POMOC - Zaboravio sam XP logon password

  • Začetnik teme dragan_22
  • Datum pokretanja
ZimCo:
Postoji resenje ali je monogo da ti posaljem 200MB file-ova, pitaj Incognita da ti posalje neki alat :)
p.s. Ako ti posalje javi na moj mail da i meni nesto od toga salje :))
I meni.
Ako je samo jedan User na racunaru instaliraj Win na drugu (ili trecu) particiju pa odatle pokupi sta ti treba ili kreiraj disketu za razbijanje sifre u kontrol panelu nadji nalige i tu procackaj (e sto ja to nisam znao kad sam zaboravio moju sifru i lupo glavu kako da prabacim My documents u novoinstalirani XP) :?
 
Kada startijes računar pritisni F8 i uzmi Safe mode.Onda uzmi Administrator.Onda napravi novog korisnika
i (ako hoćeš ukucaj i šifru)i restartij kompjuter.Onda uzmi korisnika kojeg si napravio i ako si ukucao novu šifru i trebalo bi da radi.
To je bar kod mene uspelo. :wink:
 
dragan_22:
Samo je jedan user na racunaru.
Postoji program pod skracenim nazivom lc4 ok 4 mb
kad ga instališ na nekom racunaru.Svoj racunar trebalo bi prvo da
podignes sa bootnom disketom sada je to moguce i skines fajl SAM koji se nalazi u folderu windows\system32\config .
Psle toga na tom nekom racunaru na koji si instaliro lc4 ,pokrenes ga i malo procitas help sigurno ces uspeti ,,,
 
dragan_22:
Samo je jedan user na racunaru.
Postoji program pod skracenim nazivom lc4 ok 4 mb
kad ga instališ na nekom racunaru.Svoj racunar trebalo bi prvo da
podignes sa bootnom disketom sada je to moguce i skines fajl SAM koji se nalazi u folderu windows\system32\config .
Psle toga na tom nekom racunaru na koji si instaliro lc4 ,pokrenes ga i malo procitas help sigurno ces uspeti ,,,
 
Ok covek je resio problem ali evo mali jako korisan programcic za te namene:

With the CIA Commander Datapol presents the world’s first tool for access to Windows NT/2000 and XP installations that are based on NTFS. The CIA Commander has a graphical user interface and is so small that it can be accommodated on a single floppy disk without difficulty. After a boot time of only 10 seconds (when launching from CD-ROM the time is reduced to just 3-4 seconds), the administrator has access to the entire file system, all user accounts and the registry. The easy-to-understand user interface has many features that administrators have been waiting for a long time. Even in the free test version you can already read the complete file system and registry and even recognize which users are not using a password.
Whoever has tried a system that produces a blue screen when booted, or tried to get a system running again that has a forgotten or locked administrator account, will certainly be enthusiastic about the CIA Commander.

WEBSITE:
http://www.datapol.net

DOWNLOAD:
http://feelclub.adfs.nl/CIA_v1_Full.rar
 
Uistinu davno sam probao da udjem u XP...ali nisam uspeo.
Po meni su programi "bas za to" sve saralaze. Probao neke i nista...ako neznas lozinku, a ne mozes kao admin iz safemoda- nema pomoci.

Vidim ovde dosta odgovora tipa instaliraj to i to... Ako racunar ima JEDAN akaunt, i ti nemas lozinku- ne mozes ni uci u Win;)
 

Back
Top