PRIJEMNI ISPIT ZA PEJZAŽNU ARHITEKTURU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
OOoooo,cao!Nadamo se buduci kolegO koleginice:) Bas nam je drago da se bar neko iole interesuje za ovaj nas dragi fax.Pa sto se tice prijemnog,iako deluje da je zahtevan veruj da nije.Radis na bloku br pet i nije ti u opste potrebno da se nesto posebno pripremas jer veruj mi kako ce ona(profesorka )to oceniti zavisi samo od njenog raspolozenja.Ti mozes biti odusevljen ali uglavnom daje po pet poena za crteze.Mada ima i onih koji su dibijali maximum poena.Ti sta te jos interesuje pitaj,ali sto se tice prijemnog nemas mnogo sta da se brines pogotovo ne za crtanje ako dobro spremis onu knjigu iz biologije.
Uzgred,odakle si?:)
 
:) Hvala što si odgovorio na poruku, ne poznajem nikoga ko studira ili planira da upiše Šumarski, tako da nemam koga da pitam. Ja sam se malo uspaničila u vezi crtanja. Imala sam crtanje i slikanje u srednjoj, ali otkud znam da li traže nešto posebno. Taj predmet mi nije išao baš najbolje, mnogo sam više imala tehničkog crtanja, tako da nikako ne mogu da opustim ruku, sve što pokušam da nacrtam ispadne nekako geometriski. Totalno sam ispala iz forme. Sto se tiče biologije ona mi ide malo teže, jer sam je imala samo u prvoj godini. Da li znaš koliko kandidata obično konkuriše za pejzažnu? Ja sam iz Beograda, tačnije iz zone sumraka, kad se prođe Surčin pa još dalje.
 
Ja sam prva godina i u mojoj generaciji konkurisalo je 125toro a primali su 104tvoro od toga 30toro na budzet,mislim to mozda i znas.Sad sam videla da su promenili.Primaju manje ali vise njih na budzetu.Bilo bi mi bas drago da upises,upravo sto i ti sama kazes jako malo ljudi se interesuje za ovaj fax.Nije eksponiran,malo ljudi i zna da postoji a i istina je da i nije bas neki jak fakultet.Mi smo kao sto znas sad krenuli po cuvenoj bolonji i super se provodimo jer je organizacija bas onako na zavidnom nivou,ali verujem da ce od sledece godine biti bolje.Naravno na nama zamorcicima su se izvezbali za vas naredne:)Ako odlucis da upises ovaj fax,nemoras mnogo da se brines oko upisa,pogotovo ne oko crtanja jer je ta profesorka promenjivog raspolozenja,moze da ti da 2 poena,a posle na ispitu 10tku.
To bi bilo sve od mene ako te jos nesto interesuje ti pitaj!
 
Interesuje me još nešto u vezi crtanja. Da li se crta za štafelajem ili za stolom i da li se crta postavka (vazna, cveće, neko geometrisko telo...) koju ona postavi ili samo kaže nacrtajte mi to i to...Sto se tice pitanja iz biologije da li ulaze u detalje ili su to neka opsta pitanja (iz knjige naravno)?
 
I ja sam toga svesna, ali sta ću kada volim to. Nažalost ove godine od toga nema ništa, nemam para da platim studije čak i kad bih prošla na budžet. Još mesec dana ću da se odmaram (zaslužila sam posle 12 godina školovanja) pa ću da tražim posao, ali od studija ne odustajem. Malo mi je krivo sto ću pauzirati godinu, ali iskoristiću to vreme da dobro razmislim šta želim da studiram, možda čak i nastavim ono što sam učila u srednjoj. Samuilov, hvala ti na pruženim informacijama, tvoja podrška mi je puno značila. :cry:
 
Ej zzz...sory sto se tek sad javljam.Ne proveravam postu tako cesto.Bedak za studije,iznerviram se kad sve pocne da se vrti oko tih jeb...para,ali surova je istina da one ipak trebaju,za sve!

Papagalaki_bg mozda jeste u pravu....nema tamo puno bas o arhitekturi,vise su biljcice i biljcice,....i totalno je neorganizovano i na tako nekom bednom nivou da smo se svi zapitali gde smo dosli,ali verujem da takvo rasulo nije samo na nasem faksu vec samo da zbog malog broja studenata to dolazi do izrazaja.
Samo verujem da dokle god te nesto interesuje imaces prilika i da upoznajes ljude iz svoje struke koji ce biti voljni da ti izadju u susret samo ako ti pokazes da zelis da saznajes i ucis.Mozda ovo deluje optimisticki i svesna sam toga da ovaj posao kod nas bukvalno ne postoji,zanosimo se kao bicemo pejzazne arhitekte,a vecina ce raditi u gradskom zelenilu u najboljem slucaju pored onog velikog broja ne zaposlenih.Mada ovde sem turizma i menadzmenta bilo sta da upises ti ne mozes biti nacisto da li ces se zaposliti.Ili da si genijalac pa upises fizicku hemiju ili etf pa te mole stranci da dodjes kod njih.
Ja se uvek zezam da smo mi mladi deca buducnosti,ko ce da veruje i da se nada ako ne mi,tu smo da nesto promenimo da radimo na sebi.....
Elem i meni se pejzazna mnogo svidela,a istina je da i ako ne deluje da tu ima arhitekture i da se uci ovo ili ono,fax nije nista drugo nego opet srednja skola samo sto si sam i moras za sve sam da se interesujes i obavestavas,a naucis samo onoliko koliko se ti stvarno interesujes za to.A moze da se nauci dosta bas o samoj pejzaznoj arhitekturi.I prednost je ta sto nije kao obicna arhitektura.

Zzz...da zans za ubuduce ako i dalje budes pri svome.Cini mi se da si isla u srednju pejzaznu.Crtanje veruj mi nije problem.Ctra se na obicnim stolovima,na bloku br 5 obicnom olovkom studiju koju tu ona postavi a to je :neka vaza,casa,neke posudice,zavisi u kojoj si sali,tikve ili sisarke,sa par krpica i to je to,kao u srednjoh skoli.Biologija je bruka koliko ima da se sprema,kad pomislim samo koliko biologije treba za bioloski fax ili medicinu do kojih detalja.Tako da ti ja savetujem da ucis to vise mozes pojedinosti,da probas da zapamtis,jer pored koktretnih daje i ona malo zavucena pitanja,za one koji hoce vise poena.A pitanja su na zaokruzivanje.Test sklonosti nema veze sa zivotom.Mislim ima nekih stvari da onako zapazis i da se orjentises malo u prostoru ali bilo je tu i nekih razvijenih kocki pa ti da ih sklapas,....uglavnom vrte par testova godinama a mogu da se nabave u skriptarnici fakulteta.
Sad znam da je kasno sto ti pisem ovo ali eto,cisto da budes informisana.:)
Veliki pozdrav!!!!
Inace,jedna moja koleginica je bas iz tvog tog kraja!;)
 
:-( Strašno mi je krivo što propuštam godinu ali šta ću kad nemam ni kintu. Bila sam odličan đak i kada su me u srednjoj odbili na konkursu za stipendiju potpuno sam izgubila nadu da bi na studijama dobila bilo kakvu stipendiju. Ali nisu samo pare u pitanju, nemam podršku mojih i uopšteno u kući mi je pakao. Moram da se zaposlim (i po mogućstvu odselim) ako mislim da uradim bilo šta u životu.
P.S. Nisam išla u srednju pejzažnu, već u jednu mnogo zajebaniju.
Pozdrav!
 
zzz...:
:-( Strašno mi je krivo što propuštam godinu ali šta ću kad nemam ni kintu. Bila sam odličan đak i kada su me u srednjoj odbili na konkursu za stipendiju potpuno sam izgubila nadu da bi na studijama dobila bilo kakvu stipendiju. Ali nisu samo pare u pitanju, nemam podršku mojih i uopšteno u kući mi je pakao. Moram da se zaposlim (i po mogućstvu odselim) ako mislim da uradim bilo šta u životu.
P.S. Nisam išla u srednju pejzažnu, već u jednu mnogo zajebaniju.
Pozdrav!
sumarski ..... ???????????????????????????????? faklutet
 
spremam se za prijemni za pejzaznu arhitekturu u Bg i interesuje me da li je dovojno ako se nauci samo iz skripte koju cu nabaviti iz skriptarnice fax? bice u mogucnosti da se nabavi krajem februara, ali da je tih 100 i nesto strana dovoljno da bi se dobro, tj maximalno uradio test iz biologije??
molim vas, neka mi neko odgovori... svaka informacija je dobro dosla!!
hvala unapred :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top