Kako smanjiti troskove politicarima?

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.608
Koliko bi kostalo i da li bi bilo isplativo da se za recimo narodne poslanike koji nisu iz Beograda i naplacuju po 300E mesecno na troskove stanovanja (tvojih i mojih para, naravno) i ko zna koliko na troskove puta do Beograda, izvrse prenamenu SIV-a u motel sa sobama od recimo 10-tak m2 kupatilo, mini kuhinja, krevet, sto i stolica i tako to? Pa lepo, posle posla u sobicu na tvrdu stolicu, da rade, vredno i marljivo?

A jos neki predlog?
 
U teoriji i knjigama, narodni poslanik je nešto najsvetije i vrednije u nekoj državi, to je i "vlast i čast" za pojedinca.
Sad što mi imamo najgori šljam za poslanike, što su oni glasačka mašina i što se u zakonske predloge razumeju manje od nas ovde na forumu, to ih ne sputava da žderu karađorđevu za četr'est dinara i kafu i fantu za bakšiš od pedeset.
Mora se obavezno menjati izborni zakon, Srbija se deli u izborne jedinice i ljudi glasaju za čoveka iz te izborne jedinice, onoga koga poznaju, kome veruju i koji im nešto obeća. Ne za stranku, pa oni postave lika koji je najviše razvezao plakata, devojčice koje su najmarljivije pozivale "sigurne glasove" i bakice koje su delile flajere.
Sad imamo situaciju da iz nekih gradova nema ni jednog poslanika, a ljudi su za nekoga glasali. Nemojte me držati za reč, ali mislim da nema ni jednog iz Pirota, što je recimo bruka za te ljude dole.
 
DeteSunca:
Najbolje da ih zamolimo da rade besplatno i da još i smeštaj plaćaju sami...
Ne ide to tako. Država neće propasti zbog tih 300 evra.

Vidi, logicno je da neko ko je ucesnik u zakonodavnom procesu i ko je narodni poslanik bude osoba koja se u privatnom zivotu dokazala i ostvarila , od nekoga takvog moze da se i nauci i da se savetima takve osobe napreduje...ako se dokazao, i ako je cast biti narodni poslanik, onda sta ce im plata? A da ne potezemo beneficije i njihova ponasanja kako u skupstini, tako i na ulici...
Nece drzava propasti zbog mojih 300E iz dzepa! Hajde kada ste jaki na recima za odbranu poslanickih troskova, sakupite istomisljenike pa ih finansirajte...
Po tebi je u redu da poslanik podigne milion dinara na ime putnih troskova? Pa gde to zivi? U Tunguziji? A sto tih milion dinara ne bi otislo decijoj bolnici u Tirsovoj? Ili sto tim parama ne finansiraju operacije one silne dece koje svaki dan apeluju preko tv-a za pomoc?
Ne bih ja njih zamolio, njih ja (i svi mi) placam i nemam sta da ih molim. Ja sam im poslodavac, kada to naucimo, necemo Skupstinu gledati kao "Pozoriste u kuci" i smejati se da bi zaboravili bar na trenutak da su to mnooogoo dobro placeni klovnovi. Meni je malo skup taj cirkus...
 

Back
Top