Real Madrid

Jeka#26

Poznat
Poruka
8.932
Tema za sve ljubitelje Galaktikosa...

RealMadrid1-1.gif


Evo nesto kratko o istoriji kluba:

Fudbal su u Madrid "doneli" profesori i ucenici fakulteta Libra de Esenanza.1895 osnivaju klub Football Sky, a 1900 klub se deli na dva razlicita kluba New Football de Madrid i Espanol de Madrid. Predsednik ovog drugog kluba bio je Juan Palacios. 1902 se klub ponovo deli i kao rezultat nastaje Madrid F.C 6. marta 1902. Prvi predsednik bio je Juan Padros. Boje dresova "pozajmljene" su od Corinthias F.C . Prvi menadzer kluba bio je Englez Artur Johnson.
1902 clanovi kluba predlazu takmicenje u kupu da bi proslavili krunisanje Alfonsa XIII i to takmicenje kasnije postaje poznato kao Copa del Rey. 1904 klub se spaja sa dva druga kluba iz Madrida , Modern Amicable i Monoclonal. Klub prvi put osvaja Kup kralja 1905. godine.
1920 klub postaje Real Madrid CF, a 1928 postaju clanovi La Lige i od tog perioda nikada nisu izbaceni iz prve lige.

Stadion je dobio ime po predsedniku kluba Santijagu Bernabeu koji je na mestu predsednika bio od 1943 do 1978. godine. Niko nije zadrzao mesto predsednika tolko dugo, a smatra se da je Bernabeu bio kljuc uspeha Reala.

Velicina stadiona je 106X70, a kapacitet 87,450 hiljada.

P.S Molim moderatore da ne obrisu temu zato sto stvarno ne bi bilo fer. Za svaki veci klub postoji posebna tema.
 
Ma jok, ali njih najvise volim u Spaniji, a voli ih i sweetchick pa rekoh 'ajde da otvorim temu posto ne postoji. Nije da sam bas ono fan (mojim venama tece plava krv (ko razume-shvatice :lol: :lol: ) ali ne postoji tema, a ipak je veliki klub, a i u Spaniji simpatisem Real. A moram da priznam da ih simpatisem jos vise od kako su uzeli titulu barsi . :D
 
JekaiGeorge:
Ma jok, ali njih najvise volim u Spaniji, a voli ih i sweetchick pa rekoh 'ajde da otvorim temu posto ne postoji. Nije da sam bas ono fan (mojim venama tece plava krv (ko razume-shvatice :lol: :lol: ) ali ne postoji tema, a ipak je veliki klub, a i u Spaniji simpatisem Real. A moram da priznam da ih simpatisem jos vise od kako su uzeli titulu barsi . :D

S ovim moram da se slozim...Iskreno,i ja ih najvise simpatisem u Spaniji,samo me onaj trener stvarno mnogo nervira.......
 
Ja postujem Kapela. Jeste da je malo gresio, jeste da je zestoko zas*rao stvari sa Bekamom ali ono covek mi je bas ok. Irirtiralo me je kako su ga svi napadali a Kalderon ga uopste nije podrzavao, ne znam zasto ga je majmun doveo a posle " Pa znate kako, Kapelo mora da preispita nacin na koji rukovodi klubom"? Mislim da je problem bio u tome sto Kapelo zahteva zestoku disciplinu i mora da se igra onako kako on svira, a to se ne svidja svim zvezdicama. Sav negativan publicitet je dobio od kako je dosao u Real, bezveze su zamrzeli coveka koji je genijalan i koji zeli da radi onako kako on misli da treba. A da sam ja na njegovom mestu, ja bih sada urucila ostavku. Kalderon ne zasluzuje da ga Kapelo pokriva, a da ga on posle proziva. Sta god da se desilo lose, Kapelo kriv. A sta je sada? Gde su sada prozivke?
 
Dudek pocastvovan pozivom Reala

20. 06. - Golman Liverpula i bivsi poljski reprezentativac Jirzi Dudek izjavio je da bi voleo da predje u Real iz Madrida, prenose spanski mediji.
Dudek ima ugovor sa Liverpulom do kraja juna ove godine, a poslednje dve godine uglavnom je proveo na klupi za rezervne igrace.
Poljak tvrdi da je svestan da i u Realu bio rezervni "cuvar mreze", jer je Iker Kasiljas neprikosnoven na golu madridskog kluba.
"Pocascen sam recima Fabija Kapela, koji zele da me dovede. Znam kakvu bih ulogu imao u Realu, ali sama cinjenica da se jedan tako veliki klub interesuje za mene je velika cast. Nadam se da ce mnoge stvari postati jasnije u skorijoj buducnosti i da cu imati vise informacija o svom narednom klubu. Ovo je vrlo vazna odluka za mene i moram da budem oprezan. zelim da analiziram sve ponude, ali naglasavam da je sportska strana najvaznija u ovom trenutku", zakljucio je Dudek.
 

Back
Top