albanska Srbija

astroogisha

Obećava
Poruka
65
Jedan od argumenata u prilog nezavisnost Kosova jestw cinjenica da u suprotnom u Srbiji ostaje oko 1 800 000 (racunajuci i Albance iz drugih delova) nelojalnog albanskog stanvonistva. Po toj racunici albanski jezik bi, kao i u Makedoniji, ubrzo postao sluzbeni. Jos strasnija su predvidjanja da bi za 50 godina Albanci bili brojno izjednaceni sa Srbima zbog cega bi mogli da dobiju i konstitutivnost. Kontra argumenti su da natalitet nije konstanta (sto je tacno), ali i da Srbija i Kosovo imaju evropsku budocnost bez granica sto znaci da ce Albanci, ukoliko to zele, moci da uzurpiraju, ne samo Srbiju, vec i sve ostale zemlje u okruzenju. Kako se odnositi prema ovom problemu?
 
astroogisha:
Jedan od argumenata u prilog nezavisnost Kosova jestw cinjenica da u suprotnom u Srbiji ostaje oko 1 800 000 (racunajuci i Albance iz drugih delova) nelojalnog albanskog stanvonistva. Po toj racunici albanski jezik bi, kao i u Makedoniji, ubrzo postao sluzbeni. Jos strasnija su predvidjanja da bi za 50 godina Albanci bili brojno izjednaceni sa Srbima zbog cega bi mogli da dobiju i konstitutivnost. Kontra argumenti su da natalitet nije konstanta (sto je tacno), ali i da Srbija i Kosovo imaju evropsku budocnost bez granica sto znaci da ce Albanci, ukoliko to zele, moci da uzurpiraju, ne samo Srbiju, vec i sve ostale zemlje u okruzenju. Kako se odnostit prema ovom problemu?

naravno o tome večina ne razmišlja...
al vjerujem da će SRSovci i nać rešenje i za taj problem :lol:
 
nikolo_paganini:
Onako kako je se odnosio Slobodan Milosevic,Knez Lazar,Milos Obilic,RAtko Mladic,Radovan Karadzic i veruj mi nece se desiti nista od ovoga sto si ti napisao

Izbaci leba ti Slobodana Milosevica, i eto mozda jednog resenja.
Malo neverovatnog al eto. Ne spada Cobi tu, veruj mi.
 
nikolo_paganini:
Onako kako je se odnosio Slobodan Milosevic,Knez Lazar,Milos Obilic,RAtko Mladic,Radovan Karadzic i veruj mi nece se desiti nista od ovoga sto si ti napisao
I ja mislim da je to jedno od mogucih resenja, ali ne treba gubiti iz vida i da smo takvim resavanjem problema mi bili na gubitku. Mozda bi trebalo da preusmerimo snage na borbu protiv bele kuge i neku vrstu fekundizma (fekundizam=politika svesnog promovisanja visoke stope nataliteta među pripadnicima svoje verske i/ili etničke grupe zarad uvećanja sopstvene brojnosti u odnosu na druge grupe).
 
astroogisha:
Jedan od argumenata u prilog nezavisnost Kosova jestw cinjenica da u suprotnom u Srbiji ostaje oko 1 800 000 (racunajuci i Albance iz drugih delova) nelojalnog albanskog stanvonistva. Po toj racunici albanski jezik bi, kao i u Makedoniji, ubrzo postao sluzbeni. Jos strasnija su predvidjanja da bi za 50 godina Albanci bili brojno izjednaceni sa Srbima zbog cega bi mogli da dobiju i konstitutivnost. Kontra argumenti su da natalitet nije konstanta (sto je tacno), ali i da Srbija i Kosovo imaju evropsku budocnost bez granica sto znaci da ce Albanci, ukoliko to zele, moci da uzurpiraju, ne samo Srbiju, vec i sve ostale zemlje u okruzenju. Kako se odnostit prema ovom problemu?

Ја бих то овако уредио:

У Србији не би био ни један Албанац већ Србијанци Албанског порекла и Срби
Право гласа имају само пуноправни грађани а то значи:
- да су у претходних пет година редовно плаћали порез
- да су положили Српски језик и књижевност
- да су положили Савремену историју Србије.

На гласање се излази са гласачком картом коју добијеш ако си:

- положио Српски и историју
- доказом да си у претходних пет година плаћао порез

Српски парламент имао би два дома
-доњи у којем су представници грађана Србије и за који сви имају право гласа
-горњи који има право вета на све законе и кроз који морају да прођу сви предлози закона, а чије посланике, сенаторе имају право да гласају сви који су најмаље 15 година пуноправни држављани Србије

За председника Србије имају право гласа сви држављани који су рођени као држављани Србије и никада нису имали прекид у држављанству, тј нису имали документа издата од других органа сем органа Србије.
:)
 
astroogisha:
I ja mislim da je to jedno od mogucih resenja, ali ne treba gubiti iz vida i da smo takvim resavanjem problema mi bili na gubitku. Mozda bi trebalo da preusmerimo snage na borbu protiv bele kuge i neku vrstu fekundizma (fekundizam=politika svesnog promovisanja visoke stope nataliteta među pripadnicima svoje verske i/ili etničke grupe zarad uvećanja sopstvene brojnosti u odnosu na druge grupe).

Tacno tako. Ne trebaju nam vise ratovi i razaranja jer jos jedan rat i nema nas vise.
Nego sad pamet u glavu, a borba drugim sredstvima.
 
@Alekasandar3

Hahahaha, nije losa ideja! To se zove asimilacija i kopirani USA sistem, koji, ruku na srce nije los!
Samo, za sprovodjenje ovoga u delo treba nam:
1. ekonomska zavisnot drzava u regionu;
2. jaka valuta;
3. jaka i nezavisna vojna industrija;
4. jeftino gorivo;
5. stars & stripes ;-)

P.S.
Zaboravio sam da ne bi bilo lose imati i satelite za nadziranje suseda (sto uopste nije losa ideja). Sun Tzu rece, "ako neces rat, spremaj se za njega"
 
tokyo:
nema potrebe

imate i vi svoje u RS (aktere Srebrenice) a i nešto i iz Matice (aktere Ovčara, Kosovo)....

Pa slabo je to.Vidis da je KiM puno siptara,u Srebrenici muslimana...znaci ili to nije tacno ili su veoma slabo radili taj posao.
Hrvati su ipak profesionalci kad je u pitanju klanje,silovanje,masakriranje,genocid i etnicko ciscenje.Pa cak su se i Nemci cudili i zgrazavali sta su Hrvati radili). Ovi sto vode Srbiju da su pametni trebali bi dobro da se otvore za neke extra plate za Hrvate i da ih dovedu na KiM da odrade posao koji najbolje znaju.Za par meseci siptara ne bi bilo.Takodje uz Hrvate treba dovesti i predstavnike katolicke crkve koji su isto dobri u tom poslu.
 
PACOVI su zivotinje koje se kote brze od bilo koje druge vrste na planeti pa cak i od albanaca,ali nikada nece vladati istom.Ljudi se protiv takvih stetocina i glodara bore otrovima i i drugim sredstvima.Statisticki gledano pacovi bi mogli toliko da se nakote da bi u jednom trenutku moglo{ako i nije} da ih bude vise od ljudi.,?? bas kao sto kazes za albance,ali nista od toga,statistika statistika.......
 
astroogisha:
Jedan od argumenata u prilog nezavisnost Kosova jestw cinjenica da u suprotnom u Srbiji ostaje oko 1 800 000 (racunajuci i Albance iz drugih delova) nelojalnog albanskog stanvonistva. Po toj racunici albanski jezik bi, kao i u Makedoniji, ubrzo postao sluzbeni. Jos strasnija su predvidjanja da bi za 50 godina Albanci bili brojno izjednaceni sa Srbima zbog cega bi mogli da dobiju i konstitutivnost. Kontra argumenti su da natalitet nije konstanta (sto je tacno), ali i da Srbija i Kosovo imaju evropsku budocnost bez granica sto znaci da ce Albanci, ukoliko to zele, moci da uzurpiraju, ne samo Srbiju, vec i sve ostale zemlje u okruzenju. Kako se odnositi prema ovom problemu?
Nema 1800000 Shiptara na KiM. Pre ratova je bilo oko 1 200 000 (realno stanje). Mnogi su emigrirali u zemlje EU poslednjih godina a neki su se ubacili iz Albanije (manji broj), tako da ih danas sigurno nema vise od tog broja. Samim tim i realni podaci o natalitetu su znatno umereniji od ranije prikazivanih.
U ostatku Srbije ima ih svega 0.82% tj. oko 60000. U granicnim oblastima 2/3 od tog broja.
Uostalom ni srpska strana ne trazi da Shiptari na KiM budu integrisani u parlamentarni sistem Srbije, obzirom da im se nudi sustinska autonomija.
Samo traze istu takvu autonomiju za srpske oblasti u odnosu na Albansku vlast na KiM.
 
Torrente BG:
Pa uzecemo Hrvatski sistem.Mozda bi cak mogli i da angazujemo hrvatsku radnu snagu da to odradi posto ste u svetu najpoznatiji etnicki cistaci.

Baš tako... :?

Jes' da im pismenost nije jača strana i da ovi koji krstare ovuda mešaju Č i Ć...i DZ i DJ , što je svojstveno muslimanima iz BiH...al hajde da se pravimo da im verujemo da su iz Hrvatske...cccc :roll: :lol:
 
SANDRINAbg:
Baš tako... :?

Jes' da im pismenost nije jača strana i da ovi koji krstare ovuda mešaju Č i Ć...i DZ i DJ , što je svojstveno muslimanima iz BiH...al hajde da se pravimo da im verujemo da su iz Hrvatske...cccc :roll: :lol:


ih..vidi nje...zato ja pisem sve sa ccccccc......pa nemam problema... :lol:

necu....mekano c
hocu....jos mekse
trcim....tvrdo
nikako da zbrisem....ni jedno c
stizu me stalno likovi tamni...ni jedno c
krcim put osmijehom....tvrdo c
biram suncanu stranu....tvrdo c
:lol: :lol: :lol: :lol:
 
hijenaa:
Nema 1800000 Shiptara na KiM. Pre ratova je bilo oko 1 200 000 (realno stanje). Mnogi su emigrirali u zemlje EU poslednjih godina a neki su se ubacili iz Albanije (manji broj), tako da ih danas sigurno nema vise od tog broja. Samim tim i realni podaci o natalitetu su znatno umereniji od ranije prikazivanih.
.

To je jos jedna olaksavajuca okolnost. Naime, i pored toga sto su apsolutno za nezavisnost, veliki deo mladih ljudi albanske nacionalnosti u opste ne razmislja da ostane na Kosovu. Pogotvo odlaze sa Kosova oni koji se opredeljuju za obrazovanje i akademsku buducnost.
 
otkacena slavonka:
ih..vidi nje...zato ja pisem sve sa ccccccc......pa nemam problema... :lol:

necu....mekano c
hocu....jos mekse
trcim....tvrdo
nikako da zbrisem....ni jedno c
stizu me stalno likovi tamni...ni jedno c
krcim put osmijehom....tvrdo c
biram suncanu stranu....tvrdo c
:lol: :lol: :lol: :lol:

Pa ti si pismena...u to nikada ni nisam sumnjala... :wink: :lol:
 
180px-Kosova-map.png

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:......
 

Back
Top