PREVEZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Preveza je na zapadnoj strani Grcke i veoma je lepo mesto. Pre 15 dana sam proveo jedan dan u Prevezi.
Turisticko mesto i jedno od lepsih koje sam video. I ne samo Preveza konkretno, ceo takj kraj oko preveze je mnogo lep. Mozda u avgustu kad ponovo odem u Grcku, ostanem koji dan i u Prevezi.

Jedino sam stekao utisak da je dosta skupo, mada ne mogu da tvrdim jer je izgleda skoro sve u Grckoj ove godine skuplje, koliko sam mogao da "osetim" za oko 10% - sem putarine i suvlakija koji je i dalje u 99.9% slucajeva 1.8 evra :)

Uostalom i cene zavise od mesta do mesta. Pogotovo recimno drangulije koje se nude u stotinama prodavnica. Stvar koja u Platamonasu kosta 15 evra, moze se naci u Paralija Katerini za 5-6 evra...
 
Preveza je izmedju Parge i Lefkade, oko 25km od Lefkade. Iskreno meni Preveza i nije nista posebno, ali moze da prodje. Imas setaliste sa restoranima i kaficima i okolo prodavnice ali nista posebno. Ok je za dan dva. Plazu nemas u mestu Preveza vec ti trebaju kola ili motor i ide se putem ka Pargi pa sa leve strane ima plaza, velika je. Ja sam cesto tamo jer moj muz ima DVD klub u Prevezi a mi smo sa Lefkade i iskreno ti savetujem Lefkadu pa ako hoces kolima skoknes do Preveze.
 
Sestra mi zivi u Prevezi i idem kod nje sledeceg meseca. Posto sam kolima mogu da skoknem do Lefkade na kupanjac. Nemam bas izbora da biram. A koliko je daleko Lefkada u km od Preveze ?
 
Pa napisala sam gore da je Preveza od Lefkade udaljena 25km, cas posla si tamo, samo gledaj da izbegnes okrugli sat, jer na svaki sat vremena dizu most da prodju brodici pa moras da cekas
 
Ma gde ja mogu da to planiram kad krecem iz Bgd. Rekla mi je sveca da od Janjine ima 3 puta do Preveze i da turisti obicno izaberu najgori put jer je on jedino i obelezen pa ce ona doci u Janjinu kolima da me susretne i da mi pokaze gde je ta jedina plinska pumpa na tom putu a koja radi samo danju do 17 h. Posto sam juce pricao sveci da sam se na forumu dopisivao sa nekim nasim ljudima koji inace znaju taj kraj i rekao sam joj da imate DVD klub u Prevezi ona se zainteresovala ko ti je muz jer kaze da nas Srba tamo skoro da uopste nema. Javi mi se na PP. Pozdrav svima !
 
Bio sam na odmoru u Prevezi. Dal ce se neka agencija setiti da i ovde organizuje letovanje. Mislim da je lepse od Parge i da ima vece i duze plaze, vise supermarketa, prodavnica, pumpi......
 
Tacno. Aerodrom se vodi kao da je npr u Lefkadi a ustvari je u Prevezi. Mali je aerodrom. Kao npr Tivat. Bio sam i tamo u obilasku koliko sam mogao [zbog vojske]
 
Aerodrom je izmedju Lefkade i Preveze, ustvari taj deo se zove Aktio. Ali je tako blizu i jednom i drugom mestu, izgleda da su na Lefkadi pregovori da se napravi mali aerodrom i tamo, to bi bilo super
 
Tacno. Iz Preveze kad izadjes iz podvodnog tunela odmah sa desne strane su ti vojni objekti i aerodrom. Matico nudi carter let 5-15 septembra sa boravkom u Lefkadi a mislim da sam video i jedan hotel u samoj Prevezi. Najjeftiniji aranzman sa placenom aer.taksom je 254 eura [ako sam dobro razumeo] i ima mesta. Mozda........primio sam se malo !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top