ugradne rerne

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Taman ste mi drage moje savetodavno jako pomogle u vezi ravnih ploča i taman sam kao smislila šta hoću, čula sam od nekih ljudi koji imaju ugradnu rernu (Gorenje) da je to najveća glupost i da su se jako pokajali jer tako greje sve oko sebe da je i na vratancima kuhinjskih elemenata oko rerne došlo do promena (plastična folija se podigla. Čak kažu i da su im čaše u visećem delu koji je 30 cm izunad rerne vrele dok rerna radi. Da li je tako nešto zaista moguće?
 
Draga moja ne nije istina,doduse ne znam za " Gorenje" Imam iskustvo sa Electrolux aparatima.
Prvo Viseci elementi u kuhinji moraju biti na visii 60 cm od grejnog tele.Ukoliko imas lampu kao i ja koja je montirana ispod visec dela staklatrija iznutra ce biti topla,od rerne ne,ali samo ako je postavljena u visini normalnog sporeta ispod ploce tj.u visini donjeg radnog dela.
E sada sve ugradne rerne kao i sporeti novije generacije imaju na vratima "hladno staklo" tako da je jminimalno zranje toplote sa strane vrate.
 
u mojoj blizoj okolini (svekrva, baka, rodjaci...) svi imaju ugradne rerne elektrolux, od pre 15 godina mozda. nedavno su menjali, jer su modeli zastareli po bojama, izgledu ali nikada nikakve stete nije bilo, ni bilo kakvog zagrevanja povrsina u okolini. ako uzmes neki bolji model ne brini, sigurno nece biti problema. ja za sada imam franke, solidna ugradna rerna, sa hladnim vratima, nema tih nuspojava.
 
Dobio sam pre par dana od jedne zene ugradnu rernu. problem je sto ne znam da je koristim, nemam uputstvo.model je Ariston FB 86 P.1/E IX. moze li neko da mi da uputstvo za nju ili nekako da mi pomogne?
pozz
 
Taman ste mi drage moje savetodavno jako pomogle u vezi ravnih ploča i taman sam kao smislila šta hoću, čula sam od nekih ljudi koji imaju ugradnu rernu (Gorenje) da je to najveća glupost i da su se jako pokajali jer tako greje sve oko sebe da je i na vratancima kuhinjskih elemenata oko rerne došlo do promena (plastična folija se podigla. Čak kažu i da su im čaše u visećem delu koji je 30 cm izunad rerne vrele dok rerna radi. Da li je tako nešto zaista moguće?

kod mene to nije tako...
 
Taman ste mi drage moje savetodavno jako pomogle u vezi ravnih ploča i taman sam kao smislila šta hoću, čula sam od nekih ljudi koji imaju ugradnu rernu (Gorenje) da je to najveća glupost i da su se jako pokajali jer tako greje sve oko sebe da je i na vratancima kuhinjskih elemenata oko rerne došlo do promena (plastična folija se podigla. Čak kažu i da su im čaše u visećem delu koji je 30 cm izunad rerne vrele dok rerna radi. Da li je tako nešto zaista moguće?

ili je u pitanju neki krsh od rerne (u smislu los konkretan primerak) ili se npr. vrata ne zatvaraju dobro pa toplota izlazi ili nesto trece/cetvrto...
ja imam gorenje ugradnu rernu i odlicno sljaka.
naravno, nemoj da se primis na one Aqua Clean'' fore...u svakom slucaju ces morati da zavuces ruku unutra i da brises ;) konkretno ta funkcija je da ti malo 'olabavi' zapacene masnoce i sl da bi mogla lakse da ih izbrises...
kad sam osmisljao svoju kuhinju trudio sam se da napravim takav raspored da rerna bude odvojena od frizidera bar nekim elementom. to jesam uradio mada mogu da kazem da nije bilo potrebe jer sama rerna ima odlicnu izolaciju (mada bih opet za svaki slucaj odradio isto).
nemoj da se brines oko toga...danasnje rerne to ne bi smele da rade...ako se to iz nekog razloga desi - zoves servis jer je u pitanju neki kvar...

pozdrav
 
Taman ste mi drage moje savetodavno jako pomogle u vezi ravnih ploča i taman sam kao smislila šta hoću, čula sam od nekih ljudi koji imaju ugradnu rernu (Gorenje) da je to najveća glupost i da su se jako pokajali jer tako greje sve oko sebe da je i na vratancima kuhinjskih elemenata oko rerne došlo do promena (plastična folija se podigla. Čak kažu i da su im čaše u visećem delu koji je 30 cm izunad rerne vrele dok rerna radi. Da li je tako nešto zaista moguće?

Moja rerna nista ne greje okolo. Oni su kupili Gorenje, ali mozda neki stari model. Ja ladno drzim plastiku odmah pored zida rerne i odvojeno je samo jednim slojem iverice. Bitno je i osmisliti raspored kuhinjskih elemenata, a ne ugradnu rernu stisnuti izmedju dva elementa. Moja je pored ugaonog dela i mozda je i zato sve ok.
 
Treba da kupim ugradnu rernu.
Ploča će biti Candy, pa bih i rernu od istog proizvođača.
Meni rerna nije naročito bitna pa sam gledala jeftinije modele, ali su njihove funkcije slabo opisane.

Prva je Candy FST 100/1X, piše da ima 3 funkcije ali ne i koje:

73c5ky.jpg



  • Candy ugradna rerna FST 100 X
  • Klasa energetske efikasnosti: B
  • Statička ugradna rerna
  • 3 načina rada
  • 2-slojna staklena vrata
  • 1 polica
  • 1 pleh za pečenje mesa
  • grill
  • Sigurnosni sistem za izvlačenje polica
  • visoko kvalitetni emajl A klase za lakše održavanje
  • Zapremina: 53 l
  • Ukupna priključna snaga: 2,1 kW
  • Analogni programski sat s automatskim uključivanjem i isključivanjem
  • Boja: inox
  • Garancija: 2 godine



A mogle bi i modelCandy FPP 502X, ili FPP 503X.

Da li neko ima ove rerne da mi kaže kako rade?
 
posle silnih problema sa candy-jevom masinom sa pranje i susenje vesa, zaobilazim candy.
ako ti nije toliko bitno sta rerna 'moze' - onda juri neku sa sto duzom garancijom.

inace, posle odredjenog vremena koriscenja sam definitivno zakljucio da nema ugradne rerne koja moze da ispece svinjsku butkicu kao alfa plam sporet u stanu mojih roditelja.
razocarala me moja gorenjeva ugradna :( ...
 
A vidiš, ja upravo hoću da izbacim jedan Alfa Plam. Gori šporet, gluplje projektovan i tako skarabudžen još nigde nisam videla. Ama baš ništa na njemu nije napravljeno makar pristojno. Od dimenzija, preko farbe sa strane, emajla gore, gorionika, rešetki gorionika, grejača u rerni, ručke na rerni, dugmića za ploče pa do utičnice i upaljača za gas. Slupali su ga kao deca kad se igraju: "Aj kao, kobajagi, da naprevimo šporet"!
Nikad više, ni džabe, ma ni da mi plate neću uzeti ništa od Alfa Plama.
A što se tiče Gorenja - ni ja ih baš ne volim. Prodaju se SAMO na teritoriji bivše Jugoslavije, a da su zaista brend izvozili bi robu po celom svetu. Domaćice se žale da su Gorenje rerne veoma male (53 litre). Jedina im je prednost što imaju 5 godina garancije i uvek dostupne delove.
Zato i gledam neke svetske marke.
U moru nekih novih opcija na rernama otkrila sam da veliku većinu obična domaćica ne koristi nikad. Koristi se ventilator, pomalo automatskog čišćenja i tajmer (za zaboravne kuvarice).
Sve ostalo je uzaludno komplikovanje i bacanje novca.
Ipak, ima i svetskih brendova po veoma povoljnim cenama. Na primer:
Bosh HBU 110250 (58 litara) - 20.999 dinara
Candy FL 101X - 17.499 din.
Candy FST 100/1 (crna, bela, inox) - 16.990 din.
Candy FPP 602X - 23.990 din.
Candy 502X - 20.990 din.
Zanussi ZOB-381X - 18.990 din.

Otkrila sam i to da je za web kupovinu isti artikal i po nekoliko hiljadarki jeftiniji. Negde je razlika i do 5-6 hiljada.
Jedina je nevolja što na internetu ne možete zamoliti prodavca da izvadi uputstvo iz proizvoda pa da detaljno proučite šta je to što hoćete da kupite...
Zato ja i pitam ovde.
 
Četiri godine imam ugradnu rernu "gorenje" i prezadovoljna sam. Nema toga što u njoj nisam uspela da ispečem onako kako sam zamislila. Mašinu za sudove "gorenje" bih rado poklonila nekom, kada bih imala para za drugu, a rerna mi je super.
 
Toplo preporučujem. Imam je i baš zam zadovoljna.
279c265b-0b08-439b-b212-b15446faf9a8.jpg


BOSCH ugradna rerna HBA43T350

Opis aparata
Komfor:
Elektronski programski sat: uključivanje, isključivanje, alarm, prikaz trenutnog vremena
Tip rerne / načini grejanja:
Multifunkcionalna rerna (7 načina grejanja: Gornje/donje grejanje, Donje grejanje, Kruženje vazduha, Ventilatorski infra roštilj, Varijabilni roštilj velike površine, Varijabilni roštilj male površine, Odmrzavanje)
Rerna sa GranitEmail unutrašnjim zidovima, 62 l
Otvaranje / sistem izvlačenja:
Teleskopske vođice na izvlačenje na tri nivoa
Čišćenje:
EcoClean obloge za samočišćenje na leđnom i bočnim zidovima
Potpuno staklena unutrašnja strana vrata
Dizajn:
Uvlačiva dugmad za upravljanje
Bezbednost:
Sigurnosna brava za decu
Rashladni ventilator
Osvetljenje rerne
Brzina:
Automatsko brzo zagrevanje
Dimenzije:
Priključni kabl sa utikačem (0,95 m)
 
Poslednja izmena:
Obrisala sam cenu jer se desi da je razlika u zavisnosti od prodavca i do 10000 (nisu normalni).

Ja sam stvarno prezadovoljna. I garancija joj je 5 godina (bar tako je bilo pre dve i po godine, kada sam je kupila)
 
Nisam snob, ali bela tehnika se ne kupuje svake godine. Zato kupujem samo Boschovo.
Probaj na

http://www.studio-sm.co.rs/shop/kuvanje/ugradne-rerne-/?groupid=103

BOSCH ugradna rerna HBN 210E0
23.390,00 RSD

8dea75a2-a6f2-4cca-9876-9a5e1177dfbb.jpg


Karakteristike

Razred energetske učinkovitosti: A,
Neto zapremina: 58 l,
Priključna snaga: 2.800 W,
Potrošnja energije:
Potrošnja energije konvencionalno: 0,85 kWh
Potrošnja energije kruženje zraka / vrući vazduh: 0,79 kWh
Bruto težina: 32 kg
Neto težina: 30 kg
Dubina kod otvorenih vrata: 1.010 mm
Dubina pećnice: 42,3 cm
Širina pećnice: 42,5 cm
Visina pećnice: 32,3 cm
Dimenzije aparata: 59,5 x 59,5 x 54,8 cm
Dimenzije niše: 57,5-59,7 x 56 x 55 cm
 
Što se tiče Gorenja, ne znam kakve su im rerne.
Znam da su im mašine za sudove krš, prave se u Kini i bacaju rđu na posuđe.
Moja komšinica reklamirala, vratili joj pare, a po mašinu došli posle 6 meseci.
 
Nisam snob, ali bela tehnika se ne kupuje svake godine. Zato kupujem samo Boschovo.
Probaj na

http://www.studio-sm.co.rs/shop/kuvanje/ugradne-rerne-/?groupid=103

BOSCH ugradna rerna HBN 210E0
23.390,00 RSD

Pogledajte prilog 234084

Karakteristike

Razred energetske učinkovitosti: A,
Neto zapremina: 58 l,
Priključna snaga: 2.800 W,
Potrošnja energije:
Potrošnja energije konvencionalno: 0,85 kWh
Potrošnja energije kruženje zraka / vrući vazduh: 0,79 kWh
Bruto težina: 32 kg
Neto težina: 30 kg
Dubina kod otvorenih vrata: 1.010 mm
Dubina pećnice: 42,3 cm
Širina pećnice: 42,5 cm
Visina pećnice: 32,3 cm
Dimenzije aparata: 59,5 x 59,5 x 54,8 cm
Dimenzije niše: 57,5-59,7 x 56 x 55 cm



ma niko nije ni rekao da si snob.
i slazem se da treba kupovati sto kvalitetnije mada je treutno u srbiji uglavnom u ponudi smece pa i kada mnogo platis ne znaci da si kupio kvalitet vec samo brendiranu nalepnicu na uredjaju iz PRC-a.
ja sam konkretno opremao kuhinju i kupatilo u paraleli sa dosta skupim radovima na rekonsturkciji stana pa nisma mogao bas da jurim najkvalitetnije (bar po nalepnici) ali definitivno se slazem da belu tehniku treba, ako je moguce, platiti i vise ako ce trajati i zadovoljiti.

ves masine za pranje i susenje od candy-ja ne bih preporucio nikom a opet oni kao vaze za neku klasuwannabe kod nas...
 
Koliko znam, a možda se i promenilo, Bosch rerne se prave uglavnom u Španiji, a one extra skupe su iz Nemačke.
Mali kućni aparati Bosch se prave u Kini.

Za Candy sam i ja čula sve najgore od mojih drugarica.
 

Back
Top