Skype kvalitet tona

dragom53

Početnik
Poruka
32
Imam ADSL Internet(256/128) instaliran Skype 3.2,WEB kameru Chiconny(na kojoj koristim i mikrofon).Sliku koju saljem imam odlicnu ,medjutim ton koji primam i saljem nije bas zadovoljavajucii.Ljudi sa kojima pricam mi kazu da kada pricam savim tiho cuju me pristojno ali ne sasvim dobro.Moj je utisak da kada bih smanjio jacinu mikrofona na kameri da bi bilo bolje,medjutim kada zauzmem u padajucem meniju podesavanja mikrofona USB Camera podesavanje tona nije aktivno.Radio sam na sledeci nacin:
1.Control Panel-Sounds and devices-Audio-Mikrofon-USB Camera i onda oppcija kontrole jacine zvuka nije aktivna

2.Skype-Tools-Options-Audio Settings-USB Camera(zauzeta u padajucem meniju)-Lets skype adjust my audio settings(probao sam i da iskljucim ovu opciju da rucno pokrenem klizac za jacinu,medjutim on se sam kasnije vracao u neki srednji polozaj)

3.Pokusavao sam u Video impresiji(nema pod.jacine).Sta da radim?
 
dragom53:
1.Control Panel-Sounds and devices-Audio-Mikrofon-USB Camera i onda oppcija kontrole jacine zvuka nije aktivna
Čak i ako tu nešto promeniš, verovatno neće biti od koristi jer programi obično sami podešavaju nivo. Tako da problem verovatno leži negde u Skype-u. Jesi li probao snimanje glasa u nekom programu?
 
Skinuo sam i istalirao ovu verziju Skypa,opet isto.Sva podesavanja sam radio,opet isto.Razgovarao sam pre neki dan u MSN mesendzeru sa Svedskom super ton i slika(bez kocenja) oko 17h.Drug sa kime sve ovo probam je u Zelezniku.Da li mozda sve ovo ima veze sa vezom(njegova je modemska),mada sam opet razgovarao opet sa drugim takodje iz Zeleznika(ima ADSL kao i ja)problemi su bili isti:los i nestalan kvalitet tona a slika se koci(koju ja njemu saljem) dok je njegova super.
 
Desava se stalno ton je salno promenjiv ,vise nerazumljiv nego razumljiv.Mozda svi ovi problemi imaju veze sa ovim:Usao sam u Task Menadzer i dobio sledece:
najvise zauzima procenata cpu-a program CPU Cooler(softver) koji mi stalno radi(95-98%)ostalo ostaje za skype.Normalno kada skype radi ovaj procenat se povecava ali i dalje veci procenat otpada na CPU Cooler.Da li treba da iskljucim CPU Cooler kada koristim skype?Koristim ga jer mi se komp. malo vise greje pogotovu sada kada su vrucine.Iskoriscenost CPUa 100%.Verovatno cu morati da sto pre ugradim novi hladnjak i deinstaliram CPU Cooler.Da li ovo sve utice na los rad Skypa? :lol: .
 
Pa kada sam pitao šta ne valja sa tonom, rekao si da je ton preglasan. A sada kažeš da je promenjiv, razumljiv/nerazumljiv. Treba da probaš Skype ali bez kamere. Znači, samo razgovor. Nisam baš siguran da imaš bandwidth-a dovoljno da bi video radio glatko ( a time i audio ). Proveri...
Što se tiče spomenutog programa... Pa ko ti je rekao da koristiš tako nešto? Da je softverski moguće ohladiti procesor, niko ne bi koristio hladnjake. Šta uopšte podrazumevaš pod malo više greje? Koji procesor i temperatura su u pitanju?
Što se tiče uticaja na Skype, mislim da jedno s drugim nema veze.
 
Problem sa Skypom sa resio na sledeci nacin :Kupio sam stabilni mikrofon Genius(170din) ton super cist bez sumova.Ocigledno da se radi o losem kvalitetu mikrofona koji sam pre koristio u sklopu kamere.Hvala svima koji su mi zeleli pomoci :-P
 

Back
Top