OCI !!!

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.775
Ovako, imam pitanje za oftalmologe, ako ih ima ovde, ili bilo kog drugog doktora ako moze da pomogne!
Naime, interesuje me da li postoje kapi za oci koje se mogu koristiti u raznim slucajevima, dakle kapi koje mogu da koristim bez pregleda kod oftalmologa. Inace, problem sa mojim ocima je sto su stalno (nekad manje, nekad vise) crvene, ima trenutaka kad me svrbe to se redje desava, a cesce se desava da me "zuljaju", zamaraju mi se i prijami samo kada zmurim.
Vec sam bio kod 2 lekara, i otprilike ni jedan ni drugi ne znaju u cemu je problem. Uzeo sam uput za alergologa jer sam resio da proverim da nisam mozda alergican na nesto, a da to ni ne znam.
P.S. Preporucite mi dobrog, ali stvarno dobrog oftalmologa u Beogradu!
 
Dobrog oftalmologa ne znam, ali sem vestackih suza koje mozes stavljati po potrebi, ni jedne druge kapi za oci ne mozes stavljati na svoju ruku jer sadrze kortikosteroide i antibiotike. Ako ti je uzet bris oka i dosao je sterilan, ako s ene radi o kratkovidosti niti o alergiji onda se obrati psihijatru zbog problema sa ocima na nervnoj bazi.
 
islandjanin:
Ovako, imam pitanje za oftalmologe, ako ih ima ovde, ili bilo kog drugog doktora ako moze da pomogne!
Naime, interesuje me da li postoje kapi za oci koje se mogu koristiti u raznim slucajevima, dakle kapi koje mogu da koristim bez pregleda kod oftalmologa. Inace, problem sa mojim ocima je sto su stalno (nekad manje, nekad vise) crvene, ima trenutaka kad me svrbe to se redje desava, a cesce se desava da me "zuljaju", zamaraju mi se i prijami samo kada zmurim.
Vec sam bio kod 2 lekara, i otprilike ni jedan ni drugi ne znaju u cemu je problem. Uzeo sam uput za alergologa jer sam resio da proverim da nisam mozda alergican na nesto, a da to ni ne znam.
P.S. Preporucite mi dobrog, ali stvarno dobrog oftalmologa u Beogradu!
A kod koja dva lekara si bio?I sta su oni uradili da dodju do tog zakljucka?
Sindrom "crvenog oka" je pozamasna oblast u oftalmologiji i verujem da se i tvoja simptomatologija moze time objasniti,pa shodno tome i leciti.
 
hmm imam i ja pitanje,obavezna sam da se sminkam zbog posla svaki radni dan,kako dan odmice mene oci pocinju da peku i desava mi se da ne mogu da ih drzim otvorene(sto mi smeta posebno kad vozim i ne mogu da se zaustavim a ni vozim poluotvorenih ociju).kad se umijem i skinem sminku manje me pece.ovo mi se desava i bez sminke ali manje,kako se pftamolog ovde zakazuje godinu dana unapred htela bih ipak da znam sta bi moglo da bude dok ne odem(ako neko pretpostavlja)
 
Dobar oftalmolog: Milenko Stojkovic, Klinicki Centar Srbije
Covek je f e n o m e n a l a n.
Sve ce ti lepo objasniti i posvetice ti dovoljno vremena.
Ah da, nije fenomenalan zato sto ''posvecuje vreme'' , vec zato sto zaista zna ocne.
Mislim da je jedini sa ocnih u klinickom nostrifikovao diplomu i specijalizirao ocne u Americi!
 
@hanibal77:
Mislim da si ti u pitanju dala i odgovor.
Ocigledno je da ti smeta sminka.
Za pocetak moras smanjiti to sminkanje(i kolicinski i vremenski) ,ako ne mozes da ga potpuno prekines,dok ne obavis pregled kod oftalmologa(na koji se ipak ne ceka "godinu dana",ubedjen sam).
Do duse,ne znam gde zivis,ali ako ne mozes bez sminke da cekas pregled,probaj privatno u nekoj ordinaciji.
 
ugovorom mi je predvidjena kompletna sminka(maskara+senka+kreon) :( a za oftamologa sa zaista ceka godinu dana,ja sam prosle godine u julu zakazala za septembar ove godine,a privatno ili drzavno isto mi se hvata liste cekanja su iste(i potvrdice ti svi koji zive u francuskoj)
ostaje mi samo da smanjim sminkanje vremenski tj cim izadjem s posla maramice za skidanje.bilo bi dobro da mi dr da potvrdu da ne smem da se sminkam,mozda bi ovi s posla napravili izuzetak
 
hanibal77:
ugovorom mi je predvidjena kompletna sminka(maskara+senka+kreon) :( a za oftamologa sa zaista ceka godinu dana,ja sam prosle godine u julu zakazala za septembar ove godine,a privatno ili drzavno isto mi se hvata liste cekanja su iste(i potvrdice ti svi koji zive u francuskoj)
ostaje mi samo da smanjim sminkanje vremenski tj cim izadjem s posla maramice za skidanje.bilo bi dobro da mi dr da potvrdu da ne smem da se sminkam,mozda bi ovi s posla napravili izuzetak
Ah taj truli zapad. :o
Malo se salim,jer ne mogu da shvatim u cemu je poenta da se tako dugo ceka.
Zar nema neka fora za hitne slucajeve i sl. za sta mozes da se uhvatis,pa da to malo ubrzas?
Probaj da promenis sminku i naravno,skidaj je odmah po zavrsetku posla,kao sto i sama rece.
 
To sa očima ume da bude jako nezgodno, međutim danas na tržištu ipak može da se nađe (pogotovo tamo na zapadu, mada ima svuda) šminka za osetljivije oči, u kojoj ima manje sastojaka- alergena koji obično iritiraju kožu/oči i izazivaju ovakve reakcije. Šminka generalno ume da bude jako štetna tako da su oni osetljiviji prinuđeni da koriste najkvalitetnije - ili ništa. :| Mada, mislim da problem ipak nije nerešiv 8-)
 
WithdrawnWater:
Dobrog oftalmologa ne znam, ali sem vestackih suza koje mozes stavljati po potrebi, ni jedne druge kapi za oci ne mozes stavljati na svoju ruku jer sadrze kortikosteroide i antibiotike. Ako ti je uzet bris oka i dosao je sterilan, ako s ene radi o kratkovidosti niti o alergiji onda se obrati psihijatru zbog problema sa ocima na nervnoj bazi.


WW kako moze da utice kratkovidost na ovaj moj problem? Mozda je to, a da ni ne znam. Sto se alergije tice, to cu tek da uradim, a vidis s ovim na nervnoj bazi si me zainteresovala. Ja naime, volim sebe da "smatram" smirenim, ali ponekad sebe hvatam kako sam, ne bih rekao nervozan, ali onako uzbudjen bez nekog posebnog razloga!
 
DB 06:
A kod koja dva lekara si bio?I sta su oni uradili da dodju do tog zakljucka?
Sindrom "crvenog oka" je pozamasna oblast u oftalmologiji i verujem da se i tvoja simptomatologija moze time objasniti,pa shodno tome i leciti.


Jedna je doktorka kod mene u domu zdravlja, a druga je privatna oftalmoloska ordinacija. Kod ove privatne sam bio na gomili pregleda i kontrola i posle gomile stavljenih raznih kapi u oci, ja evo i dalje imam problem.
 
Ukoliko se radi o poremecaju dioptrije i o naporu oka da izvrsi akomodaciju u patoloskim uslovima, moze da dodje do zamora oka, zmirkanja, osecaja umora itd. Ali ni na pamet mi nije palo da su mogla da te pregledaju dva oftalmologa a da ne provere dioptriju?? A sta su gledali, zivota ti?? Svasta.
 
sevilja:
Dobar oftalmolog: Milenko Stojkovic, Klinicki Centar Srbije
Covek je f e n o m e n a l a n.
Sve ce ti lepo objasniti i posvetice ti dovoljno vremena.
Ah da, nije fenomenalan zato sto ''posvecuje vreme'' , vec zato sto zaista zna ocne.
Mislim da je jedini sa ocnih u klinickom nostrifikovao diplomu i specijalizirao ocne u Americi!


Sevilja, kako da ja dodjem do njega, jel ima covek mozda privatnu ordinaciju?
 
islandjanin:
Sevilja, kako da ja dodjem do njega, jel ima covek mozda privatnu ordinaciju?

Radi u nekoj privatnoj ordinaciji sigurno, ali zaista ne znam kojoj.
Odes kod svog lekara opste prakse da ti da uput za KCS ,za ocne.
Onda odes u KCS, tacnije na kliniku za ocne, na salter i trazis prijem kod njega.
Tamo ce ti neka od sestara sa saltera zakazati kod njega.
Mozda radi ambulantu bas u glavnoj zgradi Klinickog, ali to ce ti vec reci sestre na salteru i obavezno pitaj gde radi ambulantu!!!
 
Ako je to visoki sredovecno covek sa izrazitim plavim ocima onda radi u ambulanti 1, na Ocnoj klinici.SVI GA HVALE!
Veliki je problem doci do njega,jer su oni prebukirani.
Ako neko sazna gde radi taj covek privatno,neka napise.
 
lela06:
Ako je to visoki sredovecno covek sa izrazitim plavim ocima onda radi u ambulanti 1, na Ocnoj klinici.SVI GA HVALE!
Veliki je problem doci do njega,jer su oni prebukirani.
Ako neko sazna gde radi taj covek privatno,neka napise.


xexe jel to zato sto je visok sa izrazito plavim ochima?
 
I ja imam problem sa ocima, zamolila bih za savet nekog od doktora, jer ne znam sta da preduzmem. Pre sedam godina sam pocela da nosim dioptrijske naocare, i nosila sam ih godinu dana. Imala sam strasne glavobolje, ali nisam to povezivala sa nosenjem naocara, nego sa saobracajnom nesrecom koju sam imala neposredno pre toga, i u kojoj sam povredila glavu. Na kraju sam shvatila da nemam glavobolje kad ne nosim naocare i otisla sam na pragled kod oftalmologa. Proverili su naocare, kao i moje oci, ocni pritisak itd, ali nisu nasli uzrok. Ubrzo potom, ja sam shvatila da imam glavobolje kad imam bilo sta na glavi sto vrsi pritisak, tipa suncane naocare, slusalice, ili raif u kosi. Odustala sam od naocara i presla na sociva. Od pocetka su mi sociva zadavala muke, jer su mi oci jako suve i morala sam stalno da koristim vestacke suze. U jednom trenutku sam povredila levo oko (da, od tada vise ne nosim duge nokte :? ), napravila sam eroziju i morala sam da koristim neku mast i kapi. To je bilo pre neke 4 godine i od tada mi se svako malo javi problem sa levim okom, naime , nekad posle par sati, a nekad pred kraj dana, javlja se peckanje u levom oku. Osecaj je isti kako kad je oko jako suvo, ali se peckanje javlja na "obodu", na ivicama sociva. Promenila sam nekoliko lekara i nekoliko vrsta sociva, ali, ocigledno, problem je u meni. Juce sam bila na kontroli kod oftalmologa, vec deset dana nosim nova sociva, ali imam isti problem. On je rekao da ne vidi nacina da mi pomogne, jer oko ne pokazuje nikakve spoljasnje promene, a sociva koja nosim su najbolja koja postoje, propustaju 99% kiseonika u oko. Preporucio je odmor od sociva nedelju dana, a zatim postepeno privikavanje, nosenjem po par sati dnevno (ova sociva se mogu nositi bez skidanja mesec dana). Takodje mi je preporucio koristenje vestackih suza. Ja sam prolazila ovu proceduru nekoliko puta ranije, ali problem se uvek vraca. Da li neko zna o cemu se radi? Cula sam da kombinovano nosenje naocara i sociva nije preporucljivo, ali pocinjem da razmisljam o tome. :-(
 
imam dugogodisnje probleme sa ocima, doptrijom i socivima.
Mozda za prvu pomoc borna kiselina 3%.
Ako je komplikovanije, obavezno oftamolog i naravno bris oka.
Ja imam dobrog oftamolog ali ne znam da li smem javno da ovde napisem.
Zajedno smo zakljucili da posle 12 godina izntenzivnog sminkanja, imam alergiju na sminku.
Simptomi, crvenilo , grebanje......
Sada koristim samo Lancome i to vrlo retko.
Kontaktirajte me ako vam je potrebna adresa,
 
podizem staru da ne davim novom temom :)

desilo mi se nekoliko puta do sada, da kada izadjem uvece pri nizim temperaturama, pocnu da me bole oci i suze
i tako nekoliko minuta a onda prestane
kada se vratim u stan, koza lica mi je skroz bijela (to je bar normalno) dok koza oko ociju bude svjetlo crvenkasta kao da sam je trljala prstima i nisam dugo spavala

sad, meni taj blago-vampirski izgled ne smeta ali me zanima kako mogu da umanjim tu pocetnu bol u ocima ili da je skroz izbjegnem
i zasto uopste boli?
 
Nijedan lekar se nece proslaviti brzim resenjem tog problema. Ahil je imao ranjivu petu a vi najverovatnije imate sindrom suvog oka. Najcesce zbog toga i ne mozete da nosite sociva. Moja drugarica je imala taj problem ...promenila mnogo lekara i terapija...prosle godine je kao imala infekciju...nisu znali sta je pa su joj prepisali terapiju i za viruse, i za bakterije i za gljivice istovremeno - mesec dana nije izlazila iz kuce, mislila je da ce oslepeti. Onda je nasla neku doktoricu koja obilazi prevremeno rodjene bebe i "spasava" ih od slepila...ona joj je rekla da ima sindrom suvog oka (niko joj to nije rekao pre nje) i prepisala joj............... i jos nesto takodje se uzima bez recepta...kaze da su joj posle pola sata svi simptomi nestali (grebanje, crvenilo...). To je bilo pre 2 godine a ona ...... i danas koristi ali samo po potrebi...problem je sto kad se otvori mora se iskoristiti u odredjenom periodu pa ga cesto baca :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
nadrljah, da se tako, lepo, izrazim...eto, preterao sam i nisam skidao sočiva pred spavanje i tako sam, se lepo udesio, da mi od jutros od 5 sati suze oči, crvene su i je2 gledam..ša da kupim, kako didem na posao, nemam pojma, pomagajte.... da li postoje neke kapi za oči kioje to mogu brzo da saniraju
 
Poslednja izmena:
Pravac lekar oftalmolog, a kupi vestacke suze u medjuvremenu pa ukapavaj, i skuvaj blag caj od kamilice, d abude mlak i ispiraj (mozes i vatice da namocis i tako vlazne da drzis malo na ocima). ali to je samo dok ne stignes kod ocnjaka, nemoj da s eigras da stavljas nesto drugo u oko na svoju ruku! VErovatno si fasovao konjunktivitis a iritaciju mehanicku svakako.
 

Back
Top