Skuteri i žene

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Prvo su me pljuvali što hoću da vozim rolere... kao velika je razlika da l' rekreativno trčiš ili voziš rolere:roll: jeste velika, ali u tome da trčala ne bih nikad a rolere i provozam i uživam u tome:-)
A sad... Ne daju mi da kupim skuter. Kao opasno je. A baš ih briga, oni svi idu kolima na posao, samo ja moram po ovom paklu da menjam autobuse i da putujem sat vremena (!) do posla. 'Ajde da je malo bliže pa da idem bajsom i spojim korisno i korisno (:-) ); ali baš je daleko, nema šanse... a i kako da dođem uvek sportski obučena i preznojana:?
OK, znam da je mužu potrebniji auto (taj jedan koji imamo) zbog prirode posla, ali hoću i ja sebi nekako da olakšam život. a sad hvala bogu ima povoljno da se kupe skuteri, po 20-30 eura mesečna rata; ne bismo ga ni osetili... Međutim; kaže muž nisu problem novci nego što je opasno... Pa tako preko svekrve do mame, i što je najgore i drugarica, zajedničkih prijatelja i kumova:? pa se malo i ja zapitam, mislim pažljiva sam, brinem o sebi, svom životu i zdravlju više nego ikad jer znam da sam sad nekome i potrebna... pa da li je to baš toliko strašno i opasno da jedna mlada mama vozi skuter:?:

Šta mislite o opasnostima, prednostima i manama? Koristi li neko od vas ovo prevozno sredstvo? Molim iskustva, preporuke i sl. I o markama, da li su jeftiniji neuporedivo lošiji i u kom smislu:?? I sve tako šta mislite i ostalo:lol:
 
jao ne znam i ja sam razmisljala o skuteru dok smo imali jedan auto ali mi je zaista izgledalo opasno,tako nezasticena,ne zbog tebe nego sto ima budala,kamion ako te rokne njemu nece nista biti,pa manje i pazi
al posto ti ne daju(koji to oni?) ja bih u inat :lol: ne slusaj me
 
A jesi li nekad vozila skuter? Kako vozis bicikl? Skuter ti je nezgodnije voziti i od veceg motora, jer ima manje tockove, pa vrlo oprezno moras da ulazis u krivine.
Najbolje bi bilo da prvo malo iznajmite skuter, da vidis da li si za to.
Ima jos nesto... Ne postoji niko ko je dovoljno dugo vozio motor, a da nije pao s njega. Treba misliti o tome. Eto, seti se anakin... bas je bila ushicena zbog kupovine skutera, sve dok posle dve nedelje nije zavrsila u koritu.
Kod nas ti je jos veca mogucnost da ti se to desi, nego u USA. Nasi vozaci automobila jos uvek nisu svesni velikog broja motocikala koji su se u prethodnih nekoliko godina pojavili u Srbiji, pa uopste nemaju osecaj za njih i ne razmisljaju da nekoga mogu ubiti ako ga samo prepadnu, a kamoli ocesu. Tome treba dodati i poslovicni bezobrazluk i bahatost, kao i osecaj moci koji daje vece prevozno sredstvo.
Sve ovo nije slucaj u Italiji, naprimer. Nadam se da ce za koju godinu i ovde da zavladaju nepisana pravila saobracaja kao tamo.
Sto se tice kvaliteta, verujem da se neces pokajati i ako kupis jeftiniji, kineski skuter. Nisam cuo da se neko zalio na njih. Za poznatije marke ipak treba da odvojis novaca kao za dobar polovan automobil.
 
Ma, baš o svemu tome i razmišljam već danima... baš nisam neodgovorna, kao hoću i kraj. već danima kako idem na posao posmatram kroz prozor busa i razmišljam kojim putem i kako bih tuda vozila skuter:?
Nije da meni nije frka uopšte... Mada ima u NS-u u većini ulica tzv. biciklistička staza i ja verujem da bih je zdušno koristila:lol:

Da sam ja sigurna ne bih ni otvarala temu, niti bih razmišljala o ovima koji mi ''ne daju'';-)

Nije da mi ne daju, nego su svi kao protiv, kad bih ja odlučila svakako me ne bi mogli sprečiti, kao i za rolere
 
Julian_Duranona:
Sve ovo nije slucaj u Italiji, naprimer.

Трст:

skuterioq0.jpg


Е, не знам, нисам никад пробала да возим скутер, мада бих волела.

Ја ти ипак препоручујем бајс, зато што ја идем бајсом кад год могу и где год могу, знаш мене. ;)
 
I ja sam u Novom Sadu i svuda idem bajsom. Negde i nema biciklističkih staza, pa je malo zeznuto. Ja sam jednom išla putem bajsom i neki majmun je izleteo kolima sa trotoara, tj. iz nekog ulaza i zamalo da me udari, pa je izašao iz kola i počeo da me psuje u fazonu kao mogao je da me udari, zašto idem tuda i tako....hteo čovek da me istuče zato što on nije pazio.

Nije jednostavno biti biciklista u gradu, treba biti oprezan i uvek koncentrisan (pre neki dan neku ženu kod Limanske pijace udario lik motorom (ona je bila kriva)), a verujem da je skuter još opasniji jer je teže njime upravljati....Ja lično ne bih to vozila. Sorika.
 
Skuteri su mali, brzi gadovi sa malim tockicima. Sto veci motor to bolja voznja. Doduse, ko se navikne ( a takvih je milijardu trenutno na planeti ) nema pocetnickih problema. Opasan je u krivinama i mnogi ga lose procene u pocetku ali je ipak neprevazidjen za gradske guzve. U Italiji je kako i sama slika kaze postao osnovno sredstvo prevoza Potreban je veliki oprez u samom pocetku i postepeno navikavanje.
 
Mackice, mislim da bicikl s pomocnim motorom (tako se naziva skuter koji pretpostavljam da zelis da nabavis), nije dozvoljeno voziti biciklističkom stazom.
Upravo u Novom Sadu sam jedanput vozio tom stazom, ali samo zato sto sam na motoru imao klinca zbog kojeg nisam hteo da rizikujem vozikanje ulicama. Nisam primetio da je iko osim mene to radio.
Kakogod, cak iako bi se odlucila da vozis onuda kuda se voze bicikli, usteda vremena ce ti biti minimalna jer neces moci da se vozis brzo. Treba da vodis racuna o biciklistima, pesacima, pandurima...
Sto se tice voznje u NS, misljenja sam da je daleko bezbednija nego u BG - sto zbog same konfiguracije ulica u gradu, sto zbog mentaliteta stanovnika. Doduse, u ovo potonje sve vise sumnjam, jer nazalost Novi Sad malo po malo postaje dziberana i taj primat polako preuzima Beogradu, koji je ovu titulu suvereno nosio prethodnih godina.
 
Kad sam na bajsu (a svaki dan ga vozim) osecam se kao u nekoj video igrici. Izbegavaj peshake koji kao tjoravi zechevi iskachu na biciklistichku stazu, izbegavaj gnome na steroidima kad imaju uslovno desno, izbegavaj zaboravljene rovove za instalacije... Poene skupljash za svakog zamishljenog peshaka koji se usere od shkripe tvojih kochnica.
 
Julian_Duranona:
jer nazalost Novi Sad malo po malo postaje dziberana i taj primat polako preuzima Beogradu, koji je ovu titulu suvereno nosio prethodnih godina.
Istina je da je sve gori i da su vozači sve bezobrazniji, ali je još jaaaaaaaako daleko od Beograda....Nedavno sam u Bg čekala na pešačkom 10 minuta, niko neće da stane, u NS mi se to još nije desilo...Osim toga, potrebno ti je kolima pola sata da pređeš 2 km, niko nikog ne yebe, ja se uvek prestravim kada tamo odem.Brrr...

LePiaf:
Kad sam na bajsu (a svaki dan ga vozim) osecam se kao u nekoj video igrici. Izbegavaj peshake koji kao tjoravi zechevi iskachu na biciklistichku stazu, izbegavaj gnome na steroidima kad imaju uslovno desno, izbegavaj zaboravljene rovove za instalacije... Poene skupljash za svakog zamishljenog peshaka koji se usere od shkripe tvojih kochnica.
Hahaha, tako i ja....Jesi li probao nekad da prođeš na 2 cm od pešaka koji ide biciklističkom stazom (to mi nikad nije bilo jasno pored onolikog trotoara) i da mu na uvo u punoj brzini drekneš ''Ovo je biciklististička staza!''...
 
Znas, skuter je dobra stvar ali je problem sto mi nismo navikli na motore pa ih i ne primecujemo na ulici i onda moze da se desi da neko udari tebe. Evo ja licno zivim u Grckoj gde su motori svuda naokolo i u pocetku samo sto nisam pokupila par njih dok su prolazili pored mene, jednostavno nisam imala naviku da ih gledam, sad je vec drugacije, navikla sam se. Tako da mozda je bolje da malo sacekas dok to ne postane normalna stvar i kod nas
 
LePiaf:
Kad sam na bajsu (a svaki dan ga vozim) osecam se kao u nekoj video igrici. Izbegavaj peshake koji kao tjoravi zechevi iskachu na biciklistichku stazu, izbegavaj gnome na steroidima kad imaju uslovno desno, izbegavaj zaboravljene rovove za instalacije... Poene skupljash za svakog zamishljenog peshaka koji se usere od shkripe tvojih kochnica.

Посебно ми је мило кад ме ти са условним заграде да би пропустили пешаке. :evil:
 
ja vozim bajk i popizdim svako jutro do posla poshto iako mi treba cirka 7 minuta od kuce do shljake jedno 17 puta me preseku izlecuci taksisti iz sporednih ulica, retardi koji shetaju chopor male dece po biciklistichkim stazama, majmuni koji na istima parkiraju, vozachi nekih motorchina koji iz nepoznatog razloga voze biciklistichkom, neurotichni vozachi koji ne gledaju ko ima prvenstvo prolaza itd, naravno rupe, rovove, bagere i staklo necu ni da spominjem :?
tachno ne mogu da se zamislim na motoru, kontam da bi poginula odma kad me i ovako kao najopreznijeg biciklistu sporaca svako jutro vishe puta oblije hladan znoj od gore navedenih.
 
Ines1864:
Istina je da je sve gori i da su vozači sve bezobrazniji, ali je još jaaaaaaaako daleko od Beograda....Nedavno sam u Bg čekala na pešačkom 10 minuta, niko neće da stane, u NS mi se to još nije desilo...Osim toga, potrebno ti je kolima pola sata da pređeš 2 km, niko nikog ne yebe, ja se uvek prestravim kada tamo odem.Brrr...
Kad sam pominjao mentalitet vise sam mislio na poodmakli stadijum sveukupne sabanizacije Novog Sada. Beograd je sto se tice saobracaja svakako daleko, daleko gori. Verovatno je gori i sto se ostalih stvari tice, ali mi je jako zao kad vidim da je NS popustio, mada se nekako drzao svih ovih godina.
 
skuteri su idealno prevozno sredstvo za gradski vrevu i gužve...
nadmoćne prednosti skutera su:
ekonomičnost (sipaš pun rezervoar, a a full je 4 l i zaboraviš kad si sipao.......).....
minimalni troškovi održavanja........skoro ih nema....
trajna registracija.........
uvek.........jedino prevozno sredstvo za koje uvek imaš parking prostor........
udobnost........uživanje ........ pravi doživljaj vožnje.........
startnost.......motor je 5 puta startniji od svakog automobila...

a mane........ovo.....
putujem sat vremena (!) do posla

nekako mi nelogično.......novi sad je mali grad...ako izlaziš na otvoreni put...onda je skuter opasan....dve trake još nekako.....ali tri trake.....i brzine gde vozači voze po 120 predstavljaju opasnost..............i ne preporučujem ti nikako skuter........ako voziš tamo gde je gužva, česti zastoji..........skuter je idealan.........zbog startnosti.....dok auto krene....ti si 50 metara ispred njega i uvek imaš tu prednost.........osim na otvorenom........

ja vozim malagutti već nekoliko godina, nikad nisam imao problema sa mašinom ni ovako...u vožnji..........ne znam šta je to majstor za motore...........prezadovoljan sam......preporučujem sve osim kineskih... ima lepih revival modela...ali oni ne valjaj.......... prednost uvek dajem italijanskim modelima........nije pitanje dizajna već ozbiljne tehničke prednosti i bezbednost........
 
Mačkice, ne bih ti preporučila, opasno je.
Ja kad sam u kolima i vidim motor, bežim od njega k'o đavo od krsta! A kad počnu da se provlače kroz kolonu, oči bih im iskopala - nikad se ne zaustave negde gde možeš da ih vidiš, već k'o mutavi u mrtav ugao.
A znam da je dovoljno samo da ga pipnem i da pogine.
Jednog mog ortaka je na motoru u gradu potkačio auto retrovizorom pri brzini od 50 i leteo je 20m, pa tri meseca jeo na slamčicu.
Dobro, dobro razmisli pre nego što se rešiš na tako nešto.
 

Back
Top