albanski jezik prevod

Ja sam samo prekopirala poruku
To je od jedne fanaticne ..... koja mi sedi na glavi svaki put kad progovorim srpski ili kazem nesto o Srbima na Kosovu. U Yahoo answers. Tamo se vodi verbalni rat izmedju Srba i Albanaca.Postoje organizovane grupe koje sistematski ispiraju mozak ljudima koji nemaju pojma o istoriji Kosova i koje huskaju protiv pravoslavlja i Srbije.
Nisam znala kome da se obratim za prevod.Hvala Vam mnogo.
I stalno ste u mojim mislima.
Pozdrav
 
vivet:
Ja sam samo prekopirala poruku
To je od jedne fanaticne ..... koja mi sedi na glavi svaki put kad progovorim srpski ili kazem nesto o Srbima na Kosovu. U Yahoo answers. Tamo se vodi verbalni rat izmedju Srba i Albanaca.Postoje organizovane grupe koje sistematski ispiraju mozak ljudima koji nemaju pojma o istoriji Kosova i koje huskaju protiv pravoslavlja i Srbije.
Nisam znala kome da se obratim za prevod.Hvala Vam mnogo.
I stalno ste u mojim mislima.
Pozdrav

Vivet, nema problema, izvoli i drugi put.
 
zdravo DARE-DEVIL,molim ako moze zaq prevod jednu pesmu: MOS U KHTE
Nexhati
Sa veshtire e kam,
perpara te t'dal,
shume vone mu kujtua,
sa m'ke dasht.

Mu kujtuan fjalet,
kur ti mi the,
mos m'harro te lutem,
mos me le.

Erdha, por si duket vone,
une ende te dua,
s'di a me beson. (2 x)


Remzie
O shko, kur ma mos u kthe,
Tani e kuptova, e di cili je. (2 x)


Nexhati
E di, kam gabuar,
Fajin e pranoj,
Mua pasuria me hutoj.
Jo nuk mund te behesh,
n'dhe te huaj mbret,
Me lejo tet dua, t'kam per jete.

Erdha falje te kerkoj,
eshte hera e fundit,
kurre me s'do te gaboj. (2 x)


Remzie
O shko se nuk te besoj,
Sa me shume me lendove,
Ma nuk do te lejoj. (2 x)


Nexhati
Mos me thuaj shko,
se zemra e thyer,
ende ty te don. (2 x)
 
Ja sam samo prekopirala poruku
To je od jedne fanaticne ..... koja mi sedi na glavi svaki put kad progovorim srpski ili kazem nesto o Srbima na Kosovu. U Yahoo answers. Tamo se vodi verbalni rat izmedju Srba i Albanaca.Postoje organizovane grupe koje sistematski ispiraju mozak ljudima koji nemaju pojma o istoriji Kosova i koje huskaju protiv pravoslavlja i Srbije.
Nisam znala kome da se obratim za prevod.Hvala Vam mnogo.
I stalno ste u mojim mislima.
Pozdrav

можеш да м даш линк да се и ја мало укључим у расправу
 
lepa balada, ajde na brzaka da pokusam

zdravo DARE-DEVIL,molim ako moze zaq prevod jednu pesmu: MOS U KHTE
Nexhati
Sa veshtire e kam, ........koliko mi je tesko
perpara te t'dal, ...........stati ispred tebe
shume vone mu kujtua, ........... prekasno se setih
sa m'ke dasht. ....koliko si me volela

Mu kujtuan fjalet, ...setih se reci
kur ti mi the, .....kada si mi rekla
mos m'harro te lutem, ... ne zaboravi me molim te
mos me le. ... ne ostavljaj me

Erdha, por si duket vone, .....vratih se al izgleda kasno
une ende te dua, ...ja te i dalje volim
s'di a me beson. (2 x) ...ne znam dal mi veruejs


Remzie
O shko, kur ma mos u kthe, ...oh odlazi, ne vracaj se vise nikad
Tani e kuptova, e di cili je. (2 x) ...sada shvatih, vidim ko si


Nexhati
E di, kam gabuar, .....znam da sam gresio
Fajin e pranoj, ......krivicu priznajem
Mua pasuria me hutoj. ......mene je bogastvo zbunilo
Jo nuk mund te behesh, ....ne, ne mozes biti
n'dhe te huaj mbret, ...u tudjini kralj
Me lejo tet dua, t'kam per jete. ....dozvoli da te volim,moj zivot si ti

Erdha falje te kerkoj, ....dosao sam da trazim oprostaj
eshte hera e fundit, .... ovo je zadnji put
kurre me s'do te gaboj. (2 x) ....nikad vise necu pogresiti


Remzie
O shko se nuk te besoj,
Sa me shume me lendove,
Ma nuk do te lejoj. (2 x)


Nexhati
Mos me thuaj shko,
se zemra e thyer,
ende ty te don. (2 x)
 
Kad smo vec kod Albanskog jezika/Albanologije...Da li znate da

Albanologija je jedna od najstarijih katedri na Filološkom fakultetu u Beogradu. Osnovao ju je 1920. godine Dubrovčanin Henrik Barić i to je bila jedna od najstarijih albanoloških katedri u svetu, a najstarija je na Balkanu. Na sve četiri godine ukupno albanski jezik i književnost studira šezdesetak studenata. Od njih su samo četiri Albanca, i to trojica iz Beograda. Interesovanja studenata ima, ali se upisna kvota popuni tek u drugom krugu. Albanski jezik je indoevropski jezik, koji sam predstavlja jednu granu ove porodice jezika. Tokom istorije usvajao je reči iz niza stranih jezika - latinskog, slovenskih jezika, turskog, starogrčkog, italijanskog i drugih jezika. U dalekoj je vezi sa slovenskim i baltičkim jezicima, a smatra se da je u bliskoj vezi sa izumrlim ilirskim jezikom. Njime govori oko šest milona ljudi, od toga tri miliona u Albaniji, a ostali su na Kosovu i Metohiji, u Makedoniji, Crnoj Gori, severozapadnoj Grčkoj, južnoj Italiji i dijaspori.
 
Kad smo vec kod Albanskog jezika/Albanologije...Da li znate da

Albanologija je jedna od najstarijih katedri na Filološkom fakultetu u Beogradu. Osnovao ju je 1920. godine Dubrovčanin Henrik Barić i to je bila jedna od najstarijih albanoloških katedri u svetu, a najstarija je na Balkanu. Na sve četiri godine ukupno albanski jezik i književnost studira šezdesetak studenata. Od njih su samo četiri Albanca, i to trojica iz Beograda. Interesovanja studenata ima, ali se upisna kvota popuni tek u drugom krugu. Albanski jezik je indoevropski jezik, koji sam predstavlja jednu granu ove porodice jezika. Tokom istorije usvajao je reči iz niza stranih jezika - latinskog, slovenskih jezika, turskog, starogrčkog, italijanskog i drugih jezika. U dalekoj je vezi sa slovenskim i baltičkim jezicima, a smatra se da je u bliskoj vezi sa izumrlim ilirskim jezikom. Njime govori oko šest milona ljudi, od toga tri miliona u Albaniji, a ostali su na Kosovu i Metohiji, u Makedoniji, Crnoj Gori, severozapadnoj Grčkoj, južnoj Italiji i dijaspori.

Znaci, ti kazes da albanaca ima 6 miliona? Veoma optimisticki...
 

Back
Top