Masina za pranje i susenje vesa

e.xotica:
Moze li neko da mi preporuci? Zanima me da li je tacno da ves uglavnom bude izguzvan i da susenje trosi jako puno struje?? Hvala svima

Ništa od ovog nije tačno. Imam je i prezadovoljna sam.
Mašina ne može trošiti više struje nego što je to predvidjeno. Znači, piše tačno koliko troši kilovata na sat. A, "zgužvanost" veša zavisi od temperature koju ti izabereš za sušenje.
Imaš programator na kome odabereš temperaturu za pamuk, svilu, sintetiku.... i predvidjenu temperaturu za tu vrstu materijala. Može se sušiti na skoro suvo, kao fajtano, skroz suvo kao barut, presušeno da ga moraš fajtati radi lakšeg peglanja.....Biraš.
Bolja varijanta je " 2 u 1"...:wink:
 
Bi2:
Ništa od ovog nije tačno. Imam je i prezadovoljna sam.
Mašina ne može trošiti više struje nego što je to predvidjeno. Znači, piše tačno koliko troši kilovata na sat. A, "zgužvanost" veša zavisi od temperature koju ti izabereš za sušenje.
Imaš programator na kome odabereš temperaturu za pamuk, svilu, sintetiku.... i predvidjenu temperaturu za tu vrstu materijala. Može se sušiti na skoro suvo, kao fajtano, skroz suvo kao barut, presušeno da ga moraš fajtati radi lakšeg peglanja.....Biraš.
Bolja varijanta je " 2 u 1"...:wink:

Sjajno, to sam trazila. Jos mi samo reci proizvodjaca i model!
 
Imam i ja, Gorenje i stvarno je super sto se tice susenja. Sve bude mekano i kao ispeglano. Neverovatno je, ali carape npr izadju kao da su tek kupljene, onako ispresovane. Jedino sto mi se ne svidja je to sto je ovo masina sa odvodom, pa mi se napravi mnogo pare u kupatilu, jer nemam gde da dovucem onu cev, nego je zakacim za prozor. Cula sam da su kondenzacione bolje, valjda imaju neki rezervoar unutra, koji samo posle susenja ispraznis.
 
Milicee ja nemam tih problema, voda normalno ističe kao i kod pranja.
A sušila sam odeću, bude sve ok, nego ja više volim da prostrem (ekonomičnije mi je). sušim samo kad baš baš žurim, a ne sme da se stavi cela mašina koju si oprala, nego malo isprazniš pa onda. A i ne suše se sve tkanine podjednako dugo.
 
pajamaca:
a vodena para? mene to muči...
inače ja se nameračila na jednu whirlpool...ali..to od jeseni, sad sređujem kuhinju...
Ne znam kakve su masine kod vas ali ovde se mora instalirati tako da cev izlazi kroz zid kuce napolje i da sva para izlazi krzo tu cev. Inace sve kuce imaju ugradjen taj otvor za masine za susenje tako da nije problem.
Bas sam se iznenadila cenom masine za 1200 DEM. Pa za 500 mogu da kupim da mi peva muzicke zelje :). Bas vas deru.
Ja sam moju platila 250$ i ima dosta programa, mogu podesavati temperaturu, brzinu susenja, vreme. Ima ogroman prostor, moze veliko cebe da stane, stedi struju, tiho radi, do sad mi se nije kvarila.
 
gost2004:
Ne znam kakve su masine kod vas ali ovde se mora instalirati tako da cev izlazi kroz zid kuce napolje i da sva para izlazi krzo tu cev. Inace sve kuce imaju ugradjen taj otvor za masine za susenje tako da nije problem.
Bas sam se iznenadila cenom masine za 1200 DEM. Pa za 500 mogu da kupim da mi peva muzicke zelje :). Bas vas deru.
Ja sam moju platila 250$ i ima dosta programa, mogu podesavati temperaturu, brzinu susenja, vreme. Ima ogroman prostor, moze veliko cebe da stane, stedi struju, tiho radi, do sad mi se nije kvarila.

Uglavnom su oko 400-500 evra.
 

Back
Top