Postoje li dve Srbije

vlada63

Zainteresovan član
Poruka
238
Koliko je Srbija pocepana na onu proevropsku i onu nacionalisticku? Sta je srpski patriotizam, taj izlizani izraz koji, posle svega, tesko da ima pravi smisao sto se nas Srba tice. Postoje li jos neke civilizacijske vrednosti koje mi nismo upropastili i srozali? :?:
 
DellBoy-011:
Nije pocepana.
Preko 70% je za evropsku srbiju, ostali su luzeri8-)
o075.gif
 
svetolik trpkovic:
ja kontam da je oko 50% a mozda i manje da nisu mozda glasaci Velje Ilica i Palme za "evropsku" Srbiju?
biće i oni, polako.
evo čak i ovaj nedokazani ( ne bih da ga nazivam dilejom, uvrediću dileje), koji je glasao za dss misli da oni nisu za evropsku srbiju.
Jedino se slažem za referendum i siguran sam u uspeh istog.
tada će glasati i oni koji ne izlaze na izbore jer su im i radikali i demokratski blok smučili život. O budućnosti srbije u evropi verujem da će se izjasniti pozitivno.
 
DellBoy-011:
biće i oni, polako.
evo čak i ovaj nedokazani ( ne bih da ga nazivam dilejom, uvrediću dileje), koji je glasao za dss misli da oni nisu za evropsku srbiju.
Jedino se slažem za referendum i siguran sam u uspeh istog.
tada će glasati i oni koji ne izlaze na izbore jer su im i radikali i demokratski blok smučili život. O budućnosti srbije u evropi verujem da će se izjasniti pozitivno.
Slažem se i podržavam...
 
Па,не искључују се!...с тим што ''европејство'' није појам са јасним одредница,већ је искључиво везан са економским интересима.А интересе у Европи су обликовали Први и Други светски рат,а за нас догађаји 90-их!8-)
 
misoni:
Па,не искључују се!...с тим што ''европејство'' није појам са јасним одредница,већ је искључиво везан са економским интересима.А интересе у Европи су обликовали Први и Други светски рат,а за нас догађаји 90-их!8-)
Slazem se. Zapadnjaci su hladni i proracunati ali svaka zemlja ima svoje osobenosti. Mozemo i mi biti kao spanci, portugalci ili grci ili 'talijani. Mediteranski temperament. Poenta je da se zavede red. Da se znaju vrednosti, eticke i materijalne. Cini mi se da je nas strah upravo reda i discipline u zemlji. Sto bi rekli stari pametni srbi "da se zna ko kosi a ko vodu nosi" :lol:
 
misoni:
Па,не искључују се!...с тим што ''европејство'' није појам са јасним одредница,већ је искључиво везан са економским интересима.А интересе у Европи су обликовали Први и Други светски рат,а за нас догађаји 90-их!8-)

Kako kome... Nekome je evropejstvo (sa ili bez navodnika) ideologija, zelja za pripadanjem necem vecem, jacem... Sistem vrednosti, kazu neki...

vlada63:
Razmisli koliko je tanka linija izmedju nacionalizma ( koji je pozitivno osecanje) i nacinal sovinizma koji kao korov uspeva kod nas. Nacional sovinisti misle da su najvece srpske patriote.

Pa da, ali se edukacijom ta tanka linija podebljava.
 
Prva Srbija su primitivci i lovci u mutnom, muvatori, ratni profiteri, neobrazovani sloj podlozan manipulaciji svake vrste (politicki slep), razne velje, kostunice, palme vucici i druge zveri...... Druga Srbija su svi oni koji i dalje podrzavaju ideju pokojnog premijera Djindjica.
 
vlada63:
Prva Srbija su primitivci i lovci u mutnom, muvatori, ratni profiteri, neobrazovani sloj podlozan manipulaciji svake vrste (politicki slep), razne velje, kostunice, palme vucici i druge zveri...... Druga Srbija su svi oni koji i dalje podrzavaju ideju pokojnog premijera Djindjica.

Super, samo sto sada imamo najmanje dve stranke koje misle da znaju koje su to ideje bile. Da ne kazem da se otimaju o mrtvog coveka... A uz to su simpatizeri manje od ove dve stranke ponekad tako hebeno militantni da ih je tesko razluciti od Vucica i kompanije (koji ono bese pripadaju onoj prvoj, nekonstruktivnoj Srbiji, je l' da?)

Etiketiranje je hebena stvar. Vrati se i ugrize te za guzicu, sto bi rekli drugovi Ameri.
 
vlada63:
Prva Srbija su primitivci i lovci u mutnom, muvatori, ratni profiteri, neobrazovani sloj podlozan manipulaciji svake vrste (politicki slep), razne velje, kostunice, palme vucici i druge zveri...... Druga Srbija su svi oni koji i dalje podrzavaju ideju pokojnog premijera Djindjica.


a ti si kompetentan da namećeš takve standarde :roll:
 
Ne postoje dve Srbije. Postoji Srbija i pomodni malogradjani koji sebe promovisu kao drugu Srbiju, a koji u opste i nisu Srbija. Rec je naravano o koaliciji LSD i nenarodnim organizacijama koje se predstavljaju kao borci za demoktratiju i gradjanske vrednosti, a koji su nista drugo do totalitarni neokomunisti i sovinisti. Najistaknutiji predstavnik te druge, kvazi-evropske, Srbije je klimaktericna usedelica Sonja Biserko koja smatra da su najveci protvinci modernizacije primitvni Srbi koje treba svesti na prirodne granice. Govori o Srbima kao da su balast jugoustocne Evrope. Sto se tice EU, mislim da Srbija nikada nece biti clan jer je jedan od uslova ulazak u NATO. Zaista ne verujem da ce se to ostvariti.
 
vlada63:
Ne namecem standarde, to je samo moje (i ne samo moje) misljenje. Ili ces da kazes da sam ja izdajnik a ti patriota

neću to da kažem,
ne bih da ulazim u vaša politička prepucavanja, samo ne razumem kako možeš to da govoriš o svom narodu?
toliko toga makar od kulture, tradicije, sakralnih mesta i sl imamo a ti govoriš takve stvari.
hej, koliko je samo srpskih manastira pod zaštitom UNESKO?
da ne pominjem srpske slikare, pisce, naučnike...itd, koje priznaje i slavi čitav civilizovani svet!
 
astroogisha:
Ne postoje dve Srbije. Postoji Srbija i pomodni malogradjani koji sebe promovisu kao drugu Srbiju, a koji u opste i nisu Srbija. Rec je naravano o koaliciji LSD i nenarodnim organizacijama koje se predstavljaju kao borci za demoktratiju i gradjanske vrednosti, a koji su nista drugo do totalitarni neokomunisti i sovinisti. Najistaknutiji predstavnik te druge, kvazi-evropske, Srbije je klimaktericna usedelica Sonja Biserko koja smatra da su najveci protvinci modernizacije primitvni Srbi koje treba svesti na prirodne granice. Govori o Srbima kao da su balast jugoustocne Evrope. Sto se tice EU, mislim da Srbija nikada nece biti clan jer je jedan od uslova ulazak u NATO. Zaista ne verujem da ce se to ostvariti.[/QUOTE

Kada govorimo o Evropi neki je dozivljavaju kao strasni sud. Ko zna mozda su u pravu. Jeste nam nanela dosta nepravdi ali koliki je tu nas udeo. Pa zar su i Bugari, Cesi ,Slovaci, Madjari.... svi u zabludi. Ajde da im Vucic i Kostunica otvore oci
 
mali adađo:
neću to da kažem,
ne bih da ulazim u vaša politička prepucavanja, samo ne razumem kako možeš to da govoriš o svom narodu?
toliko toga makar od kulture, tradicije, sakralnih mesta i sl imamo a ti govoriš takve stvari.
hej, koliko je samo srpskih manastira pod zaštitom UNESKO?
da ne pominjem srpske slikare, pisce, naučnike...itd, koje priznaje i slavi čitav civilizovani svet!
Sto generalizujes stvari. Verujem da si ti skolovan i pametan covek. To se odnosi na veliki broj ljudi "politicki slepih". Neka im objasne radikali kakve bi po njihovim procenama bile posledice njihove politike i vladavine. Pa videli smo posle tri dana predsednikovanja Tome Nikolica sta se desilo. I sta sad? Politika nije pitanje postenja vec interesa. Onaj ko tebi i meni obezbedi posao da mozemo da zaradimo za pristojan zivot taj je pravi.
 
Kao svaka normalna demokratska zemlja i Srbija je podeljena na par razlicitih Srbija. A one su opet podeljene na par interesnih grupa. Ovde niko ne pominje na pr.G17+ a i oni su u vlasti.
I sve je to u redu i bas je drago da je tako.
Najveci problem kod nas je netolerancija drugacijeg stava - tj. 'ako ne mislis ko ja onda ne mislis dobro'. E zato nismo ni 'patriote' ni 'evropejci' vec obicna bagra.
Malo vise tolerancije, malo vise tolerancije.
 

Back
Top