samoodbrana za zene da ili ne

cica-maca79

Početnik
Poruka
1
Drage moje,pre nekog vremena,desilo mi se ono za sta sam mislila da mi se nikad nece desiti,sto sam smatrala nocnom morom,i da se desava samo drugima.Vracala sam se kasno iz grada,posto sam zurila kuci jer sam sutra rano morala na posao,resila sam da prodjem mracnijim delom ulice,koji inace izbegavam,najednom se ispred mene pojavio tip,uhvatio za ramena,pribio uz zid i smakao tasnicu sa ramena,jos me je i pretresao,ne bi li nasao jos sta,verovatno mobilni ili tako nesto.ja sam se u tom trenutku odsekla,ni da pisnem ni da mrdnem,nisam samu sebe prepoznala,nogice ko drvca od sibice,e sad,on nije bio nesto krupan,cak stavise da sam bila pribrana mozda bih ga i savladala,li sipak,pitam ja vas,dali se nekoj nekad desilo sta slicnokako ste reagovale?gde i kako udariti?samoodbrana za zene,ima li je gde u bgd i dali to vredi u praksi,dajte koji savet posto sam ja totalno ono,operisana od toga :roll: unapred zahvalna
 
joj, potrazi ovde na zenskom kutku je bila negde ta tema, mozda nadjesh neshto shto te zanima
mene su jednom dvojica presrela :shock:
dodushe , sva sreca ( :roll: ) pa su mi samo oteli torbu, a ja budala josh pochela da trchim za njima :shock:
mislim, i da sam ih stigla, shta bih uradila :roll:
anyways, posle su panduri negde pronashli torbu, ali to mi nije pomoglo da se osecam sigurnije :-?
ne znam, maximalan oprez, izbegavaj situacije i mesta gde ti se tako neshto moze desiti, mada ni to nije pravilo, meni se ovo desilo u nekih pola deset uveche, na prometnom mestu :!:
a to za samoodbranu ti je dobra ideja ako mozesh da ostanesh pribrana u tom trenutku ;)
 
Drage zene, ja sam pocela da nosim sa sobom sprej od ljute papricice!
Da , da... moja prijateljica je spec. pedagog i kaze da ima sve vise slucajeva silovanja po gradu nasem lepom Beogradu!
A i pre par meseci, komsinicu je presreo neki lik u kraju, stavio joj noz pod grlo da bi mu dala torbu! Pa vi vidite!
 
Negde sam pročitala da ako se dođe u tu situaciju najbolje je:
1. bežati
2. zvati pomoć na sav glas
3. Koristiti bilo šta kao ladno oružje ako već nemate biber-sprej or so (savijene novine, ključ)
1 i 2 mogu da se kombinuju po želji
A ja lično mislim da nije loše znati par sammodbrambenih poteza, tek da bismo iznenadile napasnika i krenule od tačke 1.
 
maaa daaj,kako se ne snaci,pogotovo ako je klinac neki,sto je danas sve cesca pojava,cujte ja sam trenirala samoodbranu za zene,dok sam zivela preko,to je tamo bas ono,in,ko ovde pilates i aerobik,a i potrebno je jer ima mnogo mnogo budala,e sad,te fore sa suzavcem i peper sprejom ne piju vodu bas,imas bre ruke i noge,i kliker koji on ne poseduje,i udri.koriste se slabe tacke u koje iznenada udaras.najcesce su oci,nos,grlo,plexus,jaja,kolena ;) upamtite......prvi udarac uvek nogom u jaja,da ga onesposobis,lako se zadaje a za njih je paklen :shock: posle kombinuj,sakom otvorenom u nos, ili bodi prstimna vrat...da vam sad ne drzim kurs ceo :) uglavnom,cica maco posto je stajao ispred tebe,jednostavno sut ili koleno u jaja,on pada ko klada a ti bezis :wink:
 
na delu foruma Forum Krstarice > Sport > Ostali sportovi
imaš puno tema koje se tiču treninga borilačkih veština.

posebno izdvajam temu koja se bavi KRAV-MAGA<=klikni ovde treningom.
Temu vodi sam trener (nickname mu je ShooterMMA) i bez problema će ti
odgovoriti šta god ga pitaš.
Takođe na toj temi su linkovi na sajt kluba, na kojem su cene i termini treninga.
Nemoj da te obeshrabri vizuelni utisak koji ostavljaju fotografije
sa treninga, sve su to fini momci posvećeni treningu (bar dok su na teeningu).

To je inače trening osmišljen za nespremne ljude, baš ono što ti treba.

takođe možeš u armyshop-u da kupiš pepper sprej ili elektrošoker,
ali to će ti pomoći samo ako ih stalno držiš u rukama i očekuješ napad.
 
More_bre:
na delu foruma Forum Krstarice > Sport > Ostali sportovi
imaš puno tema koje se tiču treninga borilačkih veština.

posebno izdvajam temu koja se bavi KRAV-MAGA<=klikni ovde treningom.
Temu vodi sam trener (nickname mu je ShooterMMA) i bez problema će ti
odgovoriti šta god ga pitaš.
Takođe na toj temi su linkovi na sajt kluba, na kojem su cene i termini treninga.
Nemoj da te obeshrabri vizuelni utisak koji ostavljaju fotografije
sa treninga, sve su to fini momci posvećeni treningu (bar dok su na teeningu).

To je inače trening osmišljen za nespremne ljude, baš ono što ti treba.

takođe možeš u armyshop-u da kupiš pepper sprej ili elektrošoker,
ali to će ti pomoći samo ako ih stalno držiš u rukama i očekuješ napad.


:lol:

E, a gde je taj army shop?
 
Ja sam uvek za!Volim bre da se bijem,mada nisam agresivna,nikad ne bih nikog prva napala.Mislim da u mnogim spotrskim centrima postoje kursevi za samoodbranu...e sad gde ne znam bas.Imam par prijatelja koji su treneri boksa,pa bih mogla kod njih da se raspitam pa da Vam javim.
 
LePiaf:
Jeb'o tashnice i mobilne i materijalne dzidze... Zar biste zaista zbog toga rizikovale da fasujete hladno sechivo?
E bas to... Nikada me niko nije napao, ne daj Boze da se to ikada i desi ali sada kad razmisljam stvarno ne znam sta bih uradila u toj situaciji. Nikad ne znas sta covek ima kod sebe, pistolj, noz... :? Ovde kod mene je od januara bas zabelezeno dosta silovanja, jedna devojka je isla taksijem kuci, manijak je napao ispred ulaza u stan, pokusao da je siluje u njenom stanu, cimer pokusao da je odbrani pa dobio ubod nozem u vrat. :? Sreca pa je povreda bila samo laksa. Jednu devojku sa mog faksa napao neki kreten, ona pocela da vristi i da place, da neki covek nije prosao tuda Bog zna sta bi bilo. Jos nekoj zeni je slomljena vilica, izmaltio je dobro pa je silovao. Kreteni koji su spremni na tako nesto su obicno spremni i na puno vise od toga, ne znam da li bi se usudila da se bijem sa njim. I sta i da ga poprskam necim i pocnem da trcim, yebote brzi je on od mene... :?
Bljak, ne daj Boze nikome stvarno :? Jednom davno kada sam imala 13 godina me je neki manijak pratio kuci ali tada sam ja imala prednost i bila sam dovoljno pribrana da dodjem do tetkine kuce koja mi je bila blize. Kada sam pocela da lupam po vratima i da vicem, pobegao je kao zec. Ali secam se odvratnog osecaja koji me je proganjao danima.
 
Najbolja je samoodbrana veština kung-fu-nindža-letećih-zmajeva koji su
veštinu učili u hiljadugodišnjem manastiru skrivenom za oči neuke svetine.

a krav-maga je efikasna (pa kao i taj ruski sistem) u smislu da
je osmišljena za relativno brzu obuku ljudi koji nisu pre toga
imali dodira sa borilačkim veštinama ili sportom uopšte.

i što je najbolje (bar za mene) to je trening koji nije opterećen
nekim folklorom i lažnim moralom, tu se bre uči da se bije.
 
dobra fora:) onako po seljacki sto bi se reklo,pazi,koliko ja shvatam ni jedna od devojaka na forumu neume da se brani,ne kazem da sam ja nindzeta,ali brate,znam da bih probala da ga razbijem,a i znam kojim redom :) to je stvarno porazavajuce :( gde je girl power na delu :) valjda je sindrom ove cica mace presao na celokupnu populaciju,salim se naravno,nedao bog da dodjem u takvu situaciju,nisam do sada,valjda samo pukom srecom,ili svojom naivnoscu,jer nisam shvatala da se nalazim u opasnosti,tj da me neko prati i tako to,ali sam se ukljucila u ovaj dijalog upravo iz zelje da pomognem devojkama da dobiju na samopouzdanju i shvate da iako su fizicki mozda slabije,tehnika je ta koja klade valja,hvala ti more bre na pomoci koju pruzas :)
 
mene jednom startovao taksista.zakljucao mi vrata.da vam ne pricam sad nasiroko.e sad to je bilo davno i ja sam se silno izvikala na njega.na kraju me je pustio.nije me dirao.posle mi bilo ono uh,moglo je svasta da bude.
sada bih verovatno pocela da pricam,da ga analiziram,da mu propovedam kako to sto radi nije ok.mislim,ne bih volela da dodjem u tu situaciju,nikako,ali nikako.meni su refleksi vrlo odsutni.
ja imam strava tehniku za samoodbranu,legnem pre deset,a kod kuce sam vec u pet.
je l ima u armi shopu neki sprej protiv smradova u gradskom prevozu?
 

Back
Top