Recite mi nesto o sebi??

spirittt

Zainteresovan član
Poruka
243
Najgore pitanje na intervjuima.. Kada su me jednom pitali da kazem nesto o sebi, ja sam se izgubio... Pitao sam ih sta bre da vam pricam o sebi? Ne volim sam sebe da hvalim...Naravno nisu me zvali u 2 krug..

Kako dobro odgovoriti na ovo pitanje?
 
Ah, davno je to bilo. Moj prvi posao u stranom predstavnistvu..
Posle svih testova u Hillu....razgovor...za mesto direktora predstavnistva.
Pali su na nos. Ponasala sam se kao da sam svu pamet sveta pobrala a nisam imala dana radnog iskustva na takvom mestu. Ali osecala sam da ja to mogu da radim.
Imala sam extra samopouzdanje.
Kad te pitaju da pricas o sebi, pokusaj stvarno da im kazes kakav si ali da to ipak ima veze sa pozicijom na koju apliciras.
Ako si siguran u sebe i cak nemas iskustvo za tu poziciju, onda ti je posebno bitno da ih ubedis da si pravi covek za njih a ako budes primljen daj sve od sebe da se ne obrukas.

Mene su pitali za neke stvari da li znam da ih radim. Rekla sam da znam iako ih nikad nisam radila. Svasta moze da se nauci za par dana samo ako imas ogromnu volju i prijatelje da te nabrzaka obuce.
 
zaboga choveche... pa lepo im reci:

1) da si vredan radnik (iako mozda to nisi),
2) da si spreman na izazove
3) da volis fer i korektan odnos
4) da si veoma posvecen bilo chemu shto radish


e sad idu finese... jel tvoj posao zahteva da ponavljash jednu te istu rechenicu, ili monotone radnje? Reci da ti to ne smeta. Reci da si strpljiv.

Treba da radish sa kolegama?
Reci da volish timski rad.

Rad sa korisnicima?
Reci da si vrlo komunikativan (i da ti je zanimljivo da prichas sa ljudima ceo dan), da volish da pomazhes ljudima....
 
bas tako.....
pa da volis da radis prekovremeno:)
da zelis sto pre da upoznas ..........bla bla bla ....sve u vezi firme, da zelis da se brzo dokazes i da se za par godina vidis na mestu direktora.....
da si spreman da ucis i neki novi jezik ukoliko je potrebno.....ili da ides na dodatno usavrsavanje van radnog vremena....
 
Ovo je moj posao i hobi, sve sto radim to mi je i posao i hobi, jer ja sam stvarno kao Nikita iz americke verzije filma, sve sto radim to je mnogo komplikovano povezano sa i sa Srbijom i sa Hrvatskom i sa Amerikom i sa svim desavanjima, od politike i ekonomije pa do estrade. Dobijam i dajem odredjene zadatke. To je moj posao. Pravilno sam kanalisala energiju. Smesno mi je kad se neki i dalje pitaju "Zasto nista ne radim?????". Japanci, vazda bi nesto radili... :-)
 
e pa ovako...ja cu sad 4 godinu,smer pajzazna arhitektura...posle cu da upisem meterologiju na fizickom fakultetu....volim muziku,volim da pratim sport,ne volim da odem u kupovinu,ludo sam zaljubljena u jednog vozaca...............eeeeeeeeeeeettttttttttttttooooooooooooo
 
Prvo sedi, reci nesto simpaticno(ne preteruj samo ostvari licni kontakt), ruke na krilo i ne mrdaju, ledja prava, pogled direktno u oci, pre svakog odgovora malko sacekaj(razmisli) - nemoj da izgledas nestrpljivo - pricaj polako, misli brzo.
Na pitanja uvek odgovaraj punim odgovorom tj. uvek zaokruzi misao. Nemoj da zavrsavas sa: eto, i tako...
Ali najvaznija je priprema - nadji sto vise informacija o preduzecu, o delatnosti kojom se bave, o trendovima u toj sferi, o trzistu, o prednostima i manama... ali ne da bi se hvalio time, vec da te informacije bez puno naglasavanja uklopis u svoje odgovore.
 

Back
Top