Хидро колон терапија: за и против

Citala sam neki tekst o hidrokolon terapiji gde je dr Jagoda Jorga negativno reagovala na tu metodu (mislim da je rekla da je to nevidjena glupost - parafraziram) jer se navodno creva na taj nacin oslobadjaju i "dobrih" bakterija koje su neophodne za kvalitetno varenje hrane.

Slicno sam cula i od jedne osobe koja se vrlo uspesno bavi alternativnom medicinom.

Sa druge strane sam imala prilike da cujem (preko prijatelja prijatelja) da su utisci pozitivni.

E, sad, sta je istina...

Bilo bi lepo kada bi se javio neko ko se podvrgao ovoj metodi da podeli svoja iskustva sa nama
 
koliko sam citala odradi se tretman od valjda pet i ide se svaki drugi dan.i to je kao to.navodno je dobro zbog preciscavanja creva,skidanja naslaga,za mrsavljenje,oslobadjanje od naduvenosti i td.da ne dubim.ali to svaki dan pa u nedogled i jos nekoliko puta dnevno..malo mi to uvrnuto.koliko moze da bude zdravo?
doktorka internista koju znam je naglasila da se ni slucajno ne ide na taj tretman.zar nisu bolji neki prirodni laksativi i promena ishrane,malo fizicke aktivnosti.
 
Pa, zdrav život - naravno da je bolje i za to nema zamene ...
Ali u današnjim uslovima - po gradovima, sa smogom, zagađenošću, industrijskom hranom, aditivima, konzervansima - da ne pominjem kafu, pušenje, alkohol i ostale loše navike - u stvari ne možeš da izbegneš otrove, kancerogene ...

Ne znam, ja sam čula da je Ok i dobro za čišćenje organizma, da smanjuje rizik od oboljenja tipa kancera - naročito debelog creva, itd itd ... ali pitanje je koliko je to zaista tako a koliko je do marketinga ... Ako malo obratite pažnju, svakojake džidža-bidže i brzopotezni tretmani "smanjuju rizik" od ovog ili onog - a koji rizik povećavaju ? That is the question ...
 
Najbolja stvar za takvo prociscavanja je limfna drenaza!!!! Ako se radi kako treba, a kod nas postoje mesta na kojima se radi (ne svuda, dobro se raspitajte), prati prirodnu peristaltiku debelog creva (i tankog) i daje najbolje i najzdravije rezultate. Bez hemikalija i lekova i neprirodnog ubrizgavanja tecnosti u suprotnom smeru od prirodnog kretanja sadrzaja u debelom crevu!!! Cisto mehanicka metoda i radi se na stomaku. Osnovna mana hidrokolon terapije je upravo to, ubrizgavanje tecnosti u smeru u kojem ne treba :) To cak remeti prirodni "ritam" peristaltike debelog creva. Limfna drenaza moze da se radi svaki drugi dan opushteno i nalik je masazi stomaka, tj. moze da bude vrlo prijatna. Sluzi izbacivanju stetnih materija iz organizma, a ako se radi na celom telu, ne samo na stomaku, pomaze izbacivanju toxina iz celog tela, tj. potpomaze i gubitak tezine.
 
Elle_77:
To nije moda nego opsesivno-kompulzivni poremećaj - ako je tako kako kažeš.

Ma nemam ja pojma sta taj covek radi i koji poremecaj ima, tako je sam izjavio, ako je verovati novinama.Mozda je on i HOMO orijentisan, a blam ga da prizna :lol: :lol: :lol: .

Inace NIKAD nisam cula da je i jedan gastroenterolog preporucio tu terapiju bilo kome sto opet govori o tome da je zaradjivanje na ljudskom neznanju najprofitabilnija delatnost.
 
Ivanana:
Ma nemam ja pojma sta taj covek radi i koji poremecaj ima, tako je sam izjavio, ako je verovati novinama.Mozda je on i HOMO orijentisan, a blam ga da prizna :lol: :lol: :lol: .

:lol:
Pa znaš kako ... Ima i toga :-D

Ivanana:
Inace NIKAD nisam cula da je i jedan gastroenterolog preporucio tu terapiju bilo kome sto opet govori o tome da je zaradjivanje na ljudskom neznanju najprofitabilnija delatnost.

Nezgodno je i što su mnoge (ovako bitne) stvari postale pomodarstvo i stvar ukusa - mislim, šta reći ...
Gledaću da se raspitam malo više. :wink:
 
PA dobro, ok, ali mislim - cemu komentar na temu postavljenu pre godinu dana? Nije u pitanju bilo pitanje vec....ma nema veze, samo razmisljam ko je dokon da pokrene neku temu od pre godinu dana da bi ostavio svoj impresarium....?

e,čovjek vam nikad ugoditi....:razz:
kad neko postavi novu temu,a tema već postoji...kažete ...koristi pretraživač...
možda je samo koristila pretraživač...:roll: i zašto nekog novog ne bi interesovala stara tema?
a možda je i dokona...:razz:
 
Tema je stvarno za penzose i dokone koji ne znaju sta ce u zivotu da rade pa ajde da na spisak: "Sta jos u zivotu nisam probao" dodaju i hidrokolon cus' terapiju ili na srpskom klistiranje....a zasto? ...a zato sto su tamo neki njihovi poznanici ili poznanice to radili i imaju cus' pozitivna iskustva....

Ok, hajde da cujemo makar iz druge ruke koja su to pozitivna iskustva i kakvo prosvecenje su doziveli ti koji su iskusili magicna dejstva klistira, pardon hidrokolon "terapije".
Samo da ta svedocenja ne budu tipa:
" Ne znam, ne umem tacno da objasnim, ali nekako sam se bolje osecala/osecao posle par tretmana....zivot mi se promenio...tako nekako, ali svakako na bolje!"

Ih bre, pa ja se pitam da nije placeba da li bi neki ljudi u svom zivotu osetili neki oblik zadovoljstva??!!
 

Back
Top