PKB javno preduzece!!!

Torius

Primećen član
Poruka
968
Da li je normalno da PKB postane javno preduzece umesto da se privatizuje, sta vi mislite ko ce sedeti u upravnom odboru PKB-a i rukovoditi imovinom gradjana kao da mu je dedovina ako PKB postane javno gradsko preduzece?

Transformaciju PKB u javno preduzece je najavio ministar Milosavljevic u Novom Sadu.
 
pa nije normalno naravno, da prehrambeni kombinat bude u rukama drzave to je izum iz SSSRa ,a danas verovatno jos postoji samo u Severnoj Koreji ili na Kubi ,a u Kini vec neverujem kontam da su i tamo ukinuli.Mada mozda imaju i neke valjane razloge za taj potez nisam bas upoznat sa celim slucajem takoda necu da tvrdim nista al da je bas uobicajno nije .
 
svetolik trpkovic:
pa nije normalno naravno, da prehrambeni kombinat bude u rukama drzave to je izum iz SSSRa ,a danas verovatno jos postoji samo u Severnoj Koreji ili na Kubi ,a u Kini vec neverujem kontam da su i tamo ukinuli.Mada mozda imaju i neke valjane razloge za taj potez nisam bas upoznat sa celim slucajem takoda necu da tvrdim nista al da je bas uobicajno nije .

Ja kao liberarni ekonomista pocinjem da se zgrazavam od ovakvih etatistickih izjava Ministra Milosavljevica, on je covek izgleda promasio i stranku i vreme, vise bi mu odgavarala SRS i 15 vek.
 
pa i ja imam liberalnije ogleda na ekonomiju ali moguce je da je razlog toga sto je PKB u losem jako finansijskom stanju a hrani ceo Beograd i ima ogromno zemljiste pa je mozda njegovo pretvaranje u javno preduzece pokusaj da se dioovede na noge i da se ne proda tolika zamlja za tepsiiju ribe al ko ce ih znati inace ne volim ta javna preduzeca jer iskljucivo sluze za partijsku trgovinu i podelu plena vladajucih stranaka .
 
Што се Мишковића тиче - ОН ЈЕ ГОТОВ! Тешко је оболео од неизлечиве болести... тако да...

А што се ПКБ тиче, схватите људи обазривост министра - У ПИТАЊУ ЈЕ ОГРОМНА ФИРМА, ПРАВА МАШИНЕРИЈА - а неки непромишљен потез може да кошта десетоструко више.

Неке Швабе и 'рвати су покуповали млекаре које имају главно тржиште у Бг. и почели да уместо млека продају сурутку - а право млеко извозе у своје земље... стока лоповска....

Веома је битно и значајно КО ће купити ПКБ !
 

Back
Top