Windows XP

BELFABIO

Iskusan
Poruka
5.765
napravio sam ovu temu jer zelim da ga uninstaliram i instaliram 98-icu.
ne mogu nikako da ga izbrisem u add/remove programs nema ikone za uninstal, pokusao sam i 98 da instaliram ali pise mi da to moram uraditi u ms-dos modu, i to sam uradio ali opet pise da trebam u ms-dos modu

molim vas pomozite
 
Uninstall Windows XP preko Add/Remove Programs ne postoji.Jedina varijanta ti je boot-abilan disk u tvom slucaju Windows 98 s kog se pokrece Setup i formatiras particiju(e) i instaliras Windows 98.Naravno u BIOS-u namesti da ti prvi boot-abilan uredjaj bude CD.
 
BELFABIO:
napravio sam ovu temu jer zelim da ga uninstaliram i instaliram 98-icu.
ne mogu nikako da ga izbrisem u add/remove programs nema ikone za uninstal, pokusao sam i 98 da instaliram ali pise mi da to moram uraditi u ms-dos modu, i to sam uradio ali opet pise da trebam u ms-dos modu

molim vas pomozite
Za 98-icu treba napraviti butabilan može flopi i mora se instalirati u FAT 32 ne može NTSF tako da treba predhodno formatirati particije u taj mod,ja sam tako radio i tako je išlo. A xp ne treba deinstalirati jer se kod formatizacije briše.
 
Uninstall je eventualno moguć samo ako je rađen upgrade w98 na XP, inače nije.
rema:
Jedina varijanta ti je boot-abilan disk u tvom slucaju Windows 98 s kog se pokrece Setup i formatiras particiju(e) i instaliras Windows 98.
Ovo je naravno tačno... samo jedan, mali dodatak: ako ti disk koristi FAT32 onda možeš proći bez formatiranja ( jer formatiranje uklanja sve podatke sa diska, pa ako ti je to problem a imaš fat32, dalo bi se i drugačije... ). Mada je više nego poželjno da formatiraš disk ( a i to ti je najprostije rešenje )...
Nego, jedno pitanje... nemoj pogrešno da shvatiš, ali... Koji će ti k**** OS star gotovo 10 godina?
 
Narocito ako zele s novim programima da rade koji zahtevaju Windows XP sa SP2.Bas me zanima sta ce onda biti ? P.s.Naravno update i podrska su odavno prekinuti za Windows 98.
 
mene uopšte ne čudi zašto čovek oće 98.. na jednom kompu (starijem) imam 98 a na drugom (novijem) imam xp i pravo da vam kažem, 98 nema nikakve bagove do sad za razliku od xp i brži je.. la ipak xp je xp...

a ja predlažem da napraviš još jedan data disk D:\
na njega prebaciš sve fajlove koje nećeš da ti se brišu
i onda format C:\
i onda instaliraš 98
tako sam ja radio kad sam formatirao 98
 
Bajat Krompir Pire:
mene uopšte ne čudi zašto čovek oće 98.. na jednom kompu (starijem) imam 98 a na drugom (novijem) imam xp i pravo da vam kažem, 98 nema nikakve bagove do sad za razliku od xp i brži je.. la ipak xp je xp...

a ja predlažem da napraviš još jedan data disk D:\
na njega prebaciš sve fajlove koje nećeš da ti se brišu
i onda format C:\
i onda instaliraš 98
tako sam ja radio kad sam formatirao 98
eeeeee kad bi moglo da se formatira C, jer mi pise kad ga ocu da formatiram da sadrzi windows komponente koji trebaju da windows radi
 
*Ubacis instalaciju XP,bootujes ga sa CD-a,formatiras HDD u FAT32,kad se zavrsi format prekines instalaciju,restartujes racunar,ubacis bootabilnu 98,ili flopy(start up disk) pokrenes i dalje ces se valjda snaci...
*Ovaj korak radis ako je HDD u NTFS...
Inace 98ca ne moze da pregazi XP...
 

Back
Top