josh pljuje!


niko me nije na forumu iznerviro ko Gljiva svojom bezobraznoscu u onom postu!

al... to govori o njima 8)
 
King 7:
da bi vi groktali zadovoljnih guzicca protiv crkve i naroda od kojih ste srecom otpali. Prokleti geni, prokleta loza ili zli rod kako kaze Sveto Pismo. Vi ste kukolj i sa vama treba kao sa kukoljom. I naravno, treba vam oteti tih 64 ( da zaokruzimo na 70 ) dinara.

"A ja vam kazem da ce svaki koji se gnjevi na brata svojega ni za sto, biti kriv sudu; a ako li ko rece bratu svojemu : raka ! bice kriv skupstini ; a ko rece: budalo ! bice kriv paklu ognjenom.”

Sveto Jevandjelje po Mateju
 
Obersturmfuehrer:
ko je mene pitao hocu li da placam prilog za hram svetog save?
hm?
ko?

I ja sam bio sokiran , ali to je stvar drzavne administracije i politickih igara.

Oni bacaju nase pare na mnogo gore stvari, ali niko se ne buni,

sve je dobro podmazno, interes je rec koju svi razumeju

zivela demokratija
 
alles_gut:
"A ja vam kazem da ce svaki koji se gnjevi na brata svojega ni za sto, biti kriv sudu; a ako li ko rece bratu svojemu : raka ! bice kriv skupstini ; a ko rece: budalo ! bice kriv paklu ognjenom.”

Sveto Jevandjelje po Mateju
A jeli ovaj gnev ni za sto? Jeli receno " ne bacaj bisere pred svinje"? Jeli pomenut " Zli porod "? Jeli zapovedjeno da se sa bezboznicima ne seda za sto da se jede? Da si bolje citao procitao bi nesto o kukolju i zitu, nadutim umovima, zverima i ovcama i da ne nabrajam. Procitaj na kraju ko rece sta kome bratu ovde pa ces znati i onu: " primicete uvrede zbog imena mojega" i onu: " ako vas omrznu znajte da su mene omrzli pre vas ".
 
Da dodam jos na temu Austrije i poreza na crkvu: SPC koja tamo ima status crkve takodje prima novac od poreza koji se ubire od gradjana odnosno - Svaba, nasih tradicionalnih neprijatelja. Sitne, skrte boljsevicke dusice kojima vecini nije ni mesto u Beogradu a koje se busaju zbog 64 dinara ovo ne mogu da shvate. Nije siromah onaj koji nema nego onaj koji ne daje, takva sirotinja je najveca guba za drzavu. Ovde se hvala Bogu narod sve vise vraca veri ( kako - tako ) i sve je vise naroda po manastirima i crkvama kada su veliki praznici pa se tako " iskonska vera " vasih starih okorelih ********* sama ukinula i opovrgla. Ono sto je bilo bice i dalje a sve sto ste ucinili tokom zadnjih nekoliko decenija koje su vam date kao i ovom hulom koja je obican jad u samome besu je da ste sami na neki svoj nacin dokazali da je vera neunistiva jer vase prolazi a vi propadate i za vama ne ostaje nista osim pustosi jer ste i sami pustos.
 
Elle_77:
Znam šta je religija, znam šta je vera.
I znam šta je institucija.

Nema potrebe da se braniš ako te nisam napala - samo sam postavila pitanje. :wink:
Nadam se da je dozvoljeno ... mislim, na forumu smo i to ...
:-D
Ok, nisam razumeo. Mozda nije tema za ovakav razgovor, ovde bi psi da rastrzu pa ne bih bacao pred njih nista sto nije njihovo. Zajednistvo u Hristu je prvi zavet Hristov posle vaskrsnuca, crkva kojoj je Hristos postavio temelje i koja je jedina Bozija institucija na zemlji u kojoj vladaju pravila kojima se oni koji su krsteni i koji veruju u Hrista Bozijeg sina potcinjavaju. Sam osecaj zajednistva vlada medju istinskim Hriscanima a koje se opet temelji na milosrdju, ispomaganju materijalnom i duhovnom jacanju.
 
druze, postoje ljudi koji propovedaju Sveto pismo ljubavlju a postoje i oni koji ga propovedaju mrznjom. Sta mislis da li je ovakav tvoj govor - govor ljubavi?

(45) Isus reče: "Ne bere se grožde s trnja, niti se beru smokve s gloga, jer oni ne donose ploda. 41 [Jer do]bar čovjek iz svojega blaga iznosi dobro; zao čovjek zlo iznosi iz svojega blaga, koje mu je u srcu, i govori zle riječi, jer iz obilja srca iznosi zlo."

evandjelje po Tomi
 
King 7:
a koje se busaju zbog 64 dinara ovo ne mogu da shvate

ti ocigledno ne umes da shvatis pojam privatnog vlasnistva.
te pare su MOJE i ja se pitam kako cu da ih trosim, posto sam ih ja zaradio.
ti si ili neki LOPOV ili nasledio pare od roditelja, i normalno da te boli uvo, i normalno da ne znas sta je tvoje, sta si zaradio, a sta ti je palo sa neba....
 

Back
Top