Писмо из Аустралије!

Poruka
8.488
Ово ми је стигло јутрос:

Hello,

This is Caps son Jason. Thank you for taking the time to sign the petition, it means a lot to his family to know that this man who has done so much good for so many people has not been forgotten. As you are probably aware, the latest hearing in the court ruled that Croatia is allowed to request his extradition and Dragan's last chance is to appeal against this.

If it was Canada, USA or England requesting his extradition there is a requirement of proof of the allegations, but because of the agreement between Australia and Croatia, hearsay is sufficient to get a man locked up and sent over. This case doesn't just affect Dragan because if Croatia is successful, then any Australian can be extradited without evidence.

I think it is pretty obvious that a person of Dragans stature simply would not get a fair trial in Croatia, I would be more than happy for him to face the Hague but they do not want him, because they know that the allegations are unfounded.

Dragan needs public awareness and support. He is an Australian citizen in an Australian prison who has not been charged. He has been locked up with convicted prisoners for over 1 and a half years now.

If you can do anything to help Dragans cause please do so now. Even if you have positive stories that reflect the person he is and email them to me is a start.

Thanks again,

Jason.
 
Pretpostavljam da je u pitanju Kapetan Dragan. Ono što ja znam o njemu je da je vršio obuku u centru kod Knina i ništa drugo. Zaista ne znam za šta ga optužuju, a imala sam priliku i da ga upoznam, čovek zaista deluje krajnje miroljubivo i ja mislim da je on pravi vojnik, kome ne bi palo da ubija civile. A to što je učestvovao u ratu nije zločin. Eto, Koschei, vidiš da nisam baš toliko ispranog mozga, samo razmišljam svojom glavom i pravim razliku izmedju vojnika i zločinca.
 
On je kao i ovi ostali koje optužuju u Hagu jedna velika budala, znao je da će kad tad da ga optužuju. Pa kad je već krenuo i sebe postavio na takom mestu da je mogao da naredjuje i komanduje onda je trebao do "kraja" da ide. Da sam ja bio na njihovom mestu, tamo gde bi prolazio ne bi ni trava ostajala, pa kad me osudjuju da imaju i zašto....!
 
ŠTRBAC: ODBRANA KAPETANA DRAGANA OSPORAVAĆE ODLUKU O IZRUČENJU HRVATSKOJ
DRUŠTVO - SUĐENJA - Petak, April 13, 2007 13:45

Odbrana Dragana Vasiljkovića će osporavati odluku sidnejskog suda o njegovom izručenju Hrvatskoj, jer po postojećim propisima Australija za ratni zločin treba sama da sudi svojim državljanima, izjavio je danas Tanjugu Savo Štrbac, rukovodilac Dokumentaciono-informativnog centra 'Veritas'.

Australija nema pozitivni zakonski propis po kojem bi svoje državljane izručivala drugim državama za krivično delo ratni zločin, a po postojećim propisima sama treba da im sudi, rekao je Štrbac navodeći da će to biti prvi osnov osporavanja odluke sidnejskog suda.

Drugi osnov po kome će odbrana pokušati sprečiti izručenje kapetana Dragana Hrvatskoj jeste ''nefer'' i nepošteno suđenje u Hrvatskoj što je pokazalo na hiljade dosadašnjih postupaka koji su vođeni uglavnom protiv Srba i pripadnika bivše JNA pred hrvatskim pravosudnim organima', rekao je Štrbac.

Štrbac je, povodom jučerašnje odluke prvostepenog suda u Sidneju o izručenju Vasiljkovića Hrvatskoj zbog 'zločina počinjenih tokom raspada bivše Jugoslavije', rekao da ta odluka nije iznenadila ni kapetana Dragana ni njegovu odbranu na čijem je čelu profesor međunarodnog prava Slov Grou koji je već ranije napravio taktiku kako će osporavati eventualmnu odluku o izručenju.

'Obrana se već pripremala za nastup pred Federalnim sudom kojem ima pravo da u roku od 15 dana uloži žalbu, ali ni to neće biti konačno, jer postoji i Vrhovni sud, a na kraju o izručenju odlučuje i ministar pravosuđa', objasnio je Štrbac.

Sud u Sidneju odbacio je zahtev bivšeg komandanta srpskih paravojnih formacija Dragana Vasiljkovića, poznatog kao kapetan Dragan, da ne bude izručen Hrvatskoj, koja želi da mu sudi zbog 'zločina počinjenih tokom raspada bivše Jugoslavije'.

Šibensko županijsko tužilaštvo tereti Vasiljkovića da je, kao komandir jedinice za posebne namene u sastavu srpskih jedinica, odnosno kao komandant nastavnog centra za obuku pripadnika specijalnih jedinica 'Alfa', kršio Ženevske konvencije, jer je u leto 1991. godine u zatvoru U Kninskoj tvrđavi i u februaru 1993. u jednom selu kod Benkovca mučio, maltretirao i ubijao zarobljene pripadnike hrvatske vojske i policije.

Takođe se sumnjiči da je, kao komandant jedinica za posebne namene u julu 1991. u Glini, u dogovoru sa komandantom tenkovske jedinice JNA, izradio plan napada i zauzimanja glinske policijske stanice i prigradskog naselja Jukinca, kao i sela Gornjeg i Donjeg Viduševca, koji su bili nastanjeni Hrvatima, pri čemu je bilo uništavanja imovine i ubijanja i proterivanja civila.
 
Kako je sve pocelo:

Piše: Viktor Zahtila
10.01.2006. 16:02

Dragan VasiljkovićDragan VasiljkovićNakon što je Dragan Vasiljković, poznatiji kao Kapetan Dragan poslao novo pismo napadnog i uvredljivog sadržaja hrvatskoj ministrici pravosuđa Vesni Škare – Ožbolt, hrvatsko pravosuđe je poslalo odgovor raspisavši za njim tjeralicu. Istražni sudac Županijskog suda u Šibeniku Dalibor Dukić izdao je u utorak nalog policiji za raspisivanje međunarodne tjeralice. Nalog za raspisivanje tjeralice izdan je sukladno članku 486. Zakona o kaznenom postupku, jer je Vasiljković, kojeg se sumnjiči za ratne zločine protiv zarobljenika i civila u bijegu, a rješenjem šibenskog Županijskog suda mu je određen pritvor.
Istragu je zatražilo šibensko Županijsko državno odvjetništvo, koje ga tereti da je kao zapovjednik jedinice za posebne namjene u sastavu paravojnih srpskih postrojba, odnosno zapovjednik nastavnog centra za obuku pripadnika specijalnih postrojba 'Alfa', postupao protivno odredbama Ženevske konvencije.

Kapetan Dragan je u svojem posljednjem prijetećem pismu napao i australske medije, koji su objavili priču o njemu kao ratnom zločincu koji živi u Sydneyu I podučava golf. Najavio je i tužbu protiv dnevnog lista The Australian a o tome govori I u pismu ministrici. U tom pismu je istaknuo ministrici “ako želi rat imati će ga 2. veljače pred Vrhovnim sudom Novog južnog Walesau Sydneyu, gdje počinje sudski process protiv medijskih giganata kojih imam namjere da završim isto tako kao što sam završio Glinu I Škabrnju. A usput da im uzmem nekoliko milijuna. Na tom procesu imaš šanse da izneseš te tvoje „dokaze“ o mojim „ratnim zločinima“. Pred pravim sudom u jednoj pravnoj državi“. Ministrica Vesna Škare-Ožbolt je izjavila da je pismo proslijedila policiji.
 
KoscheiBesmertnii:
Ово ми је стигло јутрос:

Hello,

This is Caps son Jason. Thank you for taking the time to sign the petition, it means a lot to his family to know that this man who has done so much good for so many people has not been forgotten. As you are probably aware, the latest hearing in the court ruled that Croatia is allowed to request his extradition and Dragan's last chance is to appeal against this.

If it was Canada, USA or England requesting his extradition there is a requirement of proof of the allegations, but because of the agreement between Australia and Croatia, hearsay is sufficient to get a man locked up and sent over. This case doesn't just affect Dragan because if Croatia is successful, then any Australian can be extradited without evidence.

I think it is pretty obvious that a person of Dragans stature simply would not get a fair trial in Croatia, I would be more than happy for him to face the Hague but they do not want him, because they know that the allegations are unfounded.

Dragan needs public awareness and support. He is an Australian citizen in an Australian prison who has not been charged. He has been locked up with convicted prisoners for over 1 and a half years now.

If you can do anything to help Dragans cause please do so now. Even if you have positive stories that reflect the person he is and email them to me is a start.

Thanks again,

Jason.
Oh my God, his name is Jason... Ruuuuuuun...

Jason_14_inch_Figure_L.jpg
 
OPTUŽENIK za ratne zločine, Dragan Vasiljković poznatiji po nadimku
kapetan Dragan zavjetovao se kako će se u Hrvatsku vratiti samo "kao
zapovjednik tenkovske brigade".

Kako javlja The Australian, Vasiljković je ovo izjavio nakon što je
Županijski sud u Šibeniku izdao nalog policiji za raspisivanje njegove
međunarodne tjeralice.

Dragan je, nakon što je raspisana tjeralica, iz Sydneya poručio kako
se dokazi protiv njega ne bi prihvatili "niti u krčmi".

"Radi se jednostavno o agresiji nad Srbima i to je razlog zašto je rat
počeo. Australska vlada zna sve o meni, informirao sam ih." - kazao
je Vasiljković.

"Haag također zna sve o meni. Postoje stotine mojih vojnih promatrača,
profesionalaca, koji su sljedili moj rad i svi izvještaji su jako,
jako pozitivni." - dodao je Vasiljković u razgovoru za The Australian.

Kako pišu australski mediji, Dragan je prije toga za SBS radio iz
Melbourna kazao se u Hrvatsku vraća samo u tenku.

"U Hrvatsku se mogu vratiti samo kao zapovjednik tenkovske brigade." -
kazao je Dragan za australski SBS.
 
Свако иоле војно значајнији за борбу Срба за право и слободу, мора да заврши на нечијој црној листи и буде проглашен злочинцем - за пример. Демократе наше, јако подржавају овај пројекат. Па онда се данас питају неки, да ли би се требало одазвати на неки њихов војни позив ???
 
filatelista:
ja se obradovao da te tražim poštansku marku, kad ono ćorak.
Kap. Dragan je australijski državljanin (pa tek onda srpski jer mu je domicil u Australiji) i njega njegova matična država isporučuje Hrvatskoj. Imao je više poverenja u Australiju od Srbije, da je ovde verovatno ne bi bio isporučen, sem možda Hagu :grin:

Koliko god mislim da Karadžića i Mladića treba isporučiti Hagu, toliko ne mislim da Kap.Dragana treba isporučiti Hrvatskoj. Po tom kriterijumu treba osuditi svakog ko je u Hrvatskoj ili Bosni obukao uniformu. Nije baš sve crno ili belo, ima i izmedju.
 
Registra:
Koliko god mislim da Karadžića i Mladića treba isporučiti Hagu, toliko ne mislim da Kap.Dragana treba isporučiti Hrvatskoj. Po tom kriterijumu treba osuditi svakog ko je u Hrvatskoj ili Bosni obukao uniformu. Nije baš sve crno ili belo, ima i izmedju.
Не треба испоручивати никога после оне срамне пресуде Насеру Орићу од 2 године, срамота, а Мартић за два пројектила испаљена на Загреб добије 35 година! Иначе те пројектиле је испалио после акције Бљесак када је на путевима западне Славоније убијено око 4000 избеглица тако што су митраљезима тукли по колони, а затим из Загреба довели цистерне градске чистоће да оперу крв са путева!!!
 
..bude on vec kod nas dostavljen u CRO...i to s markom kengura na celu...pravio LOLA belaj a sad se fura na instruktora golfa i pigponga....ima se jedan snimak gdje u nekom centru govori nekom svom "deliji" #knindži# citiram"idi pucaj na Zagreb sta se skrivas tu iza ugla"...nadjem i pokazem Vam ...
 
Па он бре никад није ни био близу Загреба... и хоће у Хаг, што му то не омогуће?
Зато што је понизио хашко тужилаштво када је сведочио "против" Милошевића па му се сада свете,
тврдим да он никакав злочин није починио чак мислим да није ни метак испалио, само је имао добар маркетиншки наступ!
 
viva las vegasos:
..bude on vec kod nas dostavljen u CRO...i to s markom kengura na celu...pravio LOLA belaj a sad se fura na instruktora golfa i pigponga....ima se jedan snimak gdje u nekom centru govori nekom svom "deliji" #knindži# citiram"idi pucaj na Zagreb sta se skrivas tu iza ugla"...nadjem i pokazem Vam ...

Jedno je šta je rekao, a drugo šta je uradio. Da su svi bili kao on, manje bi krvi bilo na sve strane (bar ne nevinih ljudi). Ako si u ratu, ponašaj se kao vojnik, a ne kao kreten da pucaš na sve živo što se kreće.
 
Registra:
Jedno je šta je rekao, a drugo šta je uradio. Da su svi bili kao on, manje bi krvi bilo na sve strane (bar ne nevinih ljudi). Ako si u ratu, ponašaj se kao vojnik, a ne kao kreten da pucaš na sve živo što se kreće.
..budemo vidjeli... ja opet kazem...eto njega s markom klokana....mozda mu ovi u ZG daju tenk da se fura malo....mozda dobije i sluzbenog vozaca....malo morgen...
 
KoscheiBesmertnii:
Не треба испоручивати никога после оне срамне пресуде Насеру Орићу од 2 године, срамота, а Мартић за два пројектила испаљена на Загреб добије 35 година! Иначе те пројектиле је испалио после акције Бљесак када је на путевима западне Славоније убијено око 4000 избеглица тако што су митраљезима тукли по колони, а затим из Загреба довели цистерне градске чистоће да оперу крв са путева!!!
Nije ubijeno 4000 ljudi i nemoj da lupaš. Ubijeno je možda 10% od te tvoje cifre. Ukupno je tamo živelo oko 15 000 ljudi. Zbog takvih izjava i gluposti više se ne zna koliko ima mrtvih Srba.
 

Back
Top