Radi se punom parom, ode i Vlasta

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.059
Bivši načelnik Resora javne bezbednosti, general Vlastimir Đorđević, kojeg Haški tribunal sumnjiči za ratne zločine nad kosovskim Albancima 1999. godine, uhapšen je danas u Crnoj Gori i nalazi se na putu za Hag, saopštio je Haški tribunal.

'Ono što mogu da kažem je da je Đorđević uhapšen u Crnoj Gori. Uhapsile su ga crnogorske vlasti, a do hapšenja je došlo u saradnji tužilaštva u Hagu i vlasti Srbije i Crne Gore', rekao je portparol Haškog tribunala Refik Hodžić.

General Đorđević je pre i tokom rata na Kosovu 1999. bio pomoćnik ministra unutrašnjih poslova Srbije i načelnik Resora javne bezbednosti MUP-a Srbije. Optužen je za progon oko 800.000 Albanaca u prvih šest meseci 1999.godine. Po istoj optužnici, pred Tribunalom u Hagu traje suđenje bivšem predsedniku Srbije Milanu Milutinoviću i kooptuženima Nikoli Šainoviću, Dragoljubu Ojdaniću, Nebojši Pavkoviću, Vladimiru Lazareviću i Sretenu Lukiću. Svima se na teret stavljaju i ubistva, deportacije i prisilno premeštanje albanskog stanovništva.

Pošto je bio nedostupan Haškom tribunalu u vreme početka suđenja Milutinoviću i saoptuženima, u julu prošle godine, postupak protiv generala Đorđevića je izdvojen.

Mogućnost da postupak ponovo bude objedinjen ne postoji, budući da je u međuvremenu haško tužilaštvo već završilo izvođenje dokaza protiv Milutinovića i ostalih, a odbrana će početi 6. avgusta.

Na tom suđenju, svedoci optužbe su više puta generala Đorđevića pominjali kao glavnog organizatora prebacivanja tela stotina ubijenih Albanaca sa Kosova u masovne grobnice u Srbiji.

Ljajic: Đorđević je uhapšen rano jutros u Budvi

Predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Haškim tribunaloim Rasim Ljajić izjavio je Tanjugu da je haški optuženik Vlastmir Đorđević uhapšen rano jutros u Budvi.

Ljajić je rekao da je hapšenje Đorđevića rezultat dobre sardnje sluzbi policije Crne Gore i Srbije i predstavnika Haškog trbunala.

Ljajić je najavio da će detalje akcije saopštiti Ministarstvo unutrašnih poslova Crne Gore.

Predsednik Nacionalnog saveta je dodao da je to bila uspešna akcija čije su pripreme trajale nekoliko dana.

Haški tribunal je 20. oktobra 2003. objavio optužnice protiv Đorđevića i još trojice generala [Vladimir Lazarević, Nebojša Pavković i Sreten Lukić] za ratne zločine na Kosovu 1999. godine, a Okružni sud u Beogradu je 29. septembra 2004. izdao nalog MUP-u
Srbije za hapšenje četvorice generala.

Protiv Đorđevića je u avgustu 2006. u Beogradu pokrenuta istraga o ubistvu braće Bitići. On je osumnjičen da je 9. jula 1999. lično naredio ubistvo ove trojice američkih državljana.

U tišini nestaje svaki glas,
sve je sada zamrlo već.
Kad bi znali vi, dragi drugovi,
Podmoskovske večeri.

Dok me tražiš ti u noći toj,
i dok ruku pružaš mi ti.
Znaj da teško je, teško je reći sve,
što sad nosim u srcu svom.

U daljini zora se budi već,
davno mesec skrio se bled.
Ne zaboravi, nikada mila ti
podmoskovske večeri.
 
daniel34:
Jos je jedan pao, super, idemo dalje, tko je sljedeci na redu :)

divno, evo ustase i demokrate se raduju zajedno. jos jedan srbin vise u tamnici .

to sto ceku, haradinaj i taci setaju slobodno i bave se politikom to nema veze. bitno je da se hapse srpski oficiri ciji je jedini zlocin to sto su nas branili od siptarskih terorista i to sto su branili teritorijalni integritet i celovitost ove zemlje.

nakon ovog hapsenja stvari krecu na bolje i mesto 2125 bicemo primljeni u EU 2075. Skoro sam se upiskio od srece.
 
Jerry Ropero:
divno, evo ustase i demokrate se raduju zajedno. jos jedan srbin vise u tamnici .

to sto ceku, haradinaj i taci setaju slobodno i bave se politikom to nema veze. bitno je da se hapse srpski oficiri ciji je jedini zlocin to sto su nas branili od siptarskih terorista i to sto su branili teritorijalni integritet i celovitost ove zemlje.

nakon ovog hapsenja stvari krecu na bolje i mesto 2125 bicemo primljeni u EU 2075. Skoro sam se upiskio od srece.

Naravno da se radujem :)

Te zlocince treba strpati u zatvor.

Jedva cekam tko ce sljedeci da odleprsa prema Carli :) Sredit ce vas Carla, ne brini se, zna ona sto je za vas dobro :lol:

Toliko ima srba u Haagu, da ce se tako naporaviti jedna nova srbijanska drzava :lol:
 
na zalost u pravu si , a to je tako zato sto imamo demokratske izdajnike na vlasti na celu sa Kostunicom i Tadicem.

Za mene ce general Vlastimir Djordjevic ostati zauvek heroj i junak , jer je radio svoj posao - ubijao je siptarske pacove koji su ubijali lojalne gradjane ove zemlje.
 
Jerry Ropero:
na zalost u pravu si , a to je tako zato sto imamo demokratske izdajnike na vlasti na celu sa Kostunicom i Tadicem.

Za mene ce general Vlastimir Djordjevic ostati zauvek heroj i junak , jer je radio svoj posao - ubijao je siptarske pacove koji su ubijali lojalne gradjane ove zemlje.

Ja se nadam da ce ova tvoja poruka stici do njega i olaksati mu zatvorske dane .. imat ce priliku slijedecih 25 godina da razmislja o njoj.
 
Ma poenta moga pojavljivanja na ovoj temi je neverovatna cinjenica da se godinama tvrdilo da je u Rusiji,zamisljao sam ga tamo zasticenog kao belog medveda,sad su ga uhapsili kao gradjevinskog radnika,fiikalca koji je radio zadnja 2,5 meseca u Budvi.
 
Ja bas hteo da postavim to pitanje!
Teorija-predajte karadzica,Mladica,Hadzica i koji su jos preostali i Kosovo nece biti nezavisno.
Radikali,da li bi pristali?Ili bi bilo kao 1995 nema prihvatanja plana Z4 a danas nema ni naroda u Krajini.
izvinjavam se,kada otkucam dvotacku pojavi se neki bezvezni smajli,nisam se nista smejao.
 

Back
Top