ugradne rerne

Nemojte me sad još naplašiti za Candy!
Već 10 dana visim na internetu, taman sam izabrala ovu ploču (piše da je zemlja porekla Francuska)
Candy PVD311 1X.jpg
i bila bi totalna tragedija da jo ni ona ne valja!
 
Četiri godine imam ugradnu rernu "gorenje" i prezadovoljna sam. Nema toga što u njoj nisam uspela da ispečem onako kako sam zamislila. Mašinu za sudove "gorenje" bih rado poklonila nekom, kada bih imala para za drugu, a rerna mi je super.

Imam sigurno vec desetak godina njihov sporet sa ravnom plocom, odlican je u svakom pogledu. I ploca i rerna.
Imam dve njihove ves masine, jedna ima skoro desetak godina, druga 5, razliciti su modeli, ali su obe kao nove jos uvek, odlicno rade. Ova novija je imala jednu intervenciju oko nekog senzora, a stara ni jednu do sada.
Ja poklanjam "iskrinu" masinu za sudove. :lol:

Moja kuma je novi stan opremila tzv. zvucnim markama i nicim nije zadovoljna. Ne secam se tacno koje marke je sta, ali ako se setim pitacu je i napisati.
 
Moja mama ima "candy" mašinu za sudove, i ne da je zadovoljna, nego je prezadovoljna. Davno sam zaključila da je prilikom bilo čega u Srbiji potrebna sreća, uopšte nije važno ime onoga što kupujete, niti količina para koju dajete.
 
Миле можеш да изгуглаш, видим да ниси никад чула, домаћице.Нема шансе да се ико жалио на Миле машине за судове или Бош уградне рерне.
Горење не бих купио ни за потпалу-
Не пореди се мерцедес и пунто, ебига..
 
Moja mama ima "candy" mašinu za sudove, i ne da je zadovoljna, nego je prezadovoljna. Davno sam zaključila da je prilikom bilo čega u Srbiji potrebna sreća, uopšte nije važno ime onoga što kupujete, niti količina para koju dajete.


imam i ja njihovu masinu za sudove..onu manju verziju za 9 servisa...
prilikom postavke se ispostavilo da jedan deo nije bio ispravan pa smo cekali servisere neko vreme da zamene deo (dakle - pre samog pustanja u rad).
inace je ok...kao ok...pisalo je da je i susenje klasa A medjutim...nisma nesto guglao ali mislim da se ta klasa susenja odnosi na ucinak susenja a ne na potrosnju energije.
ako se odnosi na ucinak susenja - onda definitivno nije klasa a nego c/d/e...
ali..za cenu od nesto malo ispod 30000 rsd-a..ok sljaka i guess....


Миле можеш да изгуглаш, видим да ниси никад чула, домаћице.Нема шансе да се ико жалио на Миле машине за судове или Бош уградне рерне.
Горење не бих купио ни за потпалу-
Не пореди се мерцедес и пунто, ебига..

eh...mile...ko ima za "Mileta" ne visi na forumima na kojima se ljudi zale na svoju tehniku...
znam da do skoro nije bilo uopste u srbiji ponude osim u vidu polovnjaka...nisam guglao skoro ali sam video miele prodavnicu u svetogorskoj u bgd-u ali nisam ulazio jer se plasim sestocifrene bele tehnike :mrgreen:
 
Миле можеш да изгуглаш, видим да ниси никад чула, домаћице.Нема шансе да се ико жалио на Миле машине за судове или Бош уградне рерне.
Горење не бих купио ни за потпалу-
Не пореди се мерцедес и пунто, ебига..
Vidim da ni ti nisi nikad čuo.
Ne može da izgugla jer se "Mile" zove MIELE.
Ima ih i kod nas, ali su cene malo previsoke a ni tehničke podrške nema baš mnogo.
Hajde da se vratimo temi, dakle RERNAMA.
Šta znači ono "priključna snaga", da li je to jačina grejača i koliko na to treba obratiti pažnju pri kupovini?
 
Vidim da ni ti nisi nikad čuo.
Ne može da izgugla jer se "Mile" zove MIELE.
Ima ih i kod nas, ali su cene malo previsoke a ni tehničke podrške nema baš mnogo.
Hajde da se vratimo temi, dakle RERNAMA.
Šta znači ono "priključna snaga", da li je to jačina grejača i koliko na to treba obratiti pažnju pri kupovini?
nije to jacina grejaca, to je potebna struja do rerne, to ti je vazno na kojem ce osiguracu biti, koliki kabl dolazi do rerne itsl,..
mi smo npr na posebne osigurace stavili sve velike potrosace, posebno rerna, ploca, frizider,....
 
Vidim da ni ti nisi nikad čuo.
Ne može da izgugla jer se "Mile" zove MIELE.
Ima ih i kod nas, ali su cene malo previsoke a ni tehničke podrške nema baš mnogo.
Hajde da se vratimo temi, dakle RERNAMA.
Šta znači ono "priključna snaga", da li je to jačina grejača i koliko na to treba obratiti pažnju pri kupovini?
Не млатарај и научи да користиш Гугл. Можеш и ћирилицом да користиш претраживач и изаћиће ти тачно оно што тражиш.
Немам уградну рерну Миле, али имам В-М, за мене сасвим доступна цена, у тојј класи иста Бош је нешто око 500 € јефтинија, моји родитељи имају модел стар преко 30 година и ради без грешке.. Када су они куповали није било, али пре 10 год је могло да се нађе без проблема, а сада имају и представништво у Србији. То шта питаш шта значи немам појма нисам електричар. Ај сад у скоковима...хоп-хоп..у Горење лол
 
Poslednja izmena:
Vidim da ni ti nisi nikad čuo.
Ne može da izgugla jer se "Mile" zove MIELE.
Ima ih i kod nas, ali su cene malo previsoke a ni tehničke podrške nema baš mnogo.
Hajde da se vratimo temi, dakle RERNAMA.
Šta znači ono "priključna snaga", da li je to jačina grejača i koliko na to treba obratiti pažnju pri kupovini?

nije to jacina grejaca, to je potebna struja do rerne, to ti je vazno na kojem ce osiguracu biti, koliki kabl dolazi do rerne itsl,..
mi smo npr na posebne osigurace stavili sve velike potrosace, posebno rerna, ploca, frizider,....

Mici je u pravu, ali moram da dopunim. Ta priključna snaga ti pokazuje kolika je maksimalna porošnja struje, npr. na mojoj rerni piše da je priključna snaga 3580W, kada je uključim na brzo zagrevanje (rade svi grejači punom parom) ona troši 3,58 kW/h.
 
Vidim da ni ti nisi nikad čuo.
Ne može da izgugla jer se "Mile" zove MIELE.
Ima ih i kod nas, ali su cene malo previsoke a ni tehničke podrške nema baš mnogo.

Šta se odmah ljutiš? Ja mojoj Bosch mašini za sudove tepam Boško, tako i on Miele zove Mile, po srpski.
Inače Miele je nemačka extra klasa (ne samo kod nas, nego i u Nemačkoj), ultra kvalitetna, sa dugim rokom garancije i ULTRA SKUPA.
 
Ploča je stigla, a da li je neko skorije kupovao one strugalice za staklokeramiku?
Ja je nisam dobila sa pločom a koliko god sam tražila po netu - nigde je nema u ponudi. Vidim da ponekad imaju u servisima, nekad u Idei extra, u Maksiju... I sve to povremeno i kad naleti.
 
Juče sam bila u Metrou i tražila, ali je nisam videla. Pitam one zaposlene, a oni ko za inat svi muški pa pojma nemaju ni šta je to...
Pošto ne idem često po Beogradu, pogledaću na netu u CBT i Home centru, hvala na informaciji.
Nego, kad se kupi ugradna tehnika, piše u garanciji da je mora priključiti ovlašćeni servis (zbog garancije).
Kakva su vaša iskustva, da li mora baš ovlašćeni ili može bilo koji servis bele tehnike? Da li dolazak ovlašćenog servisa moram da platim, ili je to u ceni proizvoda?
 
Meni su rekli da mora ovlašćeni servis, i toga sam se pridržavala. Ali, pošto ploča dolazi bez faking kabla, kada sam zvala da kažem da dođu, rekla sam im da hoću trofazni kabl i dužinu koja je potrebna, i njega sam platila. Znači dolazak ne, priključivanje ne, ali kabl sam platila.
 
ja sam imala kabl na i kraju ploce i rerne i samo zasrafila preko luster kleme kod mene, nista servis, nista,.. verovatno zavisi gde kupis,...
a neko mi rece da i za obican sporet mora da se zove servis da prikljuci i da su mu valjda naplatili nesto oko 2.000din, ali to je neko reko mom ujaku pa on meni, tako da ne garantujem za istinitost
 
Ugradna rerna je stigla sa kablom, samo smo je stavili u predvidjen otvor i ukljucili u struju.

Ploca ja druga prica, stigla je bez kabla i za to sam morao da zovem ovlasceni servis. Covek je dosao sa kablom, montirao ga i to naplatio 1700 dinara. Zasto to nisam ja sam uradio? :) Zato sto je to uslov za ostvarivanje garancije, overio mi je i garantni list tom prilikom.

Tako je sa Gorenjem, ne znam za ostale. I da, vrlo sam zadovoljan, i rernom, i plocom. Rerna nije 53 kako je neko rekao vec 65 litara zapremine, multisistemska. Ploca mi je malo pravila problem jer je indukciona pa sam morao da menjam neko posudje, ali to je vec do mene. :D
 
Ploca mi je malo pravila problem jer je indukciona pa sam morao da menjam neko posudje, ali to je vec do mene. :D
Ima da se kupi neki metalni podmetač za indukcijske ploče (podmetač ide ispod šerpe) pa onda na nju može bilo kakvo posuđe. I ja planiram da ga nabavim jer imam i zemljane šerpe a bojim se da će one ogrebati staklenu ploču.
 
Ugradna rerna je stigla sa kablom, samo smo je stavili u predvidjen otvor i ukljucili u struju.

Ploca ja druga prica, stigla je bez kabla i za to sam morao da zovem ovlasceni servis. Covek je dosao sa kablom, montirao ga i to naplatio 1700 dinara. Zasto to nisam ja sam uradio? :) Zato sto je to uslov za ostvarivanje garancije, overio mi je i garantni list tom prilikom.

Tako je sa Gorenjem, ne znam za ostale. I da, vrlo sam zadovoljan, i rernom, i plocom. Rerna nije 53 kako je neko rekao vec 65 litara zapremine, multisistemska. Ploca mi je malo pravila problem jer je indukciona pa sam morao da menjam neko posudje, ali to je vec do mene. :D

U zdravlju da kuvate i pecete, nisi pogresio, videces! ;)
 

Back
Top