albanski jezik prevod

nekima je sad ispod casti da govore albanski koji koristimo vekovima jedino ako je sad obaveza dosla od hijerarije da se govori gramatika..koju forsira migjen kelmendi ,ili mozda moj sused iz ABC teatra pozorista kazalista faruk begoli bekim fehmiu ili cak gospodin coraj muz gospodje snezane coraj
 
Aj prevedite mi ovu pesmu ..........., to je umetnost a ne ono lupanje gore.....

Kuckas mi poljupce,
danima crtas mi osmehe.
Saljes mi klipove, nocima
ludis mi likove.

Pa preko kamere
nadzirem namere.
Sve je to bezveze
kad nisi kraj mene.

Pa preko kamere
nadzirem namere.
Sve je to bezveze,
nisi kraj mene!

Diskonektuj se s ' neta,
odjavi se sa ceta. Zar nije
lepsi stvarni od nestvarnog
sveta? Daj skini se sa fejsa,
okani se majspejsa jer veza
preko veze mi opasno smeta.
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!

Pratis sve trendove.
Na profil dodajes frendove.
Svakakve likove (likove), sve
same sumnjive tipove.

Pa neka zamere sto
kvarim namere. Nek
nadju zamene, ti budi
kraj mene.

Pa neka zamere sto
kvarim namere. Nek
nadju zamene jer ti si
za mene!

Diskonektuj se s ' neta,
odjavi se sa ceta. Zar nije
lepsi stvarni od nestvarnog
sveta? Daj skini se sa fejsa,
okani se majspejsa jer veza
preko veze mi opasno smeta.
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!

Diskonektuj se s ' neta,
odjavi se sa ceta. Zar nije
lepsi stvarni od nestvarnog
sveta? Daj skini se sa fejsa,
okani se majspejsa jer veza
preko veze mi opasno smeta.
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj

UŽIVO UŽIVAJ...................MASHALLAAAAAAAA !!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Aj prevedite mi ovu pesmu ..........., to je umetnost a ne ono lupanje gore.....

Kuckas mi poljupce,
danima crtas mi osmehe.
Saljes mi klipove, nocima
ludis mi likove.

Pa preko kamere
nadzirem namere.
Sve je to bezveze
kad nisi kraj mene.

Pa preko kamere
nadzirem namere.
Sve je to bezveze,
nisi kraj mene!

Diskonektuj se s ' neta,
odjavi se sa ceta. Zar nije
lepsi stvarni od nestvarnog
sveta? Daj skini se sa fejsa,
okani se majspejsa jer veza
preko veze mi opasno smeta.
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!

Pratis sve trendove.
Na profil dodajes frendove.
Svakakve likove (likove), sve
same sumnjive tipove.

Pa neka zamere sto
kvarim namere. Nek
nadju zamene, ti budi
kraj mene.

Pa neka zamere sto
kvarim namere. Nek
nadju zamene jer ti si
za mene!

Diskonektuj se s ' neta,
odjavi se sa ceta. Zar nije
lepsi stvarni od nestvarnog
sveta? Daj skini se sa fejsa,
okani se majspejsa jer veza
preko veze mi opasno smeta.
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!

Diskonektuj se s ' neta,
odjavi se sa ceta. Zar nije
lepsi stvarni od nestvarnog
sveta? Daj skini se sa fejsa,
okani se majspejsa jer veza
preko veze mi opasno smeta.
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj!
Do mene prosetaj. Uzivo uzivaj

UŽIVO UŽIVAJ...................MASHALLAAAAAAAA !!!!!!!


Ako je ovo umetnost, onda je Mona Liza karikatura!!!
 
Pa to nije siptarska rec...
Ploska ili buklija je posebno izrađena čutura za rakiju. Ima posebnu namenu i posebno mesto u domaćinstvu. Pri objavljivanju svadbe se poziva upravo buklijom[1]. Napuni se rakijom, okiti cvećem i svadbarskim peškirima i pozivar kreće od kuće do kuće da poziva rodbinu, komšije i prijatelje na svadbu. Pozivar nosi bukliju, ali retko ide sam. Pri dolasku u dom domaćin ga sačeka i onda se razmenjuju zdravice, oglasi veselje i pozove na slavlje. Domaćin popije iz buklije, nazdravi i tako odgovara potvrdno na poziv. Buklija se dopuni rakijom i pozivar ide dalje.

U nekim krajevima je buklija bila čutura koju su konjanici nosili obešenu o remen preko ramena, a u kojoj je mogla biti rakija, ali i voda ili vino (Bora Stanković, Nečista krv).

Ploska je jedan od tradicionalnih simbola, detalja kulture, koji se vezuju za srpski narod[2], međutim ima je i kod Hrvata[3].
SVNikola.jpg
 
Pa i jeste jedan jezik. Literarni Albanski jezik je isti svuda, kao u Kaçaniku, Beratu, Gjirokastri ili nekoj seoskoj skoli, recimo u okolini Podujeva. Price o nekim dijalektima koji su toliko "razliciti" nisu uopste tacne. Postoje neke budale tipa Migjena Kelmendija i jos nekog koji bi "za inat tate" izmislili i novog "novokomponovanog oca", ali nemaju istomisljenika ni u uzem krugu porodice... Dakle, u pravu si, Albanski jezik je jedan i samo jedan, nekome mozda izgleda naivan- ali meni predivan.
Nije lose, mislim te reci i izrecice koji si naucila, ali kako si poredila reci, ja sam stekao utisak da si ti neki trgovac pamuka (hehehehe, higijenske vate, hahahahaha).
Ono TUNG je skracenica o Tungjatjeta, sto bi na srpskom znacilo, Neka ti zivot bue dug, ili Neka ti se zivot produzi.
A rec FALEMINDERIT je ustvari kompozit o triju reci, i otprilike znaci; Klanjam se tvojoj casti.
Sve se oko casti valjda "vrtelo" ***, ko na nekom duhovnom ringispilu.
A kako si naucila rec Të dua (Volim te), nij valjda da je i toga bilo?

nauchila sam tako shto sam zivela dole skoro pola godine, kao shto napisah negde.
prva tri mesc sam bila na metohiji, tu bash i nisam mnogo govorila ni srpski ni albanski ni nishta, jer nisu bili bash prijateljski naklonjeni, vec sam ishla sa nekim ko govori albanski.

druga tri mesc sam bila u jednom mestu ma kosovu, gde zive svi zajdeno i srbi i albanci najnormalnije,tako da sam tu imala prilike da malo vezbam jezik z:lol:
moja komunikacija se uglavnom zasnivala na sporazumevanju u kupovini,ili restoranima.

ako opet budem ishla dole valjda cu nauchiti josh neshto z:mrgreen:


hahaha... a za te duo,sam pitala zato shto me interesovalo.
nisam imala prilike da razmenjujem tu rech z:shock:

hahahhaa..
 
hahahah...
tek sad videh ovo.
jaooooo.... opasni ste! z:shock:

nije bilo nichega,
bre albanci su svi niski! z:p


ali bilo je dobrih kforovaca shvedjana i finaca! :zper:
hehehe..

A ja za malo poverovah da si stvarno bila na Kosovu (tj. dole)!!! Albanci uopste nisu niski (pogotovo ovi rodjeni 80' i 90'), a zgodnih svedjana i finaca nema ni na filmovi, tako da
"ja ke futur kot fare"!
 
A ja za malo poverovah da si stvarno bila na Kosovu (tj. dole)!!! Albanci uopste nisu niski (pogotovo ovi rodjeni 80' i 90'), a zgodnih svedjana i finaca nema ni na filmovi, tako da
"ja ke futur kot fare"!

e pa ne znam shta ti to znachi z:lol:
ma ozbiljno.... nisiki! :)
za moj ukus....

albanke su lepe... bar tako kazu moje kolege,svi odlepili za njima! :)


a shto se tiche shvedjana, to je zato shto volim plave, a i ima ih baaaaaash doooobrih!
pravo da ti kazem tamo sam se odecala ko u diznilendu!
 
A kako je tebi u kampu? Kako ubijas vreme? z:lol:

Znas kako je lepo...sve nam placeno, imamo struju, vodu, po osobi 40 kvadrata...ponekada se i okupamo (za razliku od vas koji se nikada ne kupate), a dali nam i kompjutere...milina jedna. Evo sada nam poslali paketice za novu godinu, a i deda mraz je obecao da nam dodje...super je stvarno...A vi kako `te? Kako kod vas, ima zenske ima sve, a? Jeste li napredovali? Kada to kazem mislim na WC papir, ili i dalje koristite flase za pranje bulje, samo sto vise ne koristite plasticnu ambalazu, vec ekolosku - reciklirajucu...bravo za vas...:zskace:
 
Znas kako je lepo...sve nam placeno, imamo struju, vodu, po osobi 40 kvadrata...ponekada se i okupamo (za razliku od vas koji se nikada ne kupate), a dali nam i kompjutere...milina jedna. Evo sada nam poslali paketice za novu godinu, a i deda mraz je obecao da nam dodje...super je stvarno...A vi kako `te? Kako kod vas, ima zenske ima sve, a? Jeste li napredovali? Kada to kazem mislim na WC papir, ili i dalje koristite flase za pranje bulje, samo sto vise ne koristite plasticnu ambalazu, vec ekolosku - reciklirajucu...bravo za vas...:zskace:

Ponekada??! z:lol: Subotom mislis?? z:lol: Mi se kupamo svaki dan pa se ne kurcimo! z:lol:
 

Back
Top