Demografska kriza u SRBIJI

snezac

Zainteresovan član
Poruka
421
Evo posto vidim da se lepo bavite demografdskom krizom u Russiji ,da li neko ima ideju kako ovde to resiti ili malo ublaziti.
Ovde se trudnice trtiraju uglavnom kao niza bica.Cast izuzecima.
Pomoc drzave nikakva,bolnice pune ( kazu zene)buba,stroke,posteljina kao iz parizanskih filmova....sestre kao za Grand paradu sa dugim noktima i nakitom,Ok ako imate za apartman izmedju 50 - 100evra nebno zavi u kojoj ste bolnici....
Trudnoca je ovde luxuz,potrebne analize preskupe,mito i korupcija cvetaju....
Vec cuvena tema ovih dana prisustvo oca porodjaju se placa kako gde ali u najvecem porodilistu NF 15000,epiduralna anestezija 10000.......I naravno doktorima po nekoliko stotina evrica
Ovde je abortus postao normalan i rade ga devojcice od 14 god.? :confused: :evil:
Kako ubediti mlade da imaju potomstvo,da se neodlucuju za abortus......
 
To je bez daljneg najveći problem koji Srbija ima. U bolnice i škole se mora ulagati više, a trudnoj ženi treba omogućiti sve na svetu. Bolnice i klinike treba kontrolisati. I povodom tog abortusa treba uraditi nešto. Nekako ga ograničiti. Ne samo zakonom već i merama koje će podsticati majke da rode.
 
To nije samo u Srbiji nego svim iole normalnim i razvijenim zemljama od Japana , Rusije cele Evrope (osim Kosova)do USA i Kanada ****** to je tako ,najveci natalitet je u Nigeriji i slicnim Africkiom zemljama gde je zivotni vek malo preko 30 godina a svaki treci stanovnik je zarazen sidom al ih je zato opet svake godine par miliona vise tako da je u danasdnje vreme pozitivan prirodan prirastaj odlika najsiromasnijih i najnerazvijinijih zemalja sveta.
 
Zene su u vrlo zaebanom polozaju. kad dodju na razgovor za neki posao odma ih pitaju jesu li udate, imaju li dece i kolika su, ako nisu udate pitaju ih jel imaju momka i koliko se zabavljaju i slicno. ako rade u privatnoj firmi i zatrudne to znaci automatski noga u zadnjicu. u drzavnoj firmi ako nemas vezu da te odma prime za stalno, cim zatrudnis mozras sve ispocetka. tako zene tesko mogu da se ostvare na profesionalnom polju. da ne pominjemo to koliko jedna bebica kosta (sad ce neki da zvalave kako ljubav ne moze da se kupi), pa su dve plate neophodne, koliko treba vremena posvetiti tom deranu sto poslodavci nece da tolerisu. cini mi se da neki ovde smatraju da zena treba samo da sedi kuci, radja i gaji decu, sto uopste nije vredno komentara
 
Nije problem samo pozitivnog zakonodavstva, već njegove primene. Ako neko vrši diskriminaciju, mora se kazniti, ali ne sa 5000 dinara i "majke mi više neću" nego ga drapnuti , ali da ne propadne, već onako, da ima štetu koju neće nadoknaditi 3-4 godine. I kad kazniš takvih 20 više nikad nikome na pamet neće pasti.
Sa druge strane, mlad svet ima neke druge aspiracije i želje. Ja sam ne želim decu, eventualno dete.
 
Ja ne mogu da predviđam razvoj i sliku budućnosti Srbije u pogledu populacije. Ali, recimo na primeru izjave filateliste se vidi gde je suština.

Problem zakona i dotacija itd. je jedna stvar, potpuno socijalan, koja može a ne mora značiti ništa u pogledu prirasta. Suština je dublje, u svakom čoveku (i žena i muškaraca), tj. percepciji života i odnosa prema porodici. Sa decom se "ne računa". Pare su sekundarna stvar. Uostalom obrnuta je proporcija prirasta i standarda - to pokazuje stanje u svetu.
 
jomini:
Nerealno je to Laci. Bar u skorijoj budućnosti. Nula sasvim odgovara u narednih 50 godina.
Tačno, ako bi se ta nula mogla održati. Laciju svaka čast, to cenim više od svega (ako Bog da još njih ti želim Laci :D).
Ipak, treba tu posla, ali kao što ti Jomini već reče volja je najvažnija. Ovo je gorući problem. Ovo je gore i od Kosova i od saradnje sa Hagom. Tu treba da ulete i zakoni zaštite prava radnika, što mora da prati jak sindikat, koji, verujem, ne postoji. Ženu treba zaštititi. Ako neko ne želi da da ženi određeno trudničko vreme onda fino neka se lati za džep i plati masnu odštetu. Dalje, država mora da podstiče finansijski rađanje dece i da učestvuje u njihovom finansiranju. Ja znam da Srbija nije Švedska, ali ovo nije neka leva stvar.
 
filatelista:
Nije problem samo pozitivnog zakonodavstva, već njegove primene. Ako neko vrši diskriminaciju, mora se kazniti, ali ne sa 5000 dinara i "majke mi više neću" nego ga drapnuti , ali da ne propadne, već onako, da ima štetu koju neće nadoknaditi 3-4 godine. I kad kazniš takvih 20 više nikad nikome na pamet neće pasti.
Sa druge strane, mlad svet ima neke druge aspiracije i želje. Ja sam ne želim decu, eventualno dete.


Eh, nemoj tako, bilo bi šteta da ti nemaš najmanje troje. A što se svega ostalog tiče, u pravu si, samo kazne po džepu, malo više hrabrosti da prijaviš takve, pa ćemo videti.
 
Не знам да ли још увек у "Гласу јавности" иде акција за помоћ најсиромашнијим породицама у Србији, али колико сам пратила ту акцију, ту су рецимо све породице са петоро и више деце, на крајњем рубу, односно испод руба сиромаштва. Па био би основни ред, да се за почетак, помогне тим породицама које већ имају толику децу. Многа од те деце нису ни поморанџу видела... Тужно у 21. веку!
 
Evo ja sam u 7 mesecu trudnoce,dala sam otkaz jer nisam mogla da otvorim bolovanje,osim preko veze,I trudnoca 37 godina,imala prvo jedan spontani isto radila i izgubila bebu u 4 mesecu.Otisla na komisiju posle 30 dana bolovanja a zena kaze rad je najbolja terapija mladi ste imate vremena....
Ministar zdravlja kaze da je sve besplatno za trudnice????Ne znam gde.
Na porodja obavezno u bolnicu poneti : TOALET PAIR,PLASTICNU CASU.......Eto gde smo mi.....
 
snezac:
Evo ja sam u 7 mesecu trudnoce,dala sam otkaz jer nisam mogla da otvorim bolovanje,osim preko veze,I trudnoca 37 godina,imala prvo jedan spontani isto radila i izgubila bebu u 4 mesecu.Otisla na komisiju posle 30 dana bolovanja a zena kaze rad je najbolja terapija mladi ste imate vremena....
Ministar zdravlja kaze da je sve besplatno za trudnice????Ne znam gde.
Na porodja obavezno u bolnicu poneti : TOALET PAIR,PLASTICNU CASU.......Eto gde smo mi.....

Moja najbolja prijateljica je dobila otkaz odmah posle završetka porodiljskog. Primili su drugu ženu da radi umesto nje, sad kad ona više ne može da ostaje prekovremeno i ne može im ništa.
 
Eto zašto mi se gadi skoro sva ova politička bagra. Mažu ljudima oče Kosovom i kojekakvim idiotlucima, a majke moraju da nose toalet papir u bolnicu. Stoka!!
Devojke, žene, ja se vama divim. Najozbiljnije i najiskrenije. Nadam se da vam to nešto znači kad vam kaže jedan klinac...
 

Back
Top