ZENSKA PRAVA

ofelija

Primećen član
Poruka
636
Jedno pitanje...nadm se da ga ljudi nece protumaciti pogresno :D Da li zane zaista zele da budu u potpunosti ravnopravne sa muskarcima i da li razmisljaju o tome kako bi tada sasvim normalno bilo da rade na gradjavini i sl a da li su zarad prava za koja se bore spremne da se odreknu bombonjera,ruza, i pesmica sto bi i bilo i logicno posto ne mozemo imati i jare i pare :D Ako smo vec ravnoprvne onda nema vise privilegija(kao spasavanja zena na Titaniku :lol: )
 
ofelija:
Jedno pitanje...nadm se da ga ljudi nece protumaciti pogresno :D Da li zane zaista zele da budu u potpunosti ravnopravne sa muskarcima i da li razmisljaju o tome kako bi tada sasvim normalno bilo da rade na gradjavini i sl a da li su zarad prava za koja se bore spremne da se odreknu bombonjera,ruza, i pesmica sto bi i bilo i logicno posto ne mozemo imati i jare i pare :D Ako smo vec ravnoprvne onda nema vise privilegija(kao spasavanja zena na Titaniku :lol: )

tacno tako....i ne samo odricanje od privilegija vec se i razni novi zadaci pojavljuju.... npr posle izlaska red je da i ti nekad otpratis decka do kuce...
 
zato sto sam peaksomanijak.
opet sam u fazi gledanja.dakle ceo vikend sam bila u twin peaksu.
necu ni na strand ni na adu.ne volim.
al ocu u neku hladovinu.
 
ofelija:
Jedno pitanje...nadm se da ga ljudi nece protumaciti pogresno :D Da li zane zaista zele da budu u potpunosti ravnopravne sa muskarcima i da li razmisljaju o tome kako bi tada sasvim normalno bilo da rade na gradjavini i sl a da li su zarad prava za koja se bore spremne da se odreknu bombonjera,ruza, i pesmica sto bi i bilo i logicno posto ne mozemo imati i jare i pare :D Ako smo vec ravnoprvne onda nema vise privilegija(kao spasavanja zena na Titaniku :lol: )

Ma zene samo traze prava kada im to odgovrara, a kada treba da budu postedjene teskog fizickog rada, ili kada lakse dobijaju posao, ili kada treba da dobiju pokloncice cvece i slicno, i kad treba da se plati raun za veceru ili pice, onda im odgovara da "nemaju prava" ;)

Struja:
Je l voli neko twin peaks?

JA :)

medved_bg:
Ložila sam se na to kad se prvi put prikazivalo, tinejdžerka...
Sad mi malo smešno kad gledam, naivno nekako...

I ja sam to gledao kao klinac ali sam jeste malo naivno ali ajde... :)

chika_doktor:
volim ja muziku :)

E a ja sam imao kestu ORIGINAL! Muzika iz serije, ali stvarno original, znaci akda otvoris odmotas onaj papir unutra, i ima slike svih glumaca u seriji a sa druge strane tekstovi pesama. :)
 
ofelija:
Jedno pitanje...nadm se da ga ljudi nece protumaciti pogresno :D Da li zane zaista zele da budu u potpunosti ravnopravne sa muskarcima i da li razmisljaju o tome kako bi tada sasvim normalno bilo da rade na gradjavini i sl a da li su zarad prava za koja se bore spremne da se odreknu bombonjera,ruza, i pesmica sto bi i bilo i logicno posto ne mozemo imati i jare i pare :D Ako smo vec ravnoprvne onda nema vise privilegija(kao spasavanja zena na Titaniku :lol: )
Hehe pa ravnopravnost zene ne znaci da ce ona postati muskarac :). Ravnopravnost znaci da zeni nisu zabranjene neke stvari. Znaci da ima izbor zaposlaenja kao i muskarac i da nije diskriminisana zato sto je zena ukoliko je sposobna da radi odredjeni posao.
 
gost2004:
Hehe pa ravnopravnost zene ne znaci da ce ona postati muskarac :). Ravnopravnost znaci da zeni nisu zabranjene neke stvari. Znaci da ima izbor zaposlaenja kao i muskarac i da nije diskriminisana zato sto je zena ukoliko je sposobna da radi odredjeni posao.

A sta je to zabranjeno zeni??

Mislis da im nije zabranjeno da se tandare okolo sa bilo kim, a da ih drustvo ne smatra za... znas vec? ;) I da im nije zabranjeno da upotrebljavaju "zenska sredstva" da bi dosle do cilja? ;) I da ne nebrajam...

A sta je sa diskriminacijom muskaraca? Ti govoris o poslovima, pa pogledaj malo u ogalsniku za posao. Vecina poslova jeste za zene. Mislim to jesu poslovi butik i kafic, ali za ribu koja studira (primer), to je ekstra, dok samja studirao i radio na gradjevini, i u skladistima. :| A opet sa fakultetom zena ce opet lakse naci posao u nekim oblastima. A bez faxa je tesko i muskarcu i zeni.

Ja bih bio srecan da su muskarci ravnopravni sa zenama, i da ribe prve pridju tipu, i da nekad plate pitje, i tako dalje...
 
Razlika je u tome upravo sto siromasne zene pomirivsi se sa tim da nemaju za provod i za lepsi zivot odmah, kako se ono kaze, otvore dupe, i sede kuci cekajuci da zatrudne i da se udaju.

A siromasni muskarci to sve ne moraju pa osecaju mnogo vecu slobodu da rade sta hoce.
 

Back
Top