CD pesme na audio kasetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.699
Наслов све каже, како да пребацим музику са компјутера на аудио касете? Имам гомилу песама од Баје Малог Книнџе које би хтео да слушам у ауто-касетофону.
 
Uzmes odgovarajuci koaksijalni kabl i jedan kraj stavis u izlaz zvucne karte a drugi u ulaz nekog kaset - deka. Kabl bi trebao imati na jednom kraju ( onom koi stavljas u zvucnu kartu ) mali dzek - bananu a na drugom 2 cinca koji idu u cinc ulaz na deku. Pre snimanja prvo podesis nivo snimka ( jacinu ) tako sto ces pustiti muziku na kompu, dek staviti na pauzu i pomerati potenciometar sve dok ti VU metri ne dodju do 0 Db ili maksimalno +3 Db. Ne bi smelo vise mada mnogima ne predstavlja problem. Posto ces slusati na auto kasetofonu nemoj snimati na Dolby-ju ( verovatno je i rastelovan pa ti ne bih preporucio da snimas na Dolby uopste ).
 
Ма имам ја Sony CFD121 CD-радио-касетофон али ми је црко CD, а у касети оно што снима не ваља. Тако да ми једино преостаје да однесем код другара који се професионално бави тиме.

Него... колико песама може да стане на празну аудио касету, нисам их одавно куповао па претпостављам да имају оне од 60 мин и 90? Пошто су иначе.

П.С Хвала King7 на детаљном одговору.
П.С.С а хвала и Павлу и Купусуделикту, заебантима :-))
 
Не узнемираваш ме. Чувај се и ти. А ја ћу да попијем у суботу када буде финале у фудбалу против Холандије. ТВ на терасу, гајба пиве, добро друштво... А у полувремену распалим 3 песме од Баје :-)

Ево отишли смо у OFF topic.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top